1479 Конспект НОД - Бесіда про домашніх тварин - сайт для вихователів ДНЗ





№ 1479 Конспект НОД "Розмова про свійських тварин"
Відділ освіти Верх-Ісетського району м. Єкатеринбурга
Муніципальне бюджетне дошкільне освітнє
установа – дитячий садок № 249
620131 м. Єкатеринбург, вул. Заводська, 36а
тел: +7/343/203-27-28, факс: +7/343/246-69-90
Конспект безпосередньо освітньої діяльності
за екологією в середній групі.
Кудрявцева Наталія Борисівна
Єкатеринбург,2015
Тема «Розмова про свійських тварин».
Мета: Закріплення уявлення про свійських тварин, їх зовнішній вигляд, спосіб життя, звички. Уточнення, розширення та активізація словника. Виховувати добре і чуйне ставлення до тварин. Вчити встановлювати суттєві ознаки для узагальнення: живуть поруч із людиною, яку приносять користь, людина про них піклується.
Матеріали: Панорама сільського двору. Іграшки: домашні тварини (корова, собака, кішка). Картонні атрибути - будка, загін. Зображення стог сіна. Папір силуети тварин.
Попередня робота: Читання творів про свійських тварин. Розмова про тварин, читання поезій, потішок. Розгляд ілюстрацій, картин із домашніми тваринами.
Хід заходу:
Вихованець проводить заняття в костюмі бабусі.
У групі виставлена панорама сільського двору.
Діти сидять півколом на килимі.
Бабуся:
Здрастуйте, дітлахи, малюки - курчатки.
Мене звуть бабуся Маша, приїхала я з села Сметанкіно, онука провідала, та й до вас у гості зайшла. Хочу вас до себе запросити уСметанкіне. Підете зі мною?
Діти: Ходімо!
Бабуся:
Тоді треба збиратися, а то в мене тварини без нагляду, кішка Мурка на вулиці гуляє, лапки в неї замерзли.
- А на вулиці яку пору року?
Діти: Зима!
Бабуся:
Давайте хлопці, «одягнемо» шубки та шапки, «встанемо» на лижі і підемо.
(Діти «одягають» шубки та шапки, "встають на лижі і йдуть за вихователем, імітуючи ходьбу на лижах).
Бабуся:
Ось ми й прийшли до мого двору. Подивіться, хто в мене на подвір'ї гуляє?
У мене друзі живуть,
І нудьгувати мені не дають!
У дворі великому гуляють,
Діток бурхливо розважають!
(Діти «знімають» лижі і сідають на стільці поставлені навколо панорами сільського двору).
- Хлопці, а як називаються тварини, якщо вони мешкають біля будинку? Діти: Домашні!
Бабуся: А зможете відгадати загадку?
Гострі вушка, На лапках подушки, Вуса як щетинка. Дугою спинка.
Вдень спить, на сонечку лежить. Вночі блукає, на полювання ходить.
Правильно. Кішка моя Мурочка ти не замерзла? Чи не змерзли твої лапочки?
(Виховник звертається до кішки).
(Вихованець бере на руки кішку, гладить її, дає погладити дітям.)
Мур-р-Мур-р, шубка в мене тепла стала взимку, не холодно мені. Вовна густа виросла. - А кого ти бабуся Маша привела?
Хлопців із дитячого садка, пограти з тобою хочуть.
Вийшла на полювання кішка.
Ну налаштувалися трохи?
(Діти виставляють руки, а Мурка хоче їх подряпати).
Втомилася я від вас, піду посплю на печі, там тепло, клубочком згорнусь, лапкою носик прикрию іспати буду.
Хлопці! Послухайте та відгадайте ще загадку.
З господарем дружить,
Живе під ганком,
Собака: Гав-гав, Хто мене кликав?
Хлопці з дитячого садка до нас у гості прийшли, не гавкаючи на них, вони наші друзі.
Я дружу з усіма,
Хто мене не кривдить.
Помахаю йому хвостом,
Мене він приголубить.
Можу і дім я охороняти,
І захищати дитину.
Можу я суворо загарчати,
Можу загавкати голосно. Бабуся: Дружок мій захисник, Як ви думаєте, хлопці, чому він живе у дворі?
Діти: Він охороняє, стереже будинок.
Правильно, він вартує будинок. - А як називається будиночок у собаки?
Діти: Будка, будка.
Молодці, хлопці, абсолютно правильно.
- Мій Дружок живе цілий рік у дворі, на вулиці, взимку йому потрібна тепла і густа шуба.
Раз — підвестися, потягнутися. Два - зігнутися, розігнутися. Три — у долоні три бавовни, Головою три кивки. На чотири — руки ширші. П'ять - руками помахати. Шість — на стільчик тихо сісти.
Гав-гав, бабуся Маша, заговорилися ми, Буренка – то голодна.
Ой, правильно каже Дружок, Буренку годувати треба.
- Хлопці, а хто знає яку користь приносить корова?
Звісно, вона дає смачне, корисне молоко. А ви знаєте, які продукти виготовляють із молока?
(Якщо діти не можуть з відповідями, поставити навідні питання).
Немає її добріших у світі: Щодня потрібні всім дітям Молоко і сирок, Сир, сметана, біфідок. Так само як соки та фрукти, Це смачні продукти. Якщо хочеш бути здоровим, їсти, що дає корова.
А як ви вважаєте, де живе корова взимку?
Правильно, молодці, для Буренки збудували спеціальну теплу загороду. Влітку моя Буренькаходила на луг пастись, їла траву зелену.
- А взимку де її взяти? Чим мені корову годувати?
Звичайно, моя корівка їсть і фрукти, і овочі, їсть хліб. А найулюбленіша їла у Буренки суха трава.
- Хлопці, а хто знає, як називають суху траву?
Так, це сіно. Влітку трави на луках багато, вона соковита, запашна. Ми її скосили, під сонцем висушили, склали в купи стоги. Тепер корова взимку буде їсти сухе запашне сіно.
Діти, скажіть, з ким ви сьогодні познайомилися?
Діти: З кішкою Муркою, із собакою Дружком, із коровою Буренушкою.
За всіма тваринами догляд потрібний, а вони нам приносять користь і добром за турботу відповідають.
- А я, дітлахи, дізналася, що ви дуже любите малювати і приготувала вам подарунки (Вихованець роздають фігурки свійських тварин, вирізаних із паперу). Ви їх удома прикрасите, намалюєте очі, рот, вовну, і вони будуть вашими друзями.
Ой, курчатка, вам пора вже в дитячий садок йти, давайте збиратися в дорогу.
(Діти «одягають» лижі та йдуть, імітуючи ходьбу на лижах за вихователем, «знімають» лижі та сідають на килим).
Бабуся: Ось ми і повернулися, Дякую вам, що в гості до мене сходили.