Урок розвитку мови з літератури «Створення сценарію з оповідання А

Урок розвитку мови з літератури «Створення сценарію з оповідання

Мета:написання сценарію драматургічної вистави

Завдання:1) вивчати написання сценарію, спираючись на текст вивченого

2) розвивати творчі здібності учнів;

3) розвивати вміння толерантного ставлення одне до одного.

Обладнання:комп'ютер, проектор, таблички з номерами груп та

назвами, роздруківки із завданнями груп, папір та фломастери

для виконання творчих завдань у групах; реквізит для

акторської групи; різнокольорові значки для підбиття підсумків.

Хід уроку:

  1. Вступне слово вчителя.
Сьогоднішній урок – це завершення роботи з розповіді А.П.Чехова «Хамелеон». Ім'я героя оповідання давно стало загальним, поняття «хамелеонство» увійшло до української мови.

Давайте пригадаємо, що нам відомо про сам твор і його героїв. Кожній групі дано завдання, яке ви повинні обговорити і через одну хвилину розповісти про зроблені висновки. Хронікери стежте за часом!

  1. Актуалізація знань (робота у групах).
Завдання для груп:

У чому полягає відмінність сатиричного твору від гумористичного? На вашу думку, «Хамелеон» - це гумористичне твір чи сатиричне? Чому?

Чому розповідь називається «Хамелеон»?

Перерахуйте засоби характеристики героїв у оповіданні.

Що висміює у своєму оповіданні А.П.Чехов?

Сценарій - це текст, призначений для сценічного втілення.

Запишіть визначення себе у зошити.

Написання сценарію і буде метою нашого сьогоднішнього уроку.

IV. Розподіл обов'язків.

створенняспектаклю – це творчий, трудомісткий процес, у якому бере участь багато людей різних професій. Спробуємо «приміряти» ці ролі.

Отже, дозвольте подати учасників:

1група – художники-декоратори, керівник – Садовська Аліна;

2група – художники з костюмів, керівник – Торопова Люба;

3 група – сценаристи, керівник – Толстова Анна;

4група – режисери, керівник – Жиляєва Олеся;

5група – актори, керівник – Демешкін Ілля.

  1. Підбиття підсумків.
Що нового дізналися на уроках?

Що нового впізнали?

Які оцінки ви собі поставили?

Перед вами на столі лежать різнокольорові пелюстки, порадьтеся та визначте, який колір відповідає вашому настрою. Вийшла чудоваквітка нашого настрою!

VIII. На закінчення хотілося б сказати ось про що: А.П.Чехов написав чудове оповідання «Хамелеон», який ніби призначений для постановки на сцені. Роблячи спектакль, ми створюємо новий твір театрального мистецтва, бо він пройшов через уми та серця багатьох людей: художників, сценаристів, режисерів, акторів. Ми сьогодні спробували торкнутися цієї дивовижної творчості і створити свій «твор». Не можна не погодитися зі словами Н.В.Гоголя, який колись давно сказав: «…чи є вища з насолод, як насолоду ТВОРИТИ»

Домашнє завдання:Написати невеликий сценарій на тему «Хамелеон у наші дні»

2 група – художники з костюмівНамалюйте ескізи костюмів героїв майбутнього вчинення. Що в тексті оповідання А.П.Чехова "Хамелеон" допомагає вам зробити вибір?

5 група – акториПідготуйте невеликий епізод з оповідання"Хамелеон" А.П.Чехова, використовуючи реквізит.