Відкритий урок з технології в 1-му класі на тему - Робота з папером

Цілі: закріплювати вміння та навички роботи з папером; розвивати дрібну моторику рук, посидючість; виховувати акуратність, дисциплінованість.

Устаткування:

  • для вчителя: зразок виробу, інструкційно-технологічна картка;
  • для учнів: олівець, ножиці, клей, кольоровий папір.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Введення у тему.

1. Вступна розмова.

Учитель. За вікном зараз холодно, сиро. І в такі хвилини, звичайно, хочеться, щоб якнайшвидше пройшли холоди і настало літо. А давайте на деякий час перенесемося на літній квітучий луг. А як ви вважаєте, кого тут не вистачає на нашому лузі? Відгадайте загадку:

На великий кольоровий килим Села ескадрилья - Те розкриє, то закриє Розписні крила.

Учитель. Сьогодні на уроці ми познайомимося з життям метеликів і виготовимо ось такого метелика.

2. Актуалізація знань.

1) А що ви знаєте про метеликів? (Відповіді дітей)

Давайте подивимося як відбувається розвиток метелика? (Фрагмент)

Учитель. Життя метеликів дуже-коротке. Лише деякі з них можуть прожити дев'ять-десять місяців. І найблагодатніший час для них – літо.

2) А чим же харчуються метелики? (Відповіді дітей)

Учитель. Метелики харчуються солодким соком квітів – нектаром. Тому в них і яскраве забарвлення, щоб не помітили вороги на квітці. (Фрагмент)

Учитель. Яку ж користь приносять метелики? (Відповіді дітей)

(Метелики є запилювачами)

Учитель. Як називаються личинки метелика? (гусениця)

Хлопці, а ви знаєте, що є метелики, які завдають шкоди.Це капустянка. (Фрагмент)

3) Метеликів багато влітку, а де ж зараз метелики? Куди вони поділися? (Відповіді дітей)

Учитель. Настануть холоди. Лялечка засинає на всю зиму. І уві сні повільно перетворюється на метелика. Навесні лялечка починає рухатися. Кокон лопається вздовж спини. З «пелюнок» починає видертися метелик. Цього разу – справжня. За кілька годин ці метелики починають літати.

Фізмінутка

Я літала, я літала, Втомилися не знала. Села посиділа, Знову полетіла.

III. Вивчення нового матеріалу.

Учитель. Давайте розглянемо метелика, якого ми з вами робитимемо.

- З чого зроблені ці метелики?

Учні. З кольорового паперу.

Учитель. Як прикрашені наші метелики? (за допомогою аплікації)

– А що таке аплікація? (Аплікація в перекладі з латинської прикладення. Цей вид роботи заснований на вирізанні та накладення різних форм і закріпленні їх на фоні.)

Розташуйте зручно на робочому місці всі необхідні інструменти та матеріали. Сьогодні нам знадобиться кольоровий папір, клей, ножиці, олівець, фломастери для оформлення.

Яких правил безпечної роботи треба дотримуватись?

Правила безпечної роботи

  1. Дотримуватись порядку на робочому місці.
  2. Не відволікатись під час роботи.
  3. При роботі не тримай ножиці кінцями нагору.
  4. Не залишай ножиці відчиненими.
  5. Подавай ножиці кільцями вперед.

IV. Проведення практичної роботи.

Етапи виконання.

(супроводжується одночасно показом на інтерактивній дошці)

  1. Візьміть аркуш кольорового паперу.
  2. Складіть його навпіл.
  3. Візьміть шаблон, покладіть його на згинання паперу та обведіть.
  4. Виріжте за контуром.
  5. Відкрийте вирізану деталь.
  6. Намалюйте черевце, очі.
  7. Намалюйте жилки та контури крил.
  8. Виконайте аплікацію на крилах, приклейте вусики.
  9. Аналіз робіт учнів.

V. Підсумок уроку.

1) Виставка робіт учнів (по рядам).

– Давайте на нашому лузі розмістимо готових метеликів.

Учитель. Що нового дізналися на уроці?

3) Прибирання робочих місць.

Резерв: фрагменти метеликів або фото.