Урок на тему Твір - Що я люблю

Свідоцтво

люблю

Методи: словесні, наочні, практичні, діяльні.

Устаткування для вчителя (ресурси): зображення героїв із оповідань В.Ю. Драгунського, мультимедійна презентація, аудіозапис, ключові (опорні) слова до уроку, слова для словникової роботи, тест "Палітра інтересів", виставка фотографій учнів на тему "Що я люблю", екран, проектор, магніти.

Устаткування для учнів: прислів'я (домашнє завдання до уроку літературного читання) оформлене на листахорфографічні словники, фломастери, картки з прислів'ями, листи для роботи «палітра інтересів».

Мета уроку:

- формувати в учнів уявлення себе як особистості;

- Визначити коло інтересів, пристрастей дітей, їх спрямованість на себе та оточуючих;

- розвивати здібності аналізувати свої думки, почуття та дії;

- виховувати шанобливе та дбайливе ставлення до оточуючих та самого себе;

- Викладати в письмовій формі власні думки на задану тему.

Терміни та поняття: любов, інтереси, твір, план твору, заголовок, вступ, основна частина, висновок, червоний рядок, орфограми.

Запланований результат:

Особистісні УУД:

- Позитивне ставлення до вивчення української мови;

- Введення дітей через літературу у світ людських відносин;

- зародження елементів шанобливого ставлення до оточуючих та свідомого ставлення до своєї мови;

Метапредметні УУД

-виконувати завдання з використанням матеріальних об'єктів, схем;

- усвідомлювати навчальне завдання;

- сприймати та розуміти інформацію, подану в різних формах;

- вміння орієнтуватися в цілях, завданнях, засобах та умовах спілкування;

- формування умінь виявляти особливості оточуючих;

- Використовувати набуті знання при складанні тексту.

Комунікативні УУД:

-уміння вибирати адекватні мовні засоби для успішного вирішення комунікативних завдань (діалог, усні монологічні висловлювання, письмові тексти) з урахуванням особливостей різних видів мовлення та ситуацій спілкування;

-брати участь у діалозі, у спільній розмові;

- будувати свої діалогічні та монологічні висловлювання;

- Використовувати мовні засоби для подання результату;

- Домовлятися у спільній роботі.

Регулятивні УУД:

- визначати навчальні цілі та шляхи їх досягнення;

- планувати навчальні результати та виконувати навчальні дії відповідно до мети;

- адекватно оцінювати свої здобутки;

- усвідомлювати труднощі, що виникають, і намагатися шукати способи подолання.

Предметні УУД:

- Викладати в письмовій формі власні думки на задану тему, розкривати її;

- Складати план твору за допомогою вчителя;

- складати та самостійно записувати твір за планом.

Міжпредметні зв'язки

Літературне читання В.Ю.Драгунський «Що любить Мишка».

Хід уроку

Організаційний момент. Мотивація до навчальної діяльності.

Мета:створити в учнів позитивний емоційний настрій на навчальну діяльність;

- забезпечити мотивацію учнями навчально-пізнавальної діяльності.

Доброго ранку хлопці!

Щоранку починається з дзвінка, але не шкільного дзвінка, а дзвінка будильника. Він ще жодного разу мене не підводив. Годинникйдуть точно та правильно.

-А що станеться, якщо прибрати хоч одну деталь?

- Так і ваші знання складаються з деталей, кожен урок ви дізнаєтесь більше та більше. І процес пізнання не зупиниться доти, доки у вас є бажання вчитися.

- Я бажаю собі і всім вам старання, добра та розуміння.

- Що б ви хотіли побажати своїм друзям, однокласникам, гостям на цей урок чи цілий день?

– Я бачу посмішки на ваших обличчях. Впевнена, що у нас все вийде. Ми починаємо.

Актуалізація суб'єктного досвіду та знань учнів.

Мета етапу:створити умови для відтворення учнями навчального матеріалу, необхідного для досягнення навчальної мети уроку.