Конспект НОД із формування навичок безпечної поведінки на вулиці взимку «Як Мишик застудився»

Конспект НУД щодо формування навичок безпечної поведінки на вулиці взимку в 1 молодшій групі «Як Мишик застудився».

Мета : знайомити дітей із правилами безпечної поведінки на вулиці взимку.

Завдання :

  • Освітні: продовжувати знайомити дітей із зимовим одягом, навчати дітей промовляти назви одягу, знайомити із професією лікаря;
  • Розвиваючі: розвивати мову, увагу, розвивати велику моторику та дрібну моторику пальців рук, навички роботи за зразком та за схемою, сенсорні навички, тактильні відчуття;
  • Виховні: виховувати емоційну чуйність.

Обладнання та матеріали : Розвиваюче середовище «Фіолетовий ліс», на якому зображена зима. Персонажі «Фіолетового лісу», ведмежа Мишик, ілюстрація одягу, ілюстрація лікаря. Ліхтарики - скринька, рукавички з ковроліну, Чудо - стільники, схема Чашка.

Попередня робота :

Підготуйте два тази. В один таз покладіть сніг: вниз – брудний, з домішками піску та землі, а зверху чистий – він знадобиться для проведення контрастної гімнастики. У другий таз налийте теплу воду (температура 45°С).

До початку НОД проведіть контрастну гімнастику. Ефект контрастної гімнастики ґрунтується на змінному впливі холоду та тепла на нервові закінчення пальців.

Методика проведення: діти опускають руки на кілька секунд на сніг, потім у теплу воду. Процедура повторюється протягом 3-5 хвилин, обов'язково закінчується теплою водою, руки витираються насухо. Насамкінець потрібно зробити висновок для дітей: якщо замерзли руки, їх потрібно погріти.

Після контрастної гімнастики доцільно зробити масаж рук сосновою шишкою або пальчикову гімнастику.

Організаційний момент.

Вихователь: На вулиці зима,чудова погода! Ведмедик Мішик зібрався на прогулянку.

Вступна частина.

Мама ведмедиця сказала, що одягатися треба тепліше. Але що ж вдягнути? (Відповіді дітей).

Гра «Вдягаємось на прогулянку». На столі перед дітьми розкладено ілюстрацію одягу. Необхідно вибрати, назвати та прикріпити на килимограф одяг, який ми надягаємо взимку.

Вихователь: Ведмедик одягнувся, а мама ведмедиця попередила, що на вулиці мороз, можна замерзнути і застудитися, не можна знімати рукавички, і тим більше є сніг.

Основна частина.

Мишик вийшов надвір, світило сонце, а мороз пощипував ніс і щоки (прикріпити ведмежа на «Фіолетовий ліс»). Звірята в лісі каталися на лижах, на ковзанах, на санках, ліпили сніговики.

Пальчикова гімнастика «Взимку»

Раз два три чотири п'ять

Загинаємо пальчики на руці

Будемо ми сніжки катати.

З'єднати кінчики пальців, щоб вийшли кульки

Схожі на морозиво

Але їсти їх не належить!

Ми не станемо сніг лизати,

Будемо ми сніжки кидати!

Бавовни в долоні.

Вихователь: Сніг іскрився на сонечку і був схожим на морозиво. Мишок скинув рукавички і почав лизати сніг. Звірята грали і веселилися, а ведмежа все сиділо в кучугурі і лизало сніг, лапи замерзли, язик теж. Він хотів погріти лапки, але не міг знайти рукавички. Тут визирнула мама і запросила Мишка додому. Він почав роздягатися, але лапи не слухалися від холоду. Потім захворіло горло, голова, ведмежа ліг у ліжко. Що трапилося з ведмежати? (Відповіді дітей). Мама ведмедиця здогадалася, що ведмежа захворіло, і запросила лікаря. (Прикріплюємо на килимограф ілюстрацію лікаря).

Хлопці, як ви думаєте, чому захворіло ведмежа? (Відповіді дітей)

Лікароглянув Мишика і сказав, що взимку ні в якому разі не можна гуляти без рукавичок і дістав з валізки рукавички для ведмедика.

Гра «Веселі рукавички». Перед дітьми на килимографі прикріплені рукавички, вирізані з ковроліну. У центрі рукавичок вирізані отвори: коло, квадрат, овал, прямокутник, трикутник (фігури «Ліхтарики» — скринька). На килимографі прикріплена гра «Ліхтарики» — скринька. Діти підбирають фігуру з гри та вставляють у відповідний виріз у рукавичці.

Вихователь: Ось тобі ведмежа рукавички, гуляй у них! А ще лікар дав Мішикові ліки і наказав пити теплий чай із малиновим варенням. Давайте сконструюємо чашку Мишка.

Конструювання «Кухля для Мишика». На килимограф прикріпіть схему «Чашка», виконану з деталей гри «Диво – стільники». Розгляньте разом з дітьми, які потрібні деталі. Сконструюйте на килимографі. Дайте кожній дитині схему та запропонуйте самостійно сконструювати чашку для Мишка.

Прикінцева частина.

Вихователь: Наступного дня всі звірята вирушили гуляти, а ведмежа лежало в ліжку і хворіло. Йому було дуже сумно. Мішик вирішив, що коли одужає і піде гуляти, то сніг більше не їстиме і рукавички не втратить.