Інформаційна карта проекту «Хліб» та заняття «Від зернятка до хлібця»

Наталія ПоповичІнформаційна карта проекту «Хліб» та заняття «Від зернятка до хлібця»

1. Повна назвапроекту :«Хліб – усьому голова »

2. Керівникпроекту : Попович Н. В.

3. Діти: старшої, підготовчої групи 23 дитини.

4. м. Жигулівськ, вул. Фрунзе 24

6.Інформаційно – практико – орієнтованийпроект, середньої тривалості.

7. Мета: Виховання дбайливого ставлення дохліба.

8. Проблема: Через достатокхлібобулочних виробів, діти не цінуютьхліб(не доїдають, кидають)

9. Актуальність: Уявити наше життя безхліба, без смачного м'якого буханця на столі просто не можливо. українське прислів'яговорить:«Худ обід, колихліба немає »,хліб потрібен усім, але ставимося ми до нього по-різному. Одна людина говорить просто«хліб », а інша ласкаво вимовляє«хлібів ». І одразу стає ясно, хто з них знає справжню цінухліба.

10. Завдання: 1. Розширювати знання дітей прохліб

2. Закріплювати та поповнювати знання дітей про працюхліборобів.

3. Виховувати дбайливе ставлення дохліба та до людей, які його вирощують.

11. Змістпроекту

Ознайомлення з проектом батьків .

Збірінформації про хліб спільно з батьками.

Робота з дітьми:

* Знайомство зі світом злаків

* Експериментальнадіяльність: підготовка землі, посадка, спостереження за зростанням та розвитком.

* Хто і як вирощуєхліб : Бесіда про працюхлібороба

Розгляд ілюстрацій, плакатів

Читання казок:«Легкийхліб »,«Двахлібні зернятка »

* Якхліб на стіл прийшов : Розповідь про працю пекаря, екскурсія (на кухню дитячого садка, нахлібозавод, бесіда, питання до дітей.

* Історіяхліба(звичаї, традиції):

Завдання батькам: знайти матеріал про історіюхліба, сімейний рецепт випічкихліба. Виготовлення альбому«Історіяхліба »

Міні музей«Хліб »

Малювання«Який буваєхліб »

Ліплення«Батони, булки»

* Завдання додому: батькам разом із дітьми із солоного тіста виліпитихлібобулочні вироби.

* Дидактичні ігри:«Що такехліб »,«Склади правильно»

* Гра хороводКаравай

* Загадки, вірші, прислів'я, приказки, лічилки, чистомовки, фізкультхвилинки прохлібі.

* Підсумок:заняття«Відзернята до хлібця »

12. Місце проведення: СПДС«Сніжок»

13. Термін проведення: з 1.02 по 30.05

14. Кількість учасників: вихователь, діти групи 23 дитини

15. Вік дітей 5-7 років

16. Форма проведення:

* Розгляд наочного матеріалу

17. Очікувані результати(продуктипроекту )

18. Висновки: я припускаю, що до кінцяпроекту діти будуть бережніше ставитись дохліба та до людей, які його вирощують.

Конспектзаняття з ознайомлення з навколишнім світом

«Відзернятко до хлібця »

Мета: Формувати у дітей дбайливе ставлення дохліба.

Завдання: Ознайомити дітей із процесом вирощуванняхліба.

Дати уявлення про те, якхліб прийшов до нас на стіл.

Закріпити сільськогосподарські професії.

Продовжувати розвивати пам'ять, увагу, мислення через ігри та ігрові вправи.

Закріпити знання дітей про те, щохліб - це один із найголовніших продуктів харчування.

Матеріал: ілюстрації натему:«Хліб », борошно,хліб,хлібобулочні вироби,зерно, тісто.

Попередня робота: бесіди, читання художньої літератури, заучування віршів, приказок, театралізованадіяльність: інсценування казок«Колосок»,«Колобок».

Форма проведення: Відкритезаняття.

