Урок навколишнього світу - Чистота – запорука здоров’я

Презентація до уроку

Цілі уроку: Пробудити в учнів турботу про своє здоров'я; дати їм можливість усвідомити важливість усіх шляхів підтримки та розвитку здоров'я: особистої гігієни, своєчасного лікування хвороб, фізкультури та рухливості, загартовування, культури харчування та дотримання режиму; розвиток пам'яті, уяви, спостережливості.

Обладнання: Мультимедійне обладнання, презентація до уроку, підручник “Навколишній світ” О.Т. Поглазова, робочий зошит, картки для групової роботи, завдання для роботи в парах.

1. Організаційний момент.

2. Перевірка домашнього завдання. (Слайд 1)

На двох ногах бочка, На бочці - купина, А на купині - ліс. (Людина)

– Протягом кількох уроків ми з вами говорили про те, що людина – це складний організм та істота розумна. Тому він має дбати про своє здоров'я. Що йому у цьому допомагає?

Наші помічники у збереженні здоров'я (слайд 2)

– Чому деякі люди часто хворіють, а інші – ні? (Слайд 3)

– Розкажіть, як треба дбати про очі, про шкіру, про травлення, про вуха.

(4 дитини отримують картки із завданням)

- Вдома ви готували пам'ятки "Як дожити до 100 років здоровими?" Поділіться секретами здоров'я.

3. Фізмінутка. (слайд 4)

4. Робота над новою темою.

А) Бліцпитання (робота в парах) (слайд 5)

– Для того щоб перейти до нової теми, я пропоную хлопцям попрацювати у парах та відповісти на запитання:

- Чому погано бути "грязнулею"?

- Як часто слід мити очі, вуха, волосся?

- Де найбільше накопичується бруду на тілі людини? Коли потрібно

обов'язково мити руки?

– Чому хірург так ретельно обробляєруки перед операцією?

– Підіб'ємо підсумок усьому сказаному, прочитавши зачароване Злючкою – Грязнючкою прислів'я:

Яйвородз голаз – атотсич. (Слайд 6-7)

– Щоб перевірити свої висновки, прочитаємо текст у підручнику с.36.

В)А тепер питання на увагу: які поради заховані в цих малюнках? (На екрані) (слайд 8)

Що таке гігієна? Знають кішки та гієни, Бурий ведмедик, ведмедик білий, Їжачок, собака і бджола. Що завжди не гріх помитися, Вимити лапи та копитця. Ну а потім можна сміливо Прийматися за справи!

Г) Гра "У дорогу"

– Які предмети особистої гігієни потрібно взяти в дорогу?

(качалка, зубна щітка, паста, мило, помада, парфуми, ложка, прищіпки)

Д) Шкідливі поради від Злючки – Грязнючки:

Якщо моя порада хороша, Ви поплескайте в долоні. Постійно потрібно їсти Для зубів для ваших Фрукти, овочі, омлет, Сир, кисле молоко. Не гризіть капустяний лист, Він зовсім, зовсім не смачний. Краще їжте шоколад, Вафлі, цукор, мармелад. Це правильна порада? Ні. Зуби ви почистили і йдете спати Захопіть булочку солодку в ліжко. Це правильна порада? Ні. Запам'ятайте пораду корисну: Не можна гризти предмет залізний, Щоб зуби зміцнювати, Корисно цвяхи пожувати. Молодці, не схибили, Правильно поради дали!

5. Підсумки уроку.

– Підбити підсумки уроку нам допоможе народна мудрість.

Гра “Живі прислів'я” (робота у групах) (слайд 10)

Швидкого та спритного хвороба не наздожене. Здоров'я не купиш - його розум дарує. Здоровим будеш - все здобудеш.

- А закінчити наш урок мені хотілося б віршем Л.Куксо "На вулиці" (слайд 11)

Товариші! У школі, в театрі, в саду, У метро в метро і на вуличній ширині Скрізь ви повинні дотримуватися чистоти, Як у власній вашій квартирі. Адже вулиць асфальтових темна гладь І парків зелені гаї- Все це - наше місто, точніше сказати, Велика наша житлоплоща.

6. Домашнє завдання.

– Спробуйте вигадати казку про те, як перемогти Злючку – Грязнючку.