Конспект танцювально-ритмічного заняття «Танцювальна імпровізація» для дітей середньої групи
Валерія МихальчукКонспект танцювально-ритмічного заняття «Танцювальна імпровізація» для дітей середньої групи
Мета заняття: Навчити дітей фантазувати, зображати образи по-своєму.
I. Освітні:
Вдосконалення в дітей віком почуття ритму, пам'яті, уваги, вміння висловлювати свої почуття, розуміння музики, техніки виконання рухів, вміння індивідуально, по-своєму показати той чи інший образ
ІІ. Розвиваючі
- розвиток творчих здібностей дітей
- розвитку почуття ритму, вміння узгоджувати рухи з музикою;
-Формувати навички пластичності в танцювальних рухів;
- Розвивати координацію, гнучкість.
ІІІ. Виховні.
Виховання художньо-естетичних навичок, артистичності.
Обладнання: магнітофон, диск з музичним матеріалом,
План заняття:
1. Привітання - уклін
3. Основна частина
4. Танцювальний етюд – імпровізація
5. Підбиття підсумків
Хід заняття:
1. Привітання – уклін: Діти входять до зали. Стають у шаховому порядку
Педагог: Здрастуйте, хлопці! Сьогодні я пропоную вам вирушимо у захоплюючу подорож – у країну танців, де ми навчатимемося танцювати. Але до цієї країни можуть потрапити лише танцюристи, тож нам з вами потрібно обов'язково ними стати.
Отже, для початку нам треба привітатися, як справжні танцюристи. Тому вітаємо один одного танцювальним поклоном. Діти на показ педагога виконують уклін.
А тепер приготувалися, ми вирушаємо до нашої захоплюючої подорожі.
- Гра – розминка:
Що за птахів у небі синьому високо, високо
Це наші літаки далеко, далеко.
Подивились, подивились і мотори завели
Полетіли, полетіли й не видно землі.
Зупинка. Відпочили і мотори завели
Полетіли, полетіли і не видно знову землі
Зупинка, зупинка. Щось чується знову
Це годинники смішні говорять нам «тік» і «так»
Маленькі годинники «тік-так», «тік-так»
Ось заснули годинники. Ось прокинувся годинник.
Ліхтарики-ліхтарики і стали ми «Незнаєчки»
Нічого ми не знаємо, нічого не розуміємо
Знову годинники смішні говорять нам тик і так,
Це годинник великий - тики-так, тики - так
Ніжки дружно марширують – топ-топ-топ-топ
Ручки ніжкам допомагають - хлоп-хлоп-хлоп-хлоп!
Зайчик до діток прискакав і показав свій танець.
Гра-танець «Зайчик» (Методика раннього музичного розвитку Железнових «Музика з мамою»)
-Розминка – гра «Головами покиваймо» (Методика раннього музичного розвитку Железнових «Музика з мамою»)
Виконуємо розминку сидячи навпочіпки у колі – 1 частина; потім стоячи - 2 частина;
- розслаблююча гра - розминка - Гра «Крокодил» (Методика раннього музичного розвитку Железнових «Музика з мамою»)
На прогулянку виходив наш улюблений крокодил.
На прогулянку виходив наш улюблений крокодил. (діти крокують навпочіпки один за одним по колу