Хто в теремочці живе » Конспект НОД з розвитку мови дошкільнят 2–3 років через
марина ткаченко«Хто в теремочці живе?» Конспект НОД щодо розвитку мовлення дошкільнят 2–3 років за допомогою театралізованої діяльності
МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНЕДОШКІЛЬНЕ ОСВІТНЯ УСТАНОВА ДИТЯЧИЙ САДЗАГАЛЬНОРОЗУВАЛЬНОГО ВИДУ №41 СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИЙ МУНІЦИПАЛЬНИЙ ОБРАЗОВА
конспект
НОД зрозвитку мови дітей 2-3 років за допомогою театралізованої діяльності
«Хто втеремочці живе ?»
Задум заняття полягає у розвитку мови дітей 2-3 років за допомогою театралізованої діяльності на основі матеріалів знайомої дітям української народної казкиТеремок. У ційбезпосередньо освітньої діяльності простежується інтеграція освітніхобластей: пізнання, комунікація, музика. Така структура заняття зручна для повного і різнобічного розкриття теми. Застосування ігрової педагогічної технології, використання музичного супроводу сприяє створенню комфортної психо-емоційної атмосфери та найкращому засвоєнню дітьми матеріалів заняття.
На попередніх заняттях діти знайомилися з українською народною казкою«Теремок »; розучували пальчикову гімнастику«Лиска»;«Танець парами»;«Гру з мишкою»; вчилися узгоджувати займенники із іменниками, відповідати напитання:«Яке?»,«Що робить?»
Все заняття побудовано так, щоб кожен із дітей виявив свої можливості. Методи і прийоми спрямовані створення у дітей ситуації успішності, задоволеності власноїдіяльністю і створеннякомфортних умов спільноїдіяльності дітей та дорослих.
Мета:Розвиток мови дітей у вигляді театралізованої діяльності.
• Вчити дітей узгоджувати іменники з займенниками мою, мою, мою, мою; відповідати напитання:«Який»,«Що робить?»
• Вчити дітей за словесною вказівкою та показом педагога імітувати дії тварин;
•Розвивати інтонаційну виразністьмови ;
• Продовжувати збагачувати словник дітей прикметниками та дієсловами.
• Закріплювати вміння дітей виконувати прості танцювальні рухи парами(за показом вихователя);
• Виховувати у дітейінтерес та бажання до участі утеатралізованій діяльності
• Діти з вихователем заходять до зали вітають гостей; вступне слово вихователя про казки; діти сідають на стільці
• Сюрпризний момент –теремок, розглядтеремка, промовляння його частин
• Діти промовляютьслова: «Хто-хто втеремочці живе, хто-хто в невисокомуживе » весело, ляскаючи в долоні
• Поява першого персонажа – мишки. Опис мишки.«Гра з мишкою»(узгодження займенників із іменниками)
• Діти промовляютьслова: «Хто-хто втеремочці живе, хто-хто в невисокомуживе » тихо, повертаючи голову вправо-вліво
• Поява другого персонажа – зайчика.«Гра із зайчиком»: діти імітують рухи зайчика за словесним поясненням вихователя, відгадують за показом вихователя та відповідають напитання:«Що зайчик робить?»
• Діти голосно промовляють слова «Хто-хто втеремочці живе, хто-хто в невисокомуживе », тупаючи ногами
•Поява третього персонажа – лисиці. Опис лисиці, діти відповідають напитання:«Яка?»Пальчикова гімнастика.
• Діти стукають утеремок, зображують рухи ведмедя за словесним описом та показом вихователя, звуть ведмедика, відповідають на його запитання
• Діти виконують за показом вихователя«Танець парами»
• Підбиття підсумку, сюрпризний момент
• Діти прощаються з гостями та з вихователем йдуть до групи
Обладнання та матеріали:
Площинний будиночок – ширма, м'які іграшки – мишка, заєць, лисиця, ведмідь; маски мишок, зайців(за кількістю дітей); бубон; дерев'яне барило з цукерками; розписну хустку; музичнийматеріал: весела українська народна мелодія,«Танець парами», гра«Зайчик сіренький»
•«Маленькі казочки для маленьких хлопців»- книга українських народних казок/ ЗАТ«Книга»344019, м. Ростов – на Дону, 2012р.
Хід заняття
(вихователь із дітьми заходять до музичної зали)
Вихователь. Діти, подивіться, скільки у нас сьогодні гостей! Давайте з ними привітаємось.
Вихователь. Діти, ви любите казки? /Так/. Дорослі, а ви любите казки? /Так/. Усі люблять казки! Тоді сідайте зручніше.
(діти сідають на стільчики, вихователь накидає хустку на плечі)
Вихователь. Накину хустку на плечі і стану казку вам розповідати, а ви не нудьгуйте – мені допомагайте.
Якось я полем йшла,
Терем - теремок знайшла.
