Конспект пізнавального заняття у старшійгрупі «Як ми дихаємо»
Марина РяховськаКонспект пізнавального заняття у старшій групі «Як ми дихаємо»
Мета: Продовжувати знайомити дітей про те, як влаштовано тіло людини.
Завдання:Ознайомити з органами дихання(8) (ніс, трахея, легені, їх призначення).Ознайомити з причинами забруднення повітря, способи його очищення. Активізувати словник дітей. Виховувати допитливість.
Матеріал: Схема руху повітря в дихальних органах людини, картинки із зображенням причин забруднення повітря, повітряні кульки кожної дитини.
Хід заняття.
Минулогозаняття ми познайомилися із будовою тіла людини. А сьогодні я розповім вам, як мидихаємо. Все живе на землідихає. Дихають рослини, тварини і, звичайно, людина.Дихаємо ми весь час незалежно від того, спимо ми або граємо, танцюємо або дивимося телевізор. Ми не можемо не дихати, навіть якщо нам це заманеться. Спробуйте затримати подих.
Діти намагаються затримати подих і переконуються, що це неможливо.
Ось бачите, ми не можемо довго не дихати. Повітря нам необхідне як вода і їжа. А навіщо потрібно весь час дихати? Справа в тому, що для роботи нашого організму необхідний кисень, що знаходиться у повітрі. Людина постійнодихає, по черзі роблячи вдих і видих. А тепер усі разом поспостерігаємо за диханням та дізнаємося, що відбувається під час вдиху видиху.
Діти роблять вдих і видих. Переконуються в тому, що під час вдиху ми втягуємо повітря, а під час видиху випускаємо.
Подивіться на цю схему. На ній зазначено напрямок повітря в дихальних шляхах. Під час вдиху людина втягує повітря, яке спочатку потрапляє в ніс. У носі безліч дрібних вій. До цихвії як до липкого паперу, прилипають порошинки, що містяться в повітрі. У носі повітря зігрівається, щоб дихальні шляхи не охолоджувалися, тому взимку потрібнонамагатися дихати носом. З носа повітря потрапляє у трахею. Ми можемо промацати її у себе на передній частині шиї. З трахеї повітря потрапляє в ліву та праву легеню. З легких кисень розходиться кровоносними судинами до органів. Повітря, що залишилося, ми видихаємо.
А тепер покладіть руку на груди. Робимо вдих через ніс, при цьому груди піднімаються. Робимо видих через рот, повітря виходить назовні і груди опускаються.
За допомогою повітряної кульки ми можемо подивитися, як мидихаємо. Ваші легені розширюються, як ця кулька, коли ви вдихаєте повітря (надуваю кульку, і здуваються, коли ви видихаєте(випускаю повітря з кульки). Досвід з кульками. Роздаю дітям кулі - вправу з кульками« надути - здути ».
Для здоров'я людини важливо, щоб вона дихала свіжим повітрям. Коли повітря чисте і свіже,дихається легко, людина добре почувається в нього гарний настрій. Вчені виявили, що в повітрі міститься багато пилу та мікробів, що викликають різні захворювання. Як ви вважаєте, що забруднює повітря?(Відповіді дітей та демонстрація картинок). А що допомагає очистити повітря(Відповіді дітей).
Хлопці, що треба робити, щоби органи дихання служили нам багато років і ніколи не хворіли? Так, про них треба дбати. Дуже важливо дихати свіжим та чистим повітрям. Адже якщо повітря брудне, то частинки пилу можуть проникнути в організм людини. Ось іпознайомилися з дихальною системою. Давайте повторимо, які органи до неї входять.

Конспект НОД у старшій корекційній групі на тему «Дихаємо правильно-говоримо легко» (спільно з батьками) Домінуюча освітня сфера: «Мовленнєвий розвиток» Інтеграція освітніх областей: «Соціально-комунікативний розвиток», «Пізнавальний.
Конспект пізнавального заняття «До нас гості прийшли» для дітей старшої групи Мета: вчити дітей правилам гарного тону. Завдання: вчити дітей правильно поводитися в гостях; * Вчити відповідати на питання повними пропозиціями;
Конспект пізнавального заняття-бесіди у старшій групі «Де знайти вітаміни» Конспект пізнавального заняття у старшій групі Розмова: «Де знайти вітаміни» Автор: Кузнєцова О. І. Мета: Ознайомити дітей зі значенням.
Конспект пізнавального заняття у старшій групі «Мої очі» Цілі: – Дати уявлення про те, що очі є одним із основних органів чуття людини; - Познайомити дітей з будовою ока;
Конспект пізнавального заняття у старшій групі «У гостях у доктора Айболита» МБДОУ «ЦРР-Д/С №71 «Казка» м. Ставрополя Конспект пізнавального заняття у старшій групі на тему: «У гостях у доктора Айболита». Розробила:.
Конспект пізнавального заняття у старшій групі «Зимові забави» Мета: познайомити дітей із зимовими святами та забавами. Формування просторових уявлень, навички рахунку та порівняння кількісних.
Конспект пізнавального заняття у старшій логопедичній групі «Де ховається здоров'я?» Цілі і завдання. 1. Формувати в дітей віком потреба у здоровому способі життя. Дати уявлення про залежність здоров'я від чистоти тіла; уточнити.