Заняття з розвитку мовлення у старшій групі «Піючий букет»

Олена МАНЧЕНКОЗаняття з розвитку мовлення у старшій групі «Піваючий букет»

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ МІСТА МОСКВИ

Державне бюджетне загальноосвітнє

установа міста Москви

«Школа з поглибленим вивченням англійської мови № 1273»

(ДБОУ Школа № 1273)

відкритогозаняття

зрозвитку мови

устаршій групі

«Піваючий букет »

Підготувала та провела

вихователь: Манченко Є. А

Цілі: Навчання зв'язного послідовного переказу з наочною опорою у вигляді графічних схем, що відображає послідовність подій.

1. Формування активного слухового та зорового контролю, правильного складання переказу.

2.Розвиток навичок діалогічної формимови, вміння передавати діалог дійових осіб.

3. Активізація збагачення словника.

4. Формування граматичних уявлень та узагальнень на основі роботи з мовним матеріалом твору, що переказується. Методичніприйоми: Читання, бесіда, розгляд графічних схем, лексико-граматична вправа за текстом твору, розгляд графічних схем.

Обладнання: музичний центр, мольберти.

Попередня робота: закріплення лексичної теми«Прийшла весна», закріплення вміння складати складні поширені речення

Інтеграція освітніхобластей: комунікація, пізнання, фізичнийрозвиток, художньо-естетичний.

Матеріал: два мольберти, картки за ознаками весни, картки-схеми переказу оповідання, для декорації-квіточки на килимі, метелики, жучки, бджола, музика для гри з бджолою.

Методичніприйоми: сюрпризний момент, бесіда - діалог, пальчикова гімнастика, продуктивна діяльність дітей, аналіз.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

-Хлопці, подивіться, скільки гостей до нас прийшло. Давайте привітаємось з ними

-Хлопці, а ви знаєте яку пору року на вулиці?

- Хлопці, а ви можете назвати мені ознаки весни?

Діти називають ознаки весни, педагог загострює увагу на тому, що звірі та комахи прокидаються від зимової сплячки.

-Правильно, а ви знаєте, що сьогодні з ранку, прийшла на роботу, я побачила ще одного гостя, який прилетів до нас.

Педагог читає дітямзагадку:

«Чорний та не ворон,

рогат та не бик,

шість ніг без копит»,

Якщо дітям важко відповісти

-А відгадку ви знайдете серед предметів, розташованих на галявині.

Діти знаходять відгадку на килимі, у загадці йдеться про жука.

У гості до дітей прилітає жук, який запрошує всіх на лісову галявину, діти вирушають у гості до жука, на галявині звучить мелодія дзижчання

-А давайте з вами скажемо пісеньку жука(діти дзижчать)

2. Підготовка до сприйняття тексту.

Під листочком жук прокинувся,

Підтягнувся і струснувся,

Черевце, ніс, очі, вуса

Вимив крапелькою роси.

Загудів і полетів, у нього чимало діл.

І у нашого жучка теж багато справ(жучок відлітає)

Розмова з дітьми за змістомвіршування:

- Про кого йдеться у вірш?

- Молодці хлопці, ви уважно слухали вірші!

3. Читання адаптованого тексту.

Педагог знаходить під пелюсткою листа невеликий текст і пропонує дітям прочитати його.

– Я прочитаю вам розповідь, яку написав Василь Бірюков«Піваючий букет ».

Ішла лугом дівчинка Наташа.Букет збирала. Побачила дзвіночок зраділа.

-Ой, який добрий! Зірву його.

– Набрала різних квітів та додому принесла. Поставила в банку з водою, дивиться та радіє.

І раптом почула дзижчання:

-Ж-жуть, ж-жуть. Куди я потрапив? Тут люди ж-живуть.

-Букет дзижчить і співає, - здивувалася Наташа.

Оглянула весь букет, нічого не знайшла.

-Диво. Нікого нема, а співає.

Ще раз оглянула. Зазирнула в дзвіночок, а там сидить жучок.

-Ось чомубукет співав.

-взяла жучка і випустила на волю.

4. Розмова за змістом

– Що збирала на лузі?

- Яка квітка їй сподобалася?

- Що набрала Наталка на лузі?

- Куди поставила букет ?

- Що здивувало Наташу?

- Про що дзижчавбукет ?

- Чомубукет співав ?

- Що дівчинка зробила з жучком?

- Які молодці, які ви уважні

Педагог зауважує на галявині бджолу, яка пропонує дітям пограти у гру.

