Заняття на тему Які ми Дитячий садок

Цілі уроку: вчити дітей бачити ознаки подібності та відмінності людей, висловлювати їх у мові, виховувати уважне доброзичливе ставлення одне до одного; розвивати інтонацію, точність та координацію загальної та дрібної моторики; створити творчий портрет друга, подруги; викликати в дітей віком емоційне ставлення до образу, вчити передавати малюнку різне вираз обличчя, використовувати зачіски різний непридатний матеріал.

Хід заняття

(Входить Незнайко з конвертом у руках)

Вихователь: Хто до нас прийшов?

Вихователь: Що ти нам приніс, Незнайко?

Незнайка: Мій друг Олівець дав мені три картинки і сказав, що на всіх картинках одна й та сама людина, як це може бути?

Вихователь: давай подивимося. На першому малюнку підписано Оленька, на другому – Оля, на третій – Ольга Миколаївна. Діти ви здогадалися у чому тут секрет?

Незнайка: Діти, вони ж різні, ви самі бачите, що на цій картинці сидить малюк, а на цій дівчинці років шести.

Вихователь: Так, Незнайко, на цій картинці грає маленький малюк. Таня, допоможи Незнайці, розкажи про другу картинку.

Дитина: Оленька вже підросла і стала дівчинкою Олею, вона як і ми ходить у дитячий садок, вона у гарній сукні.

Дитина 2: А на цій картинці дівчинка Оля виросла та стала дорослою. Тепер її звуть Ольгою Миколаївною. Вона може бути навчається в інституті чи працює.

Незнайко: Дякую хлопці за допомогу, до побачення! (Незнайко йде)

Вихователь: Як звали ваших тат, коли вони були малюками? А як вас зватимуть коли ви станете дорослими? (5-6 відповідей дітей)

Вихователь: хлопці, а як одним словом вас усіх можна назвати?

Вихователь: Усі ми різні. Є зовсім маленькі, старші, єдорослі, літні. Ось ви всі маленькі, отже, всі ви однакові?

Вихователь: Серед вас є і дівчатка, і хлопчики. У дорослих людей це жінки та чоловіки. Подивіться один одному у вічі. Якого вони кольору? (Діти – сірі, чорні, блакитні, карі, зелені)

Вихователь: Чи однаковий колір волосся?

Діти: Ні. (Чорні, руді, русяві, каштанові)

Вихователь: Чи все однакового зростання? (викликає двох дітей різних за зростанням помірятись)

Вихователь: Ну, якщо ми такі різні, чому нас називають словом “люди”? Що у нас, у людей спільного? Усі мають голову. На чому сидить голова?

Вихователь: Що знаходиться нижче шиї?

Вихователь: Від плечей – дві руки. Права (покажіть її) та ліва. Розглянемо руки. Ось ця частина (показати) називається пензлем руки. З одного боку кисті – долоня, далі – пальці, кожен палець має свою назву. А тепер пограємо та розповімо, як вони називаються.

Пальчикова гра "Пальці встали ..."

Пальці стали дружно в ряд: Десять міцненьких хлопців. Ці два – всьому вказівки. Всі покажуть без підказки. Пальці - середнячка, Два здорових бодрячка. Ну, а ці - безіменні, Мовчуни завжди вперті. Два мізинці - коротуна, Непосиди і шахраї. Пальці головні у тому числі, – Два великих і удалых.

Вихователь: Покажіть, де у вас є тулуб. Що знаходиться на тулубі попереду?

Діти: Груди, живіт.

Вихователь: А ззаду спина, а в самому низу ноги. Ось ця частина ноги (показати) називається ступнею. Як ви вважаєте, чому?

Діти: Від слова ступати (наступати).

Фізкультхвилинка "Гей, пострибали ..."

Гей! Пострибали на місці. Гей! Руками махаємо разом. Ех-хе! Прогнули спинки, поглянули на картинки. Еге-ге! Нахилилися нижче. Нахилилися до підлоги ближче. Е-е-е! який же ти ледар! Потягнися, але не позіхай! Повертайся на місці спритно. У цьому нам потрібна вправність. Що, сподобалося, друже! Завтра буде знову гра!

Вихователь: Сьогодні ми говоримо про те, що ми не однакові, різні. А як ще може змінитися людина у кіно, у цирку, на ранку, у салоні краси?

(Відповіді дітей: пофарбувати волосся, змінити зачіску, переодягнутися, накласти макіяж).

Ну а тепер відкривається наш імідж-салон. Ми будемо вигадувати та працювати над новим стилем зачіски та одягу для свого друга чи подруги.

(Діти сідають парами за столи, на яких знаходяться матеріали: ватяні диски, фломастери, альбомного листа. Діти створюють портрети. Вихователь індивідуально працює з дітьми)

Вихователь: Вам подобається новий імідж? Як ви знаходите свого друга у новому образі? (Відповіді дітей).

Ось як ми сьогодні добре попрацювали. Які ви молодці!