Виготовлення меблів для школи

Батьки ваших учнів дарують подарунок. Ваша реакція?

Радію, щиро дякую

Соромлюся і почуваюся зобов'язаним(им)

Відразу починаю підозрювати, що від мене чогось хочуть

Відразу відмовляюся від подарунка

Приймаю подарунок, але потім передарую друзям, колегам, знайомим

Всього проголосувало: 103

Поточний номер

Добре, коли у дитини багато питань, вважає Анастасія Поспєлова

Учитель

Читайте у наступному номері «Вчительської газети»

Повернути трудове навчання до шкіл – це вимога самого життя. Але зараз у навчальному плані замість уроків праці є технологія. За темами близько, насправді – нудний теоретичний предмет. А дітям потрібний практичний досвід справжньої роботи справжніми інструментами. Потрібно це й країні, бо вже через три-чотири роки ринок відчуватиме гостру нестачу молодих та готових до праці кадрів. Що для цього потрібно змінити? Відповідь – у статті Володимира Семеніхіна.

Бути спортивним так само престижно та модно, як бути начитаним та дотепним. Принаймні, така справа в школах Англії. А в Японії понад 40% старшокласників займаються спортом не менше дев'ятої години на тиждень… У той же час в українських школах "прогуляти фізру" не соромно, була б переконлива відмовка чи довідка. Про те, чому закордонним педагогам вдається набагато ефективніше мотивувати школярів напружувати не тільки звивини, а й м'язи, розмірковував Сергій Риков.

Наші програми

Виготовлення меблів для школи

План уроку по столярній справі у 9 класі для дітей з розумовою відсталістю

Цілі уроку: 1. Ознайомити з технікою безпеки під час роботи на токарному верстаті. 2. Навчити учнів обробляти заготовки перед роботою на токарному верстаті. 3. Прищепити навичкисамостійного планування процесу роботи 4. Розширити кругозір учнів. 5. Закріпити правила безпеки роботи ручним інструментом.Сергій Макаренко

Учитель

Наочність та обладнання: б русок, лінійка, молоток, рубанок, центрування, олівець, токарний верстат.

Література: О.М. Перельотів, П.М. Лебедєв, Л.С. Сєковець «Будівельна справа» 10-11 класи спеціальна (корекційна) школа VIII виду, ТОВ «Гуманітарний видавничий центр ВЛАДОС», 2005 року.

1.Організаційний момент:

1.1.Перевірка наявності учнів під час уроку.

1.2.Інструктаж з техніки безпеки.

1.3.Перевірка готовності до уроку.

Учитель:Урок слюсарної справи почнемо з відгадування загадок.

Я на стіл трохи схожа,

Є на кухні, і в передпокої

У спальні я буваю рідко

З ногами без рук,

З боками - без ребер,

З сидінням - без живота,

Зі спиною — без голови.

Тут і вішалки, і полиці,

Немов у будинку поверхи.

Штани, кофточки, футболки –

По порядку все лежить.

Якщо ти втомився грати

Під дахом — чотири ніжки,

А на даху – суп та ложки.

Учитель:А як загалом можна все це назвати?

2.Актуалізація опорних знань учнів (бесіда).

Учитель:Який матеріал використовуємо для виготовлення меблів?

Учитель:Які можуть бути меблі по конструкції?

Учень:Секційна, розбірна, складана, вбудована.

Учитель:Якими можуть бути меблі за якістю?

Учень:Жорстка, м'яка та напівм'яка.

Учитель:Що входить до набору меблів?

Учень:Меблі, необхідні дляобстановки кімнат чи всієї квартири з урахуванням членів сім'ї.

Учитель:Що таке гарнітур?

Учень:Комплект меблевих виробів для обстановки окремих кімнат.

Учитель:Які гарнітурні меблі ви знаєте?

Учень:Спальні, столові, кабінетні, вітальні, кухонні.

Учитель:З чого складаються секційні меблі?

Учень:З секцій та окремих елементів.

Учитель:Що таке вбудовані меблі?

Учень:Меблі, які прибудовують у кути до стін, перегородок.

Учитель:Які бувають меблі за призначенням?

Учень:Побутова, громадська.

Учитель:Які меблі можна віднести до побутової?

Учень:Стільці, крісла, столи, шафи, ліжка, дивани, кухонні меблі, книжкові полиці.

Учитель:Які меблі відносять до суспільної?

Учень:Шкільну, медичну, театральну, для торгових приміщень.

3.Повідомлення теми уроку.

Учитель:Тема нашого сьогоднішнього уроку – «Виготовлення ніжки для табуретки». Для нашої зручності у житті вигадали меблі. Ми на ній можемо сидіти, спати, складати до неї різні речі, такі як одяг, книги, посуд. Для початку ми з вами навчимося виготовляти ніжку для табурету.

3.1.Підбір заготівлі заданих розмірів

Учитель:Для цього нам буде необхідно вибрати деревину. Ми віддамо перевагу березі, оскільки вона є однією з твердих порід. Вибираємо брусок завдовжки 50 см.

3.2.Пояснення, як обробляється заготівля для роботи на токарному верстаті.

Учитель:Перед обробкою на токарному верстаті кромки бруска обстрагують рубанком, надається форма,близька до циліндра. Підручник верстата встановлюють якомога ближче до заготовки, що обробляється, на відстань 2-3 мм.

3.6.Зачищення та оздоблення поверхонь.

Учитель:Чорнову обточування заготовки виробляють реєром. Потім перевіряємо правильність форми заготівлі. Чистове обточування виробляють плоскою стамескою.

4.Закріплення нового матеріалу

Учитель:Яких правил ми повинні дотримуватись при роботі на токарному верстаті?

Учні:Перед роботою одягати спецодяг.

Одягти захисні окуляри.

Перевірити роботу верстата на холостому ходу

Підручник встановлювати на 2-3 мм.

Учитель:Яке дерево використовуємо для виготовлення ніжки?

Учень:Береза ​​відноситься до твердих пород.

Учитель:Чим обстругати кути заготовки?

Учитель:Який інструмент використовуємо при чорновій обробці? Виберіть із запропонованих вам інструментів.

Учитель:Який інструмент використовуємо при чистовій обробці? Виберіть із запропонованих вам інструментів.

Учень:Плоска стамеска.

5. Підбиття підсумків.

Учитель:Хлопці, що нового ви дізналися на цьому уроці?

Учень:Як виготовити ніжку для табурету

Учитель:Давайте закріпимо нову тему. Розгадавши кросворд, ми розкриємо слово, до якого належить наша табуретка.