Відкрите заняття - Музичне лото
Розміщено: 17:53:43 06-02-2017
Конспект відкритого заняття "Музичне лото" для дітей старшої групи дитячого садка "Казка".
ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ «МУЗИЧНЕ ЛОТО» Для дітей старшого дошкільного віку.
Мета: Розвиток музичних здібностей дітей старшого дошкільного віку через ознайомлення з природою.Завдання: 1) Формувати в дітей віком естетичні почуття, викликати позитивні емоції, збагачувати музичне враження дітей.
3) Знайомити дітей із елементарними музично-теоретичними знаннями. 4) Розвивати пам'ять, увагу та мислення. 5) Закріплювати навички виконання музично-ритмічних рухів.
6) Активізувати дітей розвивати мову, слухову увагу, музичну пам'ять, розрізняти регістри, вслухатися музичні звуки, співати природним голосом. 7) Привчати виявляти повагу до своїх товаришів, уміння слухати інших.Обладнання: комп'ютер, проектор.
Реквізити: телеграма, сніжинки, портрет Чайковського.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Муз. керівник: - Здрастуйте, хлопці, я дуже радий вас бачити! Так прийнято говорити одне одному слова вітання. Сьогодні до нас на заняття прийшли гості, давайте вітаємо їх. (Співають: «Здрастуйте гості») Ми вирушимо з вами в країну музики, де на нас чекає зустріч із улюбленими композиторами, знайомими піснями. А зараз я пропоную вам трохи рухатися. Яка зараз пора року?
Діти: « Зима!»Муз. керівник: « Хлопці, а які зміни відбуваються взимку в природі?»Діти: «На вулиці дуже холодно, падає сніг, кружляють сніжинки, мороз, дні короткі, ночі довгі».Муз. керівник: «Зараз у нас хлопчикиперетворяться на дерева засніжені, а дівчатка на легкі пухнасті сніжинки. Все будете уважно слухати музику і робити рухи відповідно до неї».
( Хлопчики кружляють під "Ах, ви сіни", дівчатка літають під "Вальс") Тепер відпочиньте і послухайте, що ж дарує нам музика. Музичний керівник читає на тлі музики та картинок презентації «Музика навколо нас»
Що тільки є прекрасного на світі - все музика нам може передати. І шум хвилі та спів птахів і вітер. Про все вона нам може розповісти.
То дзвінкою краплею засміється, то завірюхою замете запорошить. Дождем весняним радісно проллється, Листою золотою закружляє.
Співають, танцюють, веселяться діти І просто слухають, заплющивши очі. Прекрасно, що є музика на світі! Нам без неї прожити ніяк не можна!
Муз. керівник: «Що ми з вами прослухали? Давайте згадаємо назву цього чудового твору».Діти: «Ранкова молитва».Муз. керівник: « Давним-давно за старих часів маленькі діти, прокидаючись у своїх ліжечках, не схоплювалися відразу і не грали зі своїми іграшками. Ні! Вони ще в ліжечку мали вимовити слова ранкової молитви. Це були найпростіші та найдобріші слова. Діти дякували мамі, татові, бабусі, дідусеві за те, що їх люблять, що про них піклуються. А які слова хотіли б ви сказати діти?»Діти: «Хочемо, щоб мирне небо, світило сонце, щоб бабуся не хворіла…» тощо.Муз. керівник: « А який характер був у цього твору?»Діти: «Теплий, ніжний, спокійний характер»Муз. керівник: « А як вона звучала тихо чи голосно?»Діти: « На початку тихо, а наприкінці голосно».Муз. керівник: « У якому регістрі звучала музика вверхньому чи нижньому?»Діти: «Спочатку у верхньому, потім у нижньому».Муз. керівник: « А який композитор написав цю музику?»Діти: «Петро Ілліч Чайковський».Муз. керівник: « Давайте подивимося портрет цього композитора. Молодці, ми з вами впоралися із цим завданням. А тепер дістаємо другу сніжинку з конверта, читаємо завдання: «Інсценуйте пісню «Ех зимушка зима». Молодці. Тепер третє завдання (дістає сніжинку). - Відгадайте пісню про зиму після вступу.
(Пісня «До нас на новосілля» діти відгадують та співають пісню)Муз. Керівник дістає 4-ту сніжинку на якій написано: «Танець «Бубенці».Муз. керівник: « Красу природи можна висловити як словами і музикою, а й у танці». Діти танцюють танець «Бубенці».
Муз. Керівник: - П'яте завдання. - дістає сніжинку, де написано «Гра».
- Усі раді проказам матінки Зими! Мороз рум'янить щоки та піднімає настрій. Але взимку бувають такі дні, що носа на вулицю показувати не хочеться. Закружляла завірюха і завірюха. Нічого не видно в світі. Земля біжить по снігу І немає сліду.
В аудіо записі звучить завивання хуртовини, чути голос сніговика: «Допоможіть, мене хуртовина заміла». Діти беруть канат, тягнуть за нього і витягують сніговика.
Виходить сніговикСніговик: «Здрастуйте хлопці, дякую за те, що ви мене врятували від завірюхи. Ви отримали мого листа?"Муз. керівник: «Так, отримали. Залишилось 2 завдання, - дістає сніжинку, на якій написано «Відповісти на запитання». - Як називається музика, яку ми сьогодні з вами слухали?
Діти: «Ранкова молитва». - Який композитор її написав?
- Петро Ілліч Чайковський. Давайте подумаємо, з усіма завданнями мивпоралися? - Діти перераховують все те, чим займалися на заняттях: «Слухали музику, інсценували пісню, станцювали веселий танець і пограли у гру». Залишилося останнє 7-ме завдання: викласти сніжинки по порядку і відгадати слово, яке зашифроване в конверті. Розшифровують слово «Зимушка»Сніговик: Бажаю вам всього доброго, частіше слухайте музику, і ви станете кращим, добрішим, розумнішим. А на згадку про нашу зустріч дарую вам чарівні сніжинки. Сніговик дарує сніжинки дітям та гостям.