5. Рухлива гра«Бджола».

Прилетіла до нас бджола,

а за нею – джміль-джмелек і веселий метелик,

два жуки і бабки,

як ліхтарики очі

від утоми впали.

Педагог звертає увагу дітей на гарну квітку і пропонує дітям підібрати слова, що його характеризують.

6. Лексико-граматична вправа з м'ячем«Підбери ознаку».

Квіти (які яскраві, строкаті, красиві, запашні, високі, низькі, садові, польові).

-Ой, які молодці, скільки багато слів ви знаєте.

7. Повторення читання оповідання із встановленням на запам'ятовування.

- Послухайте розповідь ще раз і спробуйте його запам'ятати.

Жукприлітає назад.

Хлопці, я літав до своїх діток, вони такі пустотливі не можуть заснути без жодної розповіді, а я як на зло все забув.

Вихователь пропонує допомогу жуку.

8. Складання графічного плану оповідання.

- Діти, подивіться, що це лежить?

- Правильно, це схеми?

- А як ви вважаєте, що це за схеми?

- Правильно, ці схеми допоможуть нам

- Спробуймо з вами викласти послідовність схем, як ви думаєте, яка схема перша допоможе нам переказати текст, який я вам читала?

Діти послідовно викладають картинки - схеми і з одному фрагменту переказують розповідь.

Жук дякує дітям за розповідь і пригощає їх усіх цукерками та відлітає до своїх діточок. А педагог із дітьми повертається до дитячого садка.

9. Підсумок. Оцінка діяльності дітей.

-Хлопці, а де ми сьогодні з вами були?

- Як називалася розповідь, яку ми переказували?

- Про кого йшлося в оповіданні?

Ішла лугом дівчинка Наташа.Букет збирала. Побачила дзвіночок зраділа.

-Ой, який добрий! Зірву його.

– Набрала різних квітів та додому принесла. Поставила в банку з водою, дивиться та радіє.

І раптом почула дзижчання:

-Ж-жуть, ж-жуть. Куди я потрапив? Тут люди ж-живуть.

-Букет дзижчить і співає, - здивувалася Наташа.

Оглянула весь букет, нічого не знайшла.

-Диво. Нікого нема, а співає.

Ще раз оглянула. Зазирнула в дзвіночок, а там сидить жучок.

-Ось чомубукет співав.

-взяла жучка і випустила на волю.

Інтегроване заняття з розвитку мови «Весна настала» (старша група) «Весна настала» Мета: закріпити знання про ознаки весни, сезонні зміни в природі.Завдання: Виховна: формування кохання.

Інтегроване заняття розвитку мови «За наукою в казку» старша група Мета: формування морально – патріотичних якостей дитини у вигляді казок. Завдання:. - виховувати патріотичні почуття та кохання.

Інтегроване заняття з пізнавального розвитку, розвитку мови та аплікації «Зима» (старша група) Мета: закріпити знання дітей про зиму, про сезонні зміни в природі, пов'язані із зимовим періодом. Завдання: Освітнє: Закріпити.

Конспект НОД з розвитку мови «Домашні тварини» (старша група з ТНР) Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок «Райдуга» Конспект безпосередньо освітній.

Конспект НОД з розвитку мовлення та малювання «Спасибі за мир» (старша група) Мета: Завдання: 1) Закріпити знання дітей про Велику Вітчизняну війну (героїв, пам'ятні знаки, про День Перемоги) 2) Навчити виготовляти.

Конспект НОД з розвитку мовлення «Домашні тварини» (старша група) Конспект НОД з розвитку мовлення Тема: «Домашні тварини» (6 р. ж.) Освітні завдання. Формувати уявлення дітей про свійських тварин.

Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення (старша група) Конспект підсумкового заняття з розвитку мовлення (Старша група) Тема: «Зима» Підготувала: вихователь МБУ Д/С №200 «Чарівний черевичок» Щекалева.

Конспект заняття з розвитку промови «Літо» (старша група) Завдання: - вправляти дітей в освіті та вживанні прикметників у порівняльній мірі, - вправляти дітей у підборі дій.

Конспект НОД з розвитку промови «Весна прийшла» (старша група) "Весна прийшла" Мета: -розширювати уявлення дітей про весну, її ознаки; - вправляти в умінні підбирати прикметники та дієслова.

Заняття зрозвитку мови «Це добре і погано» (старша група) Тема: "Це добре та погано". Мета: формувати уявлення про елементарні властивості дерева пластмаси. Вчити конструювати із пластмаси.