Стоїть у полі? /теремок - відповідають діти/
Він не низький? /не високий - відповідають діти/
Подивіться, ось утеремка стіни, ось дах, ось віконце. Давайте дізнаємося, хто втеремочці живе ? Будемо говорити весело і плескати вдолоні: «Хто-хто втеремочці живе ? Хто-хто у невисокомуживе ?(діти говорять і ляскають у долоні, на віконці з'являється мишка).
Хто це? /Діти відповідають - мишка/. Яка вона? Давайте погладимо мишку, помацаємо.(Виховник звертається індивідуально до 2-3 дітей)Яка в неї шерсть? А як мишка пищить? /Діти пищать, як мишки/. Давайте пограємо з мишкою. Всі хлопці покружляли, на мишок швидко перетворилися!(діти за допомогою вихователя надягають маски, звучить весела музика)
(Виховник, ставить питання, звертаючись до кожної дитини по черзі а діти по черзі відповідає).
- Мишка, мишка, де твій носик - до 1 дитини (щічки - до 2 дитини, голова - до 3 дитини, хвостик - до 4 дитини і т. д.? / Ось мій носик - 1 дитина, ось мої щічки - 2 дитини , Ось моя голова-3 дитина, ось мій хвостик-4 дитина і т. д. /.
- Мишка, мишка, а де твої вушка?(вихователь звертається до іграшки-мишці)
- Мишка, мишка, а де твої друзі-подружки? /Ось мої друзі-подружки/
- сховалися друзі-подружки, лише стирчать їхні вушка. Мишка голосно запищала, в бубон дзвінко застукала, і знайшла своїх друзів! Усі поплескали тепер! Молодці хлопці! Ось яка весела мишка втеремці живе ! Сподобалася вона вам? /Так/.
Вихователь. Давайте запитаємо, хто ще втеремочці живе ? Будемо тихо говорити і дивитися на всі боки. Хто-хто втеремочці живе ? Хто-хто у невисокомуживе ? (Діти виконують повороти головою вправо-вліво і говорять; на віконці з'являється іграшка-зайчик). Хто це? /зайчик/. Що ми можемо про нього сказати, який він? /сіренький, веселий, пухнастий і т. д. /. Помацайте, яка у зайчика шерстка, хвостик, лапки /м'які/.
Вихователь зображує рух і запитує :«Відгадайте, що зайчик робить?»
/Діти відповідають: «Зайчик стрибає(виляє хвостиком, стукає лапками, вушками ворушить)»/. А ви хочете погратись? /Так/. Дітки швидко покружляли і на зайчат все перетворилися! (Діти за допомогою вихователя надягають шапочки зайчат, звучить весела музика).
Гра«Зайчик сіренький»(діти виконують рухи за показом вихователя, за текстом пісеньки). Вихователь. Сховався наш зайчик. Давайте дізнаємося, хто ще втеремочці живе ? Будемо тупотіти ніжками і голосноговорити: «Хто-хто втеремочці живе ? Хто-хто в невисокому живе ?»(діти зображують, кажуть; на вікні з'являється іграшка-лисиця). Хто це? / Лисичка /. Яка вона? /Хитра, руда, пухнаста, весела, красива і т. д. / Погладимо лисичку. Яка у неї шерсть (хвостик, вушка? Покажіть, як лисичка ходить, як лисичка дивиться. Давайте, покажемо лисичкиних подружок.
Пальчикова гімнастика«Лиска»
Ось лисичкині подружки
Нагострили свої вушка.
Вушка лисоньки підібгали
Вихователь. Хлопці, давайте постукаємо втеремок, дізнаємося, хто тутживе ? (Діти стукають і промовляють слова, зтеремка чується : у-у-у, е-е-е). Ой, чий голос? волохатий, клишоногий? /Ведмідь - відгадують діти/. Давайте покажемо, який він великий(діти піднімають руки вгору, тягнуться на носочках)товстенький, клишоногий(діти зображують). Діти, сядемо на стільчики і ведмедика позовем:«Ведмедик, йди до нас!»(діти кличуть, потім вихователь просить окремих дітей покликати ведмедика; у вікні з'являється іграшка ведмедика).
Ведмідь. Привіт діти!
Привіт вам від бурого ведмедика!
Я побудувавтеремок,
І навіть клишоногий ведмедик!
Утеремці ми не нудьгуємо-
Ви з мишкою грали? /Так/.
Із зайчиком грали? /Так/.
З лисичкою грали? /Так/.
Парами тоді вставайте,
Стрибок дружно починайте!
Ведмідь. Ой, хлопці, молодці! Мені сподобався ваш танець! Сідайте, хлопці, відпочиньте небагато. А у мене для вас є подаруночок.(Достає барило з цукерками).
Вихователь та діти. Дякую, Мишко!
Давайте скажемо і мишці, і кролику, і лисичці, і ведмедику, і гостям до побачення!(діти прощаються). Дякую всім за увагу.

Презентація до розваги «Первоцвіти» муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок № 1 загальнорозвиваючого виду з пріоритетним провадженням діяльності.