Класна година «Підліток

Мета: Продовжувати формування правової свідомості учнів. Профілактика злочинів та правопорушень серед підлітків.

Хід заходу:

Вчитель: Здрастуйте! Сьогодні у нас чергове заняття циклу «Правова свідомість учнів». У попередніх класах ми з вами розглянули питання: про права дитини, про порушення правил дорожнього руху, про вживання алкоголю та наркотичних засобів. Сьогодні ми продовжимо розмову про те, що ламає долі молодих людей – про злочин та відповідальність за нього.

У нас у гостях зам. директорів шкіл міста з виховної роботи та представник правопорядку ……………………………….

Слайд 1 Тема класної години

Як ви вважаєте, чому саме цього року ми розглядаємо цю тему?

В нашій країні відповідальність за злочини скоєні підлітками настає з 16 років.

Саме в цьому віці сама людина нерідко протоптує стежку до високого паркану з орнаментом із колючого дроту.

"Не знав", "Не думав", "Не хотів" можна почути в залі суду.

Слайд 2 Але «Життя вчить лише тих, хто її вивчає» - сказав О.В. Ключевський

Сьогодні ми говоритимемо про те, що таке витівка, провина і злочин, Чому підлітки вчиняють злочини, про відповідальність за ці діяння. Завершенням розмови буде гра «сходження до вершини Феміда», у ході якої спробуємо розібратися у ситуаціях з погляду юридичних законів.

Слайд 3 Що таке витівка, провина та злочин

З чого починається підлість, а потім злочин? Чи не з того самого першого провини, який ви вважали витівкою?

Слайд4 Підлітковий період один із найактивніших періодів життя людини. Однак саме уцьому віці людина може вчинити злочин. Чому?

Слайд 5 Причини підліткових злочинів»

Які ж злочини скоюють підлітки?

Попросимо …………. Розповісти про те, як справи в нашому місті

В мені два я - два полюси планети,

Дві різні людини, два ворога.

Коли один прагне на балети,

Інший прагне просто на бігу.

Я зайвого і в думках не дозволю,

Коли живу від першої особи, -

Але часто виривається на волю

Друге я в образі негідника.

І я боюся, давлю в собі мерзотника,

О, доля неспокійна моя,

Боюся помилки: може виявитися ,

Що я давно не те друге.

У кожному з нас живе дві людини, два протилежні почуття. І завдання кожного полягає в тому, щоб на перший план виводити своє найкраще я. Не оступитися у житті – важко. Стати справжньою людиною, громадянином своєї країни, сильною особистістю дуже складно. Дехто думає: «Ось порушив закон, отже, я сильний, сміливий». А все навпаки. Порушив закон, пішов легкою дорогою, а що буде завтра.

За кожне правопорушення рано чи пізно доводиться платити. Існує 4 види юридичної відповідальності за правопорушення

Слайд 6. Види юридичної ответственности

Кримінальна відповідальність - це відповідальність за суспільно небезпечні, які посягають на лад, особистість, правничий та свободу громадян дії. (грабіж, вбивство, образи, хуліганство і т. д.)

Іноді звичайна витівка може призвести до небезпечних наслідків.

Слайд 8 Кримінальна відповідальність з 16 років

Слайд 9 Видами покарань за кримінальні злочини є

покарання та примусові виховні заходи

Слайд 10-11 Покарання та примусовівиховні заходи

Слайд12. Поблажливі заходи до неповнолітніх

? Як ви думаєте . чи можуть ці заходи допомогти підлітку уникнути подальших правопорушень.

Все побито, покалічено.

І душа моя стогне в грудях.

Рана серця ніким не помічена,

адже життя все ще попереду.

Набридло все, набридло,

Я й сам такого життя не радий.

Повторюю собі- чи щастя було?

Озирнутися треба назад.

А що буде, що станеться:

Радість зустрічей чи біль розлук?

В моїй голові все кружляє

« дай відповідь мені, мій любий друже»

Вірш. Вихованця ВТК С. Дмитрієва, засудженого на 5 років.

Крім кримінальної відповідальності, існує адміністративна відповідальність

Слайд 13-14 адміністративна відповідальність

Слайд 15 Дисциплінарна та цивільно-правова відповідальність

А тепер перейдемо до заключного етапу нашої класної години гра «Сходження на вершину Феміди» Як і будь-якому альпіністу вам потрібно розігрітися. почнемо з розминки. Вона називається "Мінне поле". Слайд 16

Вислухайте інструкцію.

Ви група мирних туристів, а Африці потрапили в полон. Вам вдалося втекти і свобода близька, але на шляху до довгоочікуваної свободи виявилося мінне поле. Його можна подолати поодинці і всією групою. Однак слідувати доведеться по одному, причому коли хтось іде мінним полем усі мовчать, міни вибухають навіть від голосу. Якщо людина відповіла на запитання – міна знешкоджена, якщо неправильно – відбувається вибух. Однак у товаришів, якщо йдете групою, є можливість врятувати веденого, знешкодивши міну. Визначтеся як ви йтимете.

Почали рух:

1. Що збирають під час слідства? ( Докази0

2. ручний портрет злочинця (відбитки пальців)

3. як називають героя розшукав «таку сяку принцесу»? ( детектив)

4. Куди потрапить людина, яка вистрілила в статую? (У поліцію)

5. якого птаха називають злодійкою? (Сороку)

6. Частина одягу, який має звичай горіти на злодії (шапка)

Молодці, Ви впоралися з розминкою і тепер готові подолати перешкоди при сходженні на вершину.

№1 Яке право було порушено під час взяття вас у заручники? До злочину якого характеру воно належить? ( Право на свободу. Кримінальну)

№2 Слайд 18 Співвіднести правопорушення та види відповідальності

№3. Нецензурна лайка учнів у школі- це витрати виховання чи протиправне діяння? (Протиправне діяння-хуліганство)

№4 Коля постійно принижує своїх однокласників, кличе, загрожує їм, змушує приносити йому гроші, речі. Яке правопорушення вчиняє Коля? З якого віку настає відповідальність за його правопорушення?

№5. З ранку Борис був у піднесеному настрої: йому нарешті подарували роликові ковзани. Він приніс їх до школи, одягнув на уроці, і коли вчителька викликала його відповідати викотився на них до дошки. Оніміла спочатку вчителька гнівно вигукнула

А що не можна? Де написано, що на ковзанах не можна відповідати? – глузливо запитав Борис.

_ Іди з класу і зніми ковзани- сказала вчителька.

-А Може вам піти? - відверто посміхаючись кинув їй Борис

- Не бійтеся я вам за урок заплачу.

До якого правопорушення слід зарахувати поведінку Бориса. Яка відповідальність може бути покладена за ці події.

Діма: - Сашко, не знаю як мені бути?

- Що сталося? Розповідай

-Віддай власнику та поясни як все було.

-Я боюсь . що мені не повірять, скажуть,що я злочинець, злодій!

- Ти вже злочинець

Чи є у цій ситуації протиправні дії? Як ви думаєте, чи правильно вчинив Сашко?

Негативний вплив з боку дорослих, друзів, сім'ї можуть бути дуже сильними, але зрештою свою життєву позицію обирає сама людина.

А. С. Макаренко сказав: « Людина повинна навчитися чинити морально сама з собою, без жодних перевірок і контролю вона повинна відчувати потрібні речі: можна, не можна, треба.»

А щоб не переступити закони запам'ятай!.

Закінчити нашу класну годину мені хочеться прекрасними словами: