Конспект фізкультурного заняття у підготовчій групі з використанням схем
Наталія СоколоваКонспект фізкультурного заняття у підготовчій групі з використанням схем — карток та картинок
Мета: вчити дітей користуватисясхемою.
Навчальні: Закріпити навички різних видів ходьби та бігу, вчити координувати рухи з ритмом музики; удосконалювати умінь і навичок у виконанні загальнорозвиваючих вправ з використанням схем – картинок; вчити прокочувати обруч у прямому напрямку; вправляти у повзанні по гімнастичній лаві на животі; у стрибках на двох ногах через канат; продовжувати відпрацьовувати підкидання м'яча вгору двома руками з бавовною і відбивати м'яч об підлогу однією рукою, ловлячи двома руками.
Розвиваючі: Розвивати у дітей спритність, увагу, швидкість реакції. Викликати інтерес та бажання займатисяфізкультурою.
Виховні: Зміцнювати здоров'я, виховувати доброту, чуйність, бажання допомагати іншим.
Матеріал та обладнання: гімнастична лава, м'ячі на кожну дитину, обручі на кожну дитину, канат, план-схема заняття,схема загальнорозвиваючих вправ,картки - схеми для основних рухів,картки із зображенням тварин,картка для рухомої гри(дід мороз).
Хід заняття:
Діти входять до спортивної зали, будуються в шеренгу.
Вступна частина: Ходьба по колу. Інструктор показуєкартки з тваринами : Діти самі орієнтуються. Лисиця ходьба на шкарпетках. Пінгвін ходьба на п'ятах. Ведмідь ходьба на зовнішній стороні ступні. Вовк-ходьба широким кроком. Качка-ходьба вприсяді. Мавпа-ходьба на долонях та ступнях тулуб піднято. Змія-ходьбазмійкою. Кінь-біг звичайний, бічний

олоп правим і лівим боком, із захльостуванням, з високо піднятими колінами. Дихальні вправи. Перебудова у трійки.
ОРУ без предметів
1. І. П. – о. с. ,Крок праворуч, руки в сторони; І. П.(6-8р).
2. І. П. - стійка ноги на ширині плечей, руки на пояс. Нахил праворуч, ліву руку за голову; І. П. Теж ліворуч(6р).
3. І. П. - о. с., руки на пояс, руки убік; сісти, руки за голову; встати, руки убік; І. П.(6-8р).
4. І. П. - сидячи ноги порізно, руки в упорі ззаду, Підняти праву (ліву) ногу вгору; опустити ногу, повернутися в І. П.(6-8р).
5. І. П. - лежачи на спині, руки вздовж тулуба. Підняти прямі ноги нагору; розвести ноги убік; схрестити ноги – ноги убік; повернутися в І. П.(4-5р).
6. І. П. – лежачи на животі, руки витягнуті вперед, голова дивиться на підлогу; підняти одночасно руки та ноги (човник, тримати рахунок до 5; повернутися в І. П.(6р).
7. І. П. о. с., руки на пояс. Стрибки дома – права нога вперед, ліва – назад поперемінно з цього приводу педагога(1-8)у чергуванні з найбільшим відпочинком.
Основні види руху: Закартками-схемами
Діти перебудовуються у дві шеренги один проти одного. Виконують упр. з обручем.
1. Прокочування обруча один одному(стоячи у двох шеренгах навпроти один одного на розст. 3-4м.). І. П. права нога в ос. ст., ліва трохи попереду; обруч з правого боку, ліва рука зверху на обручі, права рука збоку вздовж обруча готується до поштовху; намагатися штовхнути обруч так, щоб обруч котився прямо(5-6р).
Дітям лунаютькартки-схеми. Вони повинні визначити, що робитимуть. Готують інвентарі починають робити. Потім зміна вправ.
2. Повзання по гімнастичній лаві на животі, підтягуючись двома руками, хват рук з боків(2-3р).
3. Зстрибування з лави на дві ноги (вис. 40см., приземлення м'яке на напівзігнуті ноги)
4. Стрибки на двох ногах уздовж каната, перестрибуючи через нього праворуч і ліворуч, просуваючись вперед, використовуючи помах рук(довжина каната 3-4м)(2-3р).
5. Підкидання м'яча вгору двома руками –(бавовна)при лові його двома руками, намагатися не притискати м'яч до грудей, стежити за його польотом. Виконується у довільному порядку.
6. Відбивання м'яча однією рукою, лов двома руками(8-10р).
Інструктор: Показуєкартку із зображенням Діда Мороза. Відповіді дітей.
Рухлива гра:«Мороз - Червоний ніс»
Ведучий«Мороз»стає по середині івимовляє:
«Я - Мороз Червоний ніс»
Хто з вас наважиться
В дорогу – доріжка пуститься?
Діти хором відповідають:
«Не боїмося погроз,
І не страшний нам мороз»
Після слів діти перебігають на інший бік зали, а ведучий намагається торкнутися руками – «заморозити».«Заморожені»зупиняються, де до них доторкнулися. Усі разом підраховують «заморожених». Вибирається новий«Мороз». Наприкінці гри порівнюють, який «Мороз» заморозив більше гравців.
Гра малої рухливості:«Що змінилося?»
В один ряд стоять різні предмети (кубик, прапорець, м'яч і т. д., діти дивлячись і запам'ятовують; заплющують очі; педагог міняє місцями предмети; діти повертаються і кажуть, що змінилося.

Конспект фізкультурного заняття у підготовчій групі «Осінні фантазії» Мета: Формування потреби у руховій активності вдосконалення фізичних якостей дошкільнят. Завдання: удосконалювати.
Конспект фізкультурного заняття у підготовчій групі «Подорож до цирку» Конспект нетрадиційного заняття з фізичної культури у підготовчій групі Конспект заняття з фізичної культури у підготовчій.
Конспект логопедичного заняття у старшій групі «Професії. Складання описових оповідань із використанням схем» Конспект фронтального логопедичного заняття з дітьми старшої групи на тему: «Професії. Складання описових розповідей про професії.
Конспект музично-фізкультурного інтегрованого заняття з використанням здоров'язберігаючих технологій Конспект музично-фізкультурного інтегрованого заняття з використанням здоров'язберігаючих технологій на тему «Подорож до лісу».
Конспект заняття з розвитку мови з Використанням прийомів мнемотехніки та Схем-моделей Розповідання казки «Рукавичка» КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ПРИЙОМІВ МНЕМОТЕХНІКИ ТА СХЕМ-МОДІЛЕЙ Розповідь2
Конспект заняття з розвитку мови у підготовчій групі. Тема: Опис предметних картинок. Уточнення узагальнюючих понять. Завдання: Зв'язкова мова: вчити складати колективну описову розповідь з предметів; збагачення експресивного мовлення складними словами. Словник,.
Конспект заняття у підготовчій групі «Складання оповідання зсерії сюжетних картинок «Собака-санітар» Активізувати словник назвами військових професій, дієслівний словник – синонімами слова «бачу». Вчити складати розповідь із серії.
Заняття з розвитку мови у середній групі «Навчання переказу з використанням опорних малюнків-схем» Завдання: 1. Вчити дітей переказувати невеликі оповідання, використовуючи малюнки – схеми. 2. Продовжувати формувати в дітей віком вміння узгоджувати.