ВІДКРИТИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ ЄГИПЕТСЬКИЙ ТРИКУТНИК - математика, уроки

Цілі:

  • формування умінь застосовувати теорему Піфагора у стандартних та нестандартних ситуаціях,
  • розвиток у учнів умінь математичного моделювання, та аналізування практичних завдань,
  • закріплення навичок обчислювальних дій з числами,
  • складання та використання алгоритму розв'язання задач,
  • розвиток інтересу та поваги до предмета, що вивчається.

Устаткування уроку: портрет Піфагора, мотузка з 12 вузлами, комп'ютер.

I. Організаційний момент, де вчитель повідомляє тему уроку та його мети.

II. Перевірка домашнього завдання

А) Один учень доводить теорему Піфагора біля дошки.

Б) Відповіді питання:

1. Сформулюйте теорему Піфагора.

2. Який трикутник називається прямокутним?

3. Як називаються сторони прямокутного трикутника?

4. Заслуховування доповіді учня “Теорема Піфагора”

5. Заслуховування підтвердження теореми Піфагора.

В) Розв'язання задач за готовими кресленнями.

Г) Складання алгоритму розв'язання задачі.

1. Знаходження прямокутного трикутника.

2. Запис теореми Піфагора до конкретного завдання.

3. Складання та розв'язання рівняння.

5. Запис відповіді.

Д) Вивішується таблиця алгоритму.

III. Вивчення нового матеріалу.

А) Історична довідка.

Землеміри Стародавнього Єгипту для побудови прямого кута використовували мотузку, розділену вузлами на 12 рівних частин, покажіть, як вони це робили. (До дошки викликаються 3 охочих продемонструвати побудову прямокутного трикутника). Нагадую, що у кутах мають бути вузли. Хлопці, виконавши за допомогою мотузки будову, дуже задоволені, що побували вролі древніх єгиптян. Розповідають, що і зараз при закладанні фундаментів нових будинків часто будівельники використовують саме цей спосіб побудови прямих кутів майбутніх будинків.

Б) Побудуйте на комп'ютері трикутник АВС

Дано: а = 4 см; =3 см; З = 90 °

с1=5; с2=-5 стороннє рішення, довжина гіпотенузи – позитивне число.

В) Відповідь перевірте вимірами.

Г) Як ви вважаєте, яку назву має цей прямокутний трикутник?

Відповідь: Єгипетський трикутник.

Правильно, єгипетський трикутник, і тема нашого уроку. Діти, запишіть у зошитах тему уроку "Єгипетський трикутник".

IV. Розвиток умінь та навичок.

А) Знайдіть бік ромба, якщо його діагоналі 8 см та 6см.

На екрані за допомогою проектора дається креслення.

Дано: АВСД – ромб

Рішення: усно складемо алгоритм розв'язання задачі.

1. АВО - прямокутник LО = 90 °

А як було простіше вирішити, не виконуючи обчислень, хто здогадається?

Відповідь: бачу, що у прямокутному трикутнику катети рівні 3 і 4, отже він Єгипетський, тому гіпотенуза дорівнює 5, тобто. АВ = 5.

Вчитель: Ось хлопці, виявляється, не завжди потрібно виконувати обчислення, а можна, знаючи визначення Єгипетського трикутника, відразу дати відповідь.

V. Робота в групах на 5-6 хвилин (клас розбитий на кілька груп по 4 особи) кожна група отримує завдання – картку.

1 завдання

Сторони ромба дорівнюють по 13 см, а велика діагональ його дорівнює 24 см. Обчисліть іншу діагональ.

2 завдання

У рівнобічній трапеції основи дорівнюють 10 см і 40 см. Бічна сторона дорівнює 25 см. Обчисліть висоту трапеції.

3 завдання

У рівнобедреній трапеції основи дорівнюють 7 см і 25 см, висота дорівнює 12 см.Обчисліть діагональ АС та периметр трапеції.

4 завдання

У прямокутній трапеції основи дорівнюють 11 см і 20 см. Велика бічна сторона її дорівнює 41 см. Знайдіть периметр трапеції.

5 завдання

У прямокутній трапеції АВ АД і АВ=ВС, діагональ АС СД та АС=СД. Знайдіть АТ якщо АВ = 5см.

VI. Завдання додому п.64, №17,18.

VII. Підбиття підсумку уроку, виставлення оцінок.

А) Чи можна було вирішити завдання цього типу без знання теореми Піфагора?

Б) Про що пам'ятати, застосовуючи теорему Піфагора?

В) Згадайте алгоритм розв'язання задач даного типу.

Г) Чи ми досягли мети уроку?

Д) Що вам сподобалося цьому уроці?

Вчитель дякує всім за роботу на уроці.