Хід заняття

1. Організаційний момент:

- Добридень! Сядьтезручніше: спинки прямі, ноги разом, руки на коліна. Ми вирушаємо у подорож.

2. Повідомлення теми:

А ось про що ми говоритимемо, ви дізнаєтеся, коли відгадаєтезагадку:

«М'який, пишний і запашний,

Він і чорний, він і білий,

А буває підгорілий»(Хліб )

- Так, звичайно ж - цехліб. Сьогодні ми говоритимемо прохлібі, нашезаняття називається :«Відзернятка до хлібця »

Хліб - головне багатство. Борг кожної людини - берегтихліб, шанобливо ставитися до тих, хто її вирощує. Багато народ вигадав прислів'їв і приказок прохліб.

Хліб – наше багатство.

Ухлібі наша сила.

Хліб - усьому голова.

Вихованець: А якхліб потрапляє до нас на стіл? А чому кажуть«Хліб – усьому голова »?(Відповіді дітей)

Згадайте, що ви їли сьогодні на сніданок?(Каша, булка з олією, кава). А вчора?(плів, салат,хліб, чай). А що ви їстена обід? (суп,картопля з котлетою, салат, компот,хліб )

Хлопці, меню постійно змінюється, а який продукт є на столі і вранці, і в обід і на вечерю? Правильно, щодня у нас на століхліб.Хліб - це головний продукт на нашому столі.

Хлопці, а ви любитехліб ? Якийхліб ви любите ?(Відповіді дітей)

- Хлопці, а що ви хотіли б дізнатися і чим займатися на нашомузанятті ?(Відповіді дітей)

- Запам'ятайте свої бажання, а наприкінцізаняття мені скажіть, - чи все ми виконали.

Діти, я маю для вас сюрприз. (На столі піднос з хлібом і хлібобулочними виробами накритий серветкою).

Як ви вважаєте, що в мене на таці?(Відповіді дітей)А як одним словом ми можемо назвати ці вироби?

- Не знаєте? Вони називаютьсяхлібобулочні вироби, повторіть всі разом.

Назвітьхлібобулочні вироби, які вибачите:(батон, бублик, буханець, коровай, булочка, пиріжок, лаваш, сухарі). Ось як багатохлібобулочних виробів !

Хлопці, а як до них потрібно ставитись? Дохліба потрібно ставитися дбайливо.

- Хлопці, ахлібобулочні вироби однакової форми?(Відповіді дітей)

Я, пропоную вам підійти по одному до столу, взяти будь-який хлібобулочний виріб: назвати його і сказати який він форми.(Наприклад:хліб прямокутної форми ).

- Молодці, всіхлібобулочні вироби різної форми.

А тепер я пропоную вам стати в коло.

Дидактична гра:«Який він нашхліб.(Підбір визначень до іменника)

Давайте з вами подумаємо та назвемо багато слів, яким буваєхліб ? (Смачний, м'який, черствий, білий, гарячий, свіжий,ароматний, апетитний).

(Діти встають у коло і передаютьхліб, при цьому називають який він)

Молодці, сідайте, та звичайно, хліб буває різний, але він обов'язково смачний і корисний.

Хлопці, а хто знає, як до нас на стіл потрапляє хліб?(Відповіді дітей)

Звичайно ж, його купують у магазині.

- А якхліб потрапив у магазин ? Скажіть мені, хто знає, з чого роблять хліб?

-Хліб печуть із борошна.

- А з чого її отримують?(Відповіді дітей)

Правильно. З зерен. Щоб отримати з насіння борошно, потрібно витратити дуже багато праці ісил: спочатку вироститизерно, потім зібрати врожай. Цим і займаютьсяхлібороби.

А хто такіхлібороби ?(Відповіді дітей)

Хлібороби – це люди, які вирощуютьхліб. Настала весна, сніг зійшов. Які машини виходять на поля? Хто веде ці машини?(Відповіді дітей).

