Конспект комплексного заняття у середній групі «Єгоркін оберіг»

Світлана Карлівна СоболєваКонспект комплексного заняття в середній групі «Єгоркін оберіг»

(розвиток мови, аплікація)

Тема: «Єгоркін оберіг»

Мета: розширення та поглиблення уявлень дітей про старовинні українські звичаї.

Завдання: Закріплювати класифікацію предметів, узагальнюючих слів, закріплення знань старовинних українських імен, збагатити словниковий запас іменниками оберіг, колиска, постоли, чавунок, глечик; визначеннями старовинний, дерев'яний, розписний, візерунковий; удосконалювати граматичний лад мови.

Формувати вміння створювати індивідуальні композиції, складати візерунки з геометричних фігур аплікації.

Розвивати мовлення, почуття ритму та рими, загальну та дрібну моторику.

Виховувати повагу до українського народу, викликати інтерес до звичаїв старовини, українського фольклору.

Матеріали: лялька, масажні килимки, атрибути лісу, «чарівний камінь», атрибути української хати, таз, рушник, українська сорочка, заготовки оберегів, геометричні фігури з кольорового паперу, клей, серветки, аудіозаписи з українською народною музикою .

Зміст організованої діяльності

1. Організаційний момент.

П: Хлопці, а ви любите мандрувати? Сьогодні я вас запрошую у подорож лісом. Подивіться, що ви бачите у нашому лісі? (вихователь звертає увагу дітей на чарівний камінь)

Діти, що то за камінь? А камінь це не простий, на ньому щось написано. Я вам прочитаю, а ви уважно слухайте:

Направо підеш – у комірчину потрапиш.

Прямо підеш - далеко не підеш

Ліворуч підеш – багато цікавого знайдеш.

- Як ви вважаєте, куди ж ми підемо?

- а де лівий бік? (діти показують лівубік).

2. Зміст теми.

Діти йдуть масажним килимком.

Ми крокуємо стежкою,

Лісовою стежкою.

Підніми вище ногу

Покажи іншим дорогу.

(Діти приходять у зону «Хати»)

О: Ось ми й прийшли. Куди ж ми потрапили? Подивіться, скільки тут цікавих речей. Де ж ми?

Д: В українській хаті.

П: давайте сядемо на лави, та розглянемо все добре.

Подивіться. Що це вартує на столі?

П: а що то за посуд? Вам вона знайома? (Самовар, чавунок, глечик, дерев'яна ложка.)

У вас вдома такий посуд? Назвіть який посуд ви знаєте?

(вихователь дістає чарівну скриньку, діти «складають» у ній слова – назву посуду).

В: хлопці, а лавка, стіл, скриня – це що таке.

П: а у вас вдома такі самі меблі? Назвіть які меблі ви знаєте?

(Діти складають у скриньку слова – назву меблів)

(лунає плач дитини)

П: Ой. Ви чуєте? Хтось плаче. (Дістає з колиски ляльку). Подивіться, ось хто у нас плаче – малюк. Це лялька - малюк, він зовсім маленький, тому й плаче. Давайте його похитаємо.

(діти по черзі качають ляльку, співаючи звук «а»)

В: коли дитина народжується, батьки їй вигадують ім'я. Так повелося з давніх-давен. Давайте і ми придумаємо нашому малюкові ім'я, але ім'я буде непросте, а старовинне. Які ви знаєте старовинні імена?

(Діти пропонують імена, вибирають одне ім'я - малюка називають - Єгорушка.)

В: хлопці, а ви знаєте, що зараз, поки малюк маленький, його всі називатимуть ласкаво Єгорушка. А коли він виросте, то його вже називатимуть Єгором. Ми ростемо, і ім'я наше «зростає». А ви знаєте, як «виросте» ваше ім'я? Як васбудуть називати, коли ви станете більшими?

(Діти називають свої імена)

В: молодці. Ось ми й познайомилися з Єгорушка і назвали йому свої імена. Діти, подивіться, тут для Єгорушки приготовлені речі, що це?(показує почергово вугілля, зернятко, монетки.)раніше на Русі, давним – давно за часів наших бабусь клали ці речі в таз із водою, коли дитину вперше купали. Давайте і ми з вами теж їх покладемо нашому Єгорушку.(вихователь і діти кладуть вугілля, зернятко та монетку в тазик).