Перегляд вмісту документа «ВІДКРИТИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ ЄГИПЕТСЬКИЙ ТРИКУТНИК »

Інтегрований урок на тему:

"Єгипетський трикутник". 8-й клас

єгипетський

Учитель: Курськіва Луїза Макшаріпівна

формування умінь застосовувати теорему Піфагора у стандартних та нестандартних ситуаціях,

розвиток у учнів умінь математичного моделювання, та аналізування практичних завдань,

закріплення навичок обчислювальних дій з числами,

складання та використання алгоритму розв'язання задач,

розвиток інтересу та поваги до предмета, що вивчається.

Устаткування уроку:портрет Піфагора, мотузка з 12 вузлами, комп'ютер.

I. Організаційний момент, де вчитель повідомляє тему уроку та його мети.

II. Перевірка домашнього завдання

А) Один учень доводить теорему Піфагора біля дошки.

Б) Відповіді питання:

1. Сформулюйте теорему Піфагора.

2. Який трикутник називаєтьсяпрямокутним?

3. Як називаються сторони прямокутного трикутника?

4. Заслуховування доповіді учня “Теорема Піфагора”

5. Заслуховування підтвердження теореми Піфагора.

В) Розв'язання задач за готовими кресленнями.

Г) Складання алгоритму розв'язання задачі.

1. Знаходження прямокутного трикутника.

2. Запис теореми Піфагора до конкретного завдання.

3. Складання та розв'язання рівняння.

5. Запис відповіді.

Д) Вивішується таблиця алгоритму.

1. Знайти с.

2. з 2 = а 2 + у 2

3. з 2 = 8 2 + 6 2

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

А) Історична довідка.

Землеміри Стародавнього Єгипту для побудови прямого кута використовували мотузку, розділену вузлами на 12 рівних частин, покажіть, як вони це робили. (До дошки викликаються 3 охочих продемонструвати побудову прямокутного трикутника). Нагадую, що у кутах мають бути вузли. Хлопці, виконавши за допомогою мотузки будову, дуже задоволені, що побували в ролі стародавніх єгиптян. Розповідають, що і зараз при закладанні фундаментів нових будинків часто будівельники використовують саме цей спосіб побудови прямих кутів майбутніх будинків.

Б) Побудуйте на комп'ютері трикутник АВС

Дано: а = 4 см; =3 см; З = 90 °

Рішення: з 2 = а 2 + 2

с1=5; с2=-5 стороннє рішення, довжина гіпотенузи – позитивне число.

В) Відповідь перевірте вимірами.

Г) Як ви вважаєте, яку назву має цей прямокутний трикутник?

Відповідь: Єгипетський трикутник.

Правильно, єгипетський трикутник, і тема нашого уроку. Діти, запишіть у зошитах тему уроку "Єгипетський трикутник".

IV. Розвиток умінь та навичок.

А) Знайдіть бік ромба, якщо йогодіагоналі 8 см та 6см.

На екрані за допомогою проектора дається креслення.

трикутник

Дано: АВСД – ромб

Рішення: усно складемо алгоритм розв'язання задачі.

1. АВО - прямокутник LО = 90 °

2. АВ 2 = АО 2 + ВО 2 (АТ = )

А як було простіше вирішити, не виконуючи обчислень, хто здогадається?

Відповідь: бачу, що у прямокутному трикутнику катети рівні 3 і 4, отже він Єгипетський, тому гіпотенуза дорівнює 5, тобто. АВ = 5.

Вчитель: Ось хлопці, виявляється, не завжди потрібно виконувати обчислення, а можна, знаючи визначення Єгипетського трикутника, відразу дати відповідь.

V. Робота в групах на 5-6 хвилин (клас розбитий на кілька груп по 4 особи) кожна група отримує завдання – картку.

Сторони ромба дорівнюють по 13 см, а велика діагональ його дорівнює 24 см. Обчисліть іншу діагональ.

У рівнобічній трапеції основи дорівнюють 10 см і 40 см. Бічна сторона дорівнює 25 см. Обчисліть висоту трапеції.

У рівнобедреній трапеції основи дорівнюють 7 см і 25 см, висота дорівнює 12 см. Обчисліть діагональ АС та периметр трапеції.

У прямокутній трапеції основи дорівнюють 11 см і 20 см. Велика бічна сторона її дорівнює 41 см. Знайдіть периметр трапеції.

У прямокутній трапеції АВ АТ і АВ=ВС, діагональ АССД та АС=СД. Знайдіть АТ якщо АВ = 5см.

єгипетський

АТ =

VI. Завдання додому п.64, №17,18.

VII. Підбиття підсумку уроку, виставлення оцінок.

А) Чи можна було вирішити завдання цього типу без знання теореми Піфагора?

Б) Про що пам'ятати, застосовуючи теорему Піфагора?

В) Згадайте алгоритм розв'язання задач даного типу.

Г) Чи ми досягли мети уроку?

Д) Що вам сподобалося цьому уроці?

Вчитель дякує всім за роботу на уроці.