Урок на тему - Площа багатокутника

Презентація до уроку

Завантажити презентацію (193,3 кБ)

Запропонована організація уроку забезпечує роботу всіх каналів сприйняття: зорових, слухових, сприяє розвитку пізнавальної навчальної діяльності учнів, математичної мови. Освітня діяльність спрямована на підвищення результативності, продуктивності педагогічної праці шляхом переведення учнів з позиції об'єкта діяльності вчителя у позицію суб'єкта навчання, сприяє розвитку потенціалу кожної дитини, розкриттю закладених у ній можливостей. Урок сприяє профілактиці стомлюваності учнів використанням спеціальних прийомів підтримки їх працездатності.

Мета уроку:

  • Дати уявлення про вимір площ багатокутників.
  • Розглянути основні властивості площ.
  • Показати приклади використання вивченого теоретичного матеріалу під час вирішення завдань.

Розвиваючі: розвинути вміння обчислювати площі фігур, застосовуючи вивчені властивості, розвиток логічного мислення та математичної культури.

Виховні: виховання пізнавального інтересу до геометрії.

Тип уроку: урок пояснення нового матеріалу.

Метод: комбінований (словесно-наочно-практичний - проблемний).

Навчально-методичне забезпечення : Підручник "Геометрія 7-9", Л.С. Атанасян, 2012 рік.

Устаткування : мультимедійний проектор, комп'ютер, інтерактивна дошка або екран, презентація.

Структура уроку

  1. Організаційно-психологічний момент.
  2. Мотивація навчальної діяльності учнів, постановка цілей уроку.
  3. Актуалізація знань: 1) Підготовка до сприйняття новогоматеріалу. 2) Пояснення нового матеріалу. а) Ввести поняття площі. б) Одиниці виміру площ та вимір площі багатокутника способом розбиття фігури на квадрати. в) Властивості площ.
  4. Закріплення дослідженого матеріалу.
  5. Підсумки уроку.
  6. Домашнє завдання.

Хід уроку

I. Організаційно-психологічний момент.

Слайд 1.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, постановка цілей уроку.

Слайд 2.

III. Актуалізація знань.

Підготовка до сприйняття нового матеріалу.

Розв'яжемо 1 завдання (фронтальна робота з класом).Слайд 3.

Пояснення нового матеріалу.

Вступна бесіда.

У звичайному житті щокроку ми зустрічаємося з поняттям “площа”. Що таке "площа", знає кожен. Кожен розуміє сенс слів: площа кімнати, площа садової ділянки. Вимірювання площ вважають одним із найдавніших розділів геометрії; зокрема назву "геометрія" (тобто "землемірство") пов'язують саме з виміром площ. Згідно з легендою, ця наука виникла в Стародавньому Єгипті, де після кожного розливу Нілу доводилося заново проводити розмітку та обчислення площ ділянок, покритих плодоносним мулом. Згодом було повністю розвинене вчення про площі та отримано точні формули для обчислення площі прямокутника, паралелограма, трикутника та інших багатокутників. З сьогоднішнього дня ми обчислюватимемо площі різних фігур.

Як і вимір довжин відрізків, вимір площ проводиться за допомогою одиниць виміру. Які одиниці виміру площ вам відомі?Слайд 4

Як ви розумієте твердження «одиниця виміру площі 1 квадратний сантиметр»?

(Площа вимірюється квадратами зі стороною 1см, або одиничний квадрат-квадрат, сторона якого є одиницею довжини)

Чи може площа фігури виражатись негативним числом? (Ні).

Слайд 5. Знайти площу прямокутника, якщо площа маленького квадрата дорівнює 1 квадратний сантиметр.

Слайд 6. Знайти площу прямокутної трапеції.

Як виміряти площу фігури? Спочатку необхідно вибрати одиницю площі, тобто. вказати одиничний квадрат, тобто. квадрат, сторона якого є одиницею довжини.

тему

Прямокутну трапецію розіб'ємо на квадрати зі стороною 1дм. Набули точного значення? (Ні). Розбиваємо далі на квадрати зі стороною 1 см. Кожен квадратний сантиметр – сота частина квадратного дециметра. Таким чином, можна обчислити площу фігури у квадратних дециметрах з точністю до 0,01 дм2. Зараз ми можемо назвати точно площу прямокутної трапеції? (Ні) Для більш точного виміру площі даної фігури неповні квадрати зі стороною 1см розіб'ємо на квадрати зі стороною 1мм і т.д. Такий спосіб обчислення площ фігур називається розбиттям фігури на квадрати. Але чи завжди зручно знаходити у такий спосіб площу? (Ні). Найчастіше всі площі обчислюються за готовими формулами, з якими ми познайомимося на наступних уроках.

Згадаймо постаті, властивості яких ми вивчали раніше.Слайд 7.

Які багатокутники називаються рівними? Чи будуть рівні багатокутники мати рівні площі?

Отже, площа — це певна величина, що характеризує геометричну фігуру, розташовану на площині або на іншій поверхні. Ми поки будемо розглядати лише плоскі фігури, тому площа — це позитивне число, яке ставиться у відповідність обмеженій плоскій фігурі. Зазвичай площапозначається літерою S.

При вибраній одиниці виміру площ площа кожного багатокутника показує скільки разів одиниця виміру та її частини укладаються в даному багатокутнику.

Площа багатокутника - позитивна величина, чисельне значення якої має таківластивості :Слайд 7-9.

  • Рівні багатокутники мають рівні площі. (Малюнок висвічується на екрані через проектор)(7 слайд)
  • Якщо багатокутник складений з кількох багатокутників, то його площа дорівнює сумі площ цих багатокутників. (Малюнок висвічується на екрані через проектор.)(8 слайд)
  • Площа квадрата дорівнює квадрату його сторони.Слайд 9.

IV. Закріплення вивченого.

Розв'язати усно завдання. (Креслення висвічуються на екрані через проектор.)

Слайд 10-11.

Розв'язати задачу № 445 ( спочатку практично, показавши на рівних прямокутних трикутниках, потім наочно продемонструвати на екрані через проектор)Слайд 12-14.

Слайд 15. Усно заповнити таблицю.

Слайд 16-18. Розв'язати письмово завдання. У зошитах виконують малюнок, коротко записують умову. Потім оформлюють рішення на дошці та у зошитах.

V. Підсумки уроку. Виставлення оцінок учням, що активно працюють на уроці.

Домашнє завдання: п.48, 49. (Вивчити властивості площ)

№448, №449, №450. Слайд 19.