Конспект НОД для дітей середньої групи «Пробудження природи»

Ольга БліноваКонспект НОД для дітей середньої групи «Пробудження природи»

Мета: вдосконалювати знання дітей про весну.

Завдання:

-Познайомити дітей з ознаками весни;

-Формувати вміння дітей чітко висловлюватися, відповідати повною пропозицією.

- розвивати пасивний та активний словник;

- Розвивати мислення, пам'ять;

- Розвивати художні навички, уяву.

-виховувати інтерес до природи, вчити дбайливо ставитись до неї.

Попередня робота: бесіди про весну, д/і «Пори року», розгляд ілюстрацій, читання художньої літератури.

Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», «Фізичний розвиток».

Обладнання: магнітофон із записом музики, формочки з льодом, макет берези, картина із зображенням весняного дерева, схема для розповідання, малюнок сонця; ватман, кольорові олівці.

Хід заняття:

1. Організаційний етап.

Звучить пісня «Весна – червона».

Вихованець:Діти, про що ж ця пісенька?

2. Основний етап.

Вихованець:І до нас уже прийшла весна. А ви помітили, що змінилося у природі?

Діти:Дні стали довшими, а ночі коротшими. Сонечко світить яскравіше і гріє.

Вихованець:Молодці, вірно! Природа прокидається від довгого сну. А чому природа «спала»?

Діти:Тому що була зима, було холодно.

Вихованець:Правильно! (читає вірш Ф. Тютчева)

Зима недарма злиться,

Весна у вікно стукає

І жене з двору.

І все заметушилося,

Все нудить Зиму геть -

І жайворонки в небі

Вже підняли дзвін.

Зима ще клопочеться

І на Весну бурчить.

Та їй у вічі регоче

І краще лише шумить.

Розлютилася відьма зла

І, снігу захопивши,

У прекрасне дитя.

Весні та горя мало:

Вмилася в снігу,

І лише рум'янею стала,

Вихованець:Хлопці, а ми зараз перевіримо, чому так злиться зима (ставить на стіл формочки з льодом). У нашій групі так само тепло, як і стає на вулиці навесні. Подивіться, що станеться з льодом?

Діти:Лід розтане.

Вихованець:Правильно, весь сніг і лід розтане, і на світ з'явиться перша трава і перші квіточки. Хлопці, як називаються перші квіти?

Вихованець:Правильно, а як ви думаєте, чому люди так назвали їх? (Діти висловлюють свої припущення). Звичайно ж тому що ці квіточки з'являються прямо з-під снігу. А ще ми повинні їх берегти, пролісків стає все менше і менше через те, що люди рвуть їх на своє задоволення. Пролісок занесений до Червоної книги. А тепер настав час відпочити.

Наші ніжні квіточки

На вітрі гойдаються,

Один одному посміхаються.

Ти, друже, їх не бери,

Ніжних квітів не губи.

Вихованець:Діти, а що це за дерево стоїть у нас у кутку? (Вказує на макет берези)

Вихованець:А як ви це зрозуміли?

Діти:Тому що у неї білий стовбур.

Вихованець:А як навесні зміниться наша берізка?

Діти:На ній з'являться листочки.

Вихованець:Як вони з'являться?

Вихованець:Правильно, навесні на деревах набухають маленькі бруньки, з яких і розпускається листя.

Весною, на деревах, ти подивися:

Там дебули нирки,

Як зелені вогні,

Вихованець:Сядемо, хлопці, в коло і розглянемо картину. (Показує картину із зображенням весняного дерева). Що тут зображено? Спробуймо придумати розповідь про це дерево. А я вам поможу. (Показує схему, діти складають розповідь: Це береза. Вона струнка і висока. Стовбур її білого кольору з невеликими чорними смужками. Навесні на березі з'являються бруньки, а з них розпускаються зелені листочки, схожі на маленькі серця.)

Вихованець:Хлопці, а зараз ми з вами пограємося у помічників весни. Подивіться на сонечко, яке я намалювала. (Показує плакат із зображенням сонця без променів). Чого на ньому не вистачає?

Вихованець:А промінчики допоможете намалювати ви. Кожен із вас скаже мені слово про весну, яка вона? І кожне ваше слово, немов за помахом чарівної палички, перетвориться на промінчик сонця! (Діти кажуть: чудова, рання, пізня, запізніла, дружна, бурхлива, тепла, сонячна, близька, сира, суха, волога, довгоочікувана, ошатна, рум'яна, трав'яниста, туманна, холодна, квітуча, яскрава. Вихователь малює промінчики.)

Вихованець:Настав час відгадати весняні загадки, кому я кину м'ячик, той і відгадає загадку.

Струмки біжать швидше,

Світить сонечко тепліше.

Баба снігова сумна

У гості до нас іде. (весна)

Дні погожі не рідкісні,

Гріються на сонці гілки.

І, як маленькі крапки,

На гілках набрякли. (нирки)

На лісовій проталинці

Виросла квітка маленька.

Ховається у хмиз

Синя бурулька плаче,

Але від сонця ніс не ховає.

І весь день під пташиною трель

Кап-кап-кап - дзвенить ... (крапель)

У теплий день з-під льоду

Мчить тала вода.

І шумитьвсіх птахів дзвінків

Цей бешкетний ... (Струмок)

На подвір'ї стояв узимку.

Де він був, тепер потоп

Став водієм ... (кучугура)

В небесах повисла вата

До нас пливуть здалеку

У синьому небі… (хмари)

Що за тонкі голки

Зеленіють на пагорбі?

Це, виросши ледве,

До сонця тягнеться… (трава)

Вихованець:Хлопці, ви молодці, знаєте багато про весну, давайте тоді намалюємо весняну картину і разом порадіємо цій порі року (діти за допомогою вихователя малюють колективну картину «Пробудження природи»).

3. Заключний етап.

Вихованець:Діти, про що ми сьогодні говорили, які прикмети весни ви знаєте?

Конспект НОД з ГО «Художня творчість» у середній групі «Подорож до чарівної країни Весна» Організація спільної діяльності з художньої творчості у старшій групі Тема: Подорож до чарівної країни «Весна» Освітні.

Презентація на тему «Транспорт» для дітей старшої групи Завдання: 1. Закріплювати вміння дітей класифікувати різні види транспорту (повітряний, наземний, водний, залізничний); Знати професії.