Урок навколишнього світу на тему - Чому не можна рвати квіти та ловити метеликів

Презентація до уроку

Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу.

Мета уроку:

  • Ознайомлення з рослинами та метеликами луки; взаємозв'язок їх у природі.

Завдання уроку:

  • познайомити з квітами та метеликами луки;
  • показати їхню красу;
  • продовжити навчання розпізнаванню природних об'єктів;
  • забезпечити досвід аналізу та оцінки поведінки людей у ​​природі та її наслідків вироблення елементарних еколого-етичних норм;
  • розвивати пам'ять, мислення, уяву та мовлення.

Урок навколишнього світу в 1 класі (програма "Школа Укаїни") на тему: "Чому не потрібно рвати квіти і ловити метеликів?" розрахований для проведення з використанням засобів ІКТ.

Програмне забезпечення:

  • Операційна система – Windows XP,
  • Microsoft Office XP
  • Презентація PowerPoint

I. Організаційний момент

- Починаємо урок навколишнього світу. Перевірте, будь ласка, свою готовність до уроку: робочий зошит та кольорові олівці.

- Урок почнемо з перевірки д/з. Відкрийте робочі зошити на стор. 39 № 1. Що треба було зробити?

ІІІ. Основна частина

Вступ до теми.

Зелене, зелене Сьогодні все навколо Зеленими травинками Шумить зелений. (луг)

2. Пояснення нової теми.

- Сьогодні на уроці ми побуємо на лузі та дізнаємося багато цікавого.

- Що таке луг?

- Луг – це велика територія із трав'янистою рослинністю. Послухайте вірш про рослини луки. Будьте уважними, т.к. я потім поставлю запитання.

(вірш читає учень)

На лузі росте ромашка, Лютик їдкий, конюшина-кашка. Що ще? Гвоздика, смолка, Дзвіночок, хвощ, як ялинка. А ще? Котячі лапки, Кульбабині шапки, Подорожник, волошки. Грамофончики-в'юнки. Ще багато різних трав У стежок і канавок І гарних і пухнастих, різнокольорових і запашних.

- Як ви вже чули, на лузі можна побачити багато рослин. Перерахуйте їх.

Давайте з деякими їх познайомимося ближче. (Діти читають вірші про рослини, а вчитель розповідає цікаві факти про них).

Звати його нам нічого, Він і так прийде, Розквітне довірливо.

- Яскраво-жовті блискучі квітки жовтця можна побачити з травня до осені, він цвіте все літо. Росте жовтець на луках, сируватих галявинах, в ярах, на берегах річок, вздовж доріг, на городах. Лютик — звичайнісінька рослина, але вона отруйна. Тварини це знають і не їдять його.

Ошатні плаття, Жовті брошки, Ні цятка немає На гарному одязі. Такі веселі Ці ромашки - Ось-ось заграють, Як діти, в цятки.

-Ромашка - рід багаторічних квіткових рослин сімейства Астрові або Складноцвіті. Невисокі, квітучі в перший рік життя, часто пахучі трави.

- Лугова конюшина зустрічається на луках і лісових галявинах. Його квіти можна побачити з кінця травня до осені. У них дуже багато солодкого нектару, тому конюшину часто відвідують бджоли. Конюшина спеціально сіють на колгоспних полях, оскільки він дає живильне сіно для тварин. Квітки конюшини використовують у медицині. Ось така ця корисна рослина.

- А зараз давайте трохи відпочинемо. Встаньте, будь ласка, у своїх парт.

IV. Продовження вивчення нового матеріалу.

- Послухайте ще одну загадку:

Спала квітка і раптом прокинулась — Більшеспати не схотів. 14 Ворушився, стрепенувся, 14 Піднявся вгору і полетів.(Метелик)

- Метелики одні з найкрасивіших живих істот на Землі! Вони схожі на квіти, що ожили, химерне і яскраве забарвлення їхніх крил воістину казкове. Саме на лузі можна зустріти величезну кількість метеликів.

- Метелики не можуть жити без квітів, як і квіти не можуть жити без метеликів.

- А чому? Ми сьогодні дізнаємось. Тема уроку: "Чому не потрібно рвати квіти і ловити метеликів?"

Послухайте про це вірш. (Читає дитина)

Квітку всю ніч готує "мед", І метелика сластену в гості чекає. Бери, мовляв, але як другу, Мені надай послугу: Пилок цю муку Перенеси сусіду. І метелик несе його, і ось - Квітка зів'яла, і зріє плід.

- Що дає квітка метелику? А чим допомагає метелик квітці? Познайомимось із деякими метеликами ближче.

(Знайомство з метеликами та пояснення, чому вони так названі.)

- А як називаються ці метелики?

- Дуже багато хто плутає лимонницю та капустянку. Розгляньте їх уважно та скажіть, чим вони відрізняються?

Складання оповідання з картинки.

(Погляньте на картинку і складіть невелику розповідь по ній)

(Приблизна розповідь) Але на луг прийшли діти. Вони почали бігати, ловити метеликів, рвати квіти. Викинули пляшку з-під газованої води та стаканчики.

- Яким залишиться лук після них? Чи добре вчинили діти?

"Якщо я зірву квітку" Т.Собакін

Якщо Я зірву квітку, Якщо ти зірвеш квітку. Якщо ВСЕ: і я, і ти - Якщо ми зірвемо квіти, То виявляться порожні І дерева, і кущі. І не буде краси. І не буде доброти. Якщо тільки Я і ТИ - Якщо МИ зірвемо квіти.

- Якщо ми зірвемо квіти на лузі та принесемоїх додому, то вони порадують нас день-два і букет зав'яне. Якщо ми спіймаємо метелика і деякий час потримаємо його в руках, він загине, тому що на наших пальчиках залишиться пилок з крилець і метелик не зможе полетіти.

- Складання 2 оповідання по картинці:

Але на луг прийшли діти. Ах, як тут чудово! – сказали вони. Альоша почав фотографувати метеликів, бабок. Інші стали робити малюнки комах і квітів.

V. Закріплення пройденого.

2. Висновок: заповнити таблицю числами від 1 до 21 у порядку зростання та вийде результат нашого уроку.

е-4, ч-19, ц-9, к-21, б-1, е-11,і-14, т-7, про-18, в-10, р-3, б-15, ы- 13, е-2, а-16, і-6, т-12, е-20, г-5, б-17, е-8.

VI. Домашнє завдання.

  • Підручник: стор. 35
  • Зошит: стор. 40 - 41