А після того як дитинку викупали, її одягали в батьківську сорочку.

Як ви вважаєте, чому?(Щоб він був схожий на батька)

- А що примовляли, коли одягали на малюка сорочку?

(рости великим, сильним, працьовитим, будь схожим на батька та на матір)

- а який одяг ви знаєте, покладіть слова – назви одягу в скриньку.

- Діти, ви напевно втомилися, давайте ми відпочинемо. На Русі гості посту не сиділи, а водили хороводи та грали.

Ра – ра – починається гра

Хочете пограти у справжню старовинну українську гру?

Гра називається «Ворон»

Ой, хлопці, та-ра-ра,

На горі стоїть гора,

А на тій горі дубок,

А на дубі вирва,

Ворон у червоних чоботях

У позолочених сережках

Чорний ворон на дубі

Він грає у трубу

Труба точена, позолочена

Труба ладна, пісня складана

В: діти, нашому Єгорушку час спати. (укладають у колиску)

Ось так проходив день у маленької дитини на Русі. А поки дитинка спала, рідні не відпочивали, а бралися майструвати їй подарунки. Як ви вважаєте, що вони готували йому в подарунок?

(діти висловлюють припущення)

- так, хтосорочку пошиє, хто шкарпетки зв'яже, хто іграшку майструє. Давайте і ми зробимо подарунок для Єгорушки – і не простий подарунок, а справжній оберіг. Як ви вважаєте, що таке оберіг, для чого він потрібен?

(діти висловлюють свої припущення)

- Оберіг - це предмет, який захищав і охороняв людей від бід.

П: Ну що ви згодні зробити для Єгорки оберіг, щоб він оберігав його від бід? Тоді запрошую вас до столу.

(вихователь розсаджує дітей, нагадує про поставу за роботою, про правила наклеювання елементів).

Підсумок (рефлексія).

Аналіз готових робіт. Вихователь хвалить дітей за виконану роботу.

В: а тепер давайте подаруємо Єгору наші подарунки і нехай кожен побажає йому що-небудь. (Діти висловлюють побажання)

- Ну а вам, гості, за побажання, за добрі слова теж подарунок - пряники солодкі.

Конспект комплексного підсумкового заняття у середній групі «Допоможемо жителям казкової країни повернути радість та посмішки» Конспект заняття «Допоможемо жителям казкової країни повернути радість та посмішки». Пізнавально-мовленнєвий напрямок. Освітня область:.

Конспект комплексного музичного заняття для дітей середньої групи «Зима» МЕТА: Формувати стійку слухову та зорову увагу; Вчити уважно слухати музику, висловлювати враження; Вчити рухатися.

Конспект комплексного заняття з аплікації «Прикрашаємо піалу» у середній групі Мета: Продовжувати розвивати мовну увагу; вміння слухати вихователя; збагатити мову дітей словами: юрта, бджільництво, полювання, кумис.

Конспект комплексного заняття з елементами розвитку мови та аплікація у середній групі «Місто, в якому ми живемо» «Місто, в якому ми живемо». Ціль: - Продовжувати поповнювати знання про ріднемісті, його пам'ятки, про назви вулиць; - Формувати.

Конспект комплексного заняття в середній групі «Лісові жителі» з використанням ІКТ Мета: продовжувати розвивати інтелектуальні здібності дітей за допомогою розширення уявлень про предмети та явища, що виходять за.

Конспект комплексного заняття в середній групі «Подорож рідним містом» Мета: Закріпити уявлення про рідне місто. програмні.

Конспект комплексного заняття у середній групі «Незнайка у країні казок» КОНСПЕКТ комплексного заняття у середній групі «Незнайка у країні казок» СП ДО ДНЗ «Полюшко» МБОУ ЗОШ с. Камушки Вихователь:.

конспект
Конспект заняття з аплікації у середній групі «Оберіг» Мета: познайомити дітей із традиціями та звичаями українського народу. Завдання: - поглиблювати та розширювати уявлення дітей про сімейні старовинні.

«Подорож до зоопарку». Конспект комплексного заняття в середній групі Мета заняття: Розвиток у дітей пізнавальних інтересів та компонентів мовлення через ігрову діяльність. Завдання: ГО «Пізнавальне.