- У тракториста багато роботи: потрібно поле зорати, розпушити землю – підготувати теплу постіль для зерен. Яким насінням засіюють поля? Діти, подивіться, що в мене є! Хто знає, що це зазернятко ?(пшениця, кукурудза, ячмінь)Подивіться накартинку :хлібороби засівають зерна в землю.

Фізкультхвилинка:«У землю зернятко потрапило»

У землю зернятко потрапило,(присідають)

Проростати на сонці стало(руки над головою)

Дощ землю поливав,

І паросток підростав (повільно встають)

До світла та тепла тягнувся

І красенем обернувся.(2 рази)

Швидко проростає насіння, тягнеться зеленими стеблами до сонечка.

Щоб виростити гарний урожай, уважно стежать за сходами.

Ось ідозріло нашезерно і перетворилося на ?(Відповіді дітей)(картинка«Хлібне поле »)

Після того, як колосся виросте, їх прибирають за допомогою спеціальних машин. Як вони звуться? (картинка«Комбайн»)(Відповіді дітей)

Після цьогозерна везуть на млин, (картинка«Млин») щоб перемолоти їх у борошно.

А тепер давайте трохи пограємось. Устаньте все в коло.

Мелі, міли млин!

Мелі, мілини, млин

Зерна на борошно перетворюй

І в мішок збирай.

Добре ми попрацювали! Повний мішок борошна набрали.

Зараз я вам дам доторкнутися до борошна, а ви скажете, яке воно на дотик.

- Так, розсипчаста, трохи клейка, дрібна.

Після борошно з млина відправляють до пекарні. Що робить пекар?

Пекар з борошна робить тісто та печехлібобулочні вироби. У пекарні стоять величезні чани. У чан додають борошно, сіль, цукор, воду, дріжджі та спеціальні машини вимішують тісто для хлібобулочних виробів.

З пекарніхліб потрапляє до магазинів, де ми його купуємо. Ось бачите, як багато праці треба докласти, щоб у людей у ​​будинку був хліб. Тому і ставлення до нього має бути дбайливим.

Не бери більшехліба, ніж можеш з'їсти. Не криши його за столом. Ніколи не викидайхліб !

- А зараз давайте трохи відпочинемо.

Пальчикова гімнастика:«Хлібочок »

«Бублик, баранку, батон і буханець

Пекар із тесту іспік зранку»(з'єднують по черзі кожен палець з великим пальцем)

Практична робота із тестом.

-Хлопці, я принесла вам тісто. Зараз кожному роздам по шматочку, а ви зробите з нього бублики, бублики, булочки.(Діти надягають фартухи і починаютьліпити із дріжджового тіста). Готові вироби укладають на лист і відносять на кухню для випікання.

Вихованець: Хлопці, коли наші здоби будуть готові, ми наллємо чай і спробуємо, що в нас вийшло.

Слава миру на землі!

Славахлібу на столі !

Слава тим, хтохліб вирощував,

Не шкодував праць і сил!

Нашезаняття підходитиме до кінця. Давайте згадаємо, як називається нашезаняття.

Що нового ви дізналися сьогодні? Згадайте, що ви хотіли дізнатися і чим займалисязанятті ? Ми виконали все?(відповіді дітей)

Підсумок. Ну ось, наша подорож добігла кінця, і тепер ви знаєте, який довгий шлях пройшов нашхліб, щоб потрапити до нас на стіл.Хліб - головне багатство нашої країни та його потрібно берегти.

Склала та провела вихователь Попович Н. В.

карта
Інформаційно-творчий проект "Космос" Паспорт проекту. 1. Назва проекту: "Космос". 2. Керівник проекту: вихователь середньої групи Царьова Тетяна Іванівна. 3. Вік.

Проекти у дитячому садку 6 Проекти у блогах колег Блог Альбіни Хасаншиної Проект "Золота осінь" Вид проекту: дослідно-творчий. Ціль проекту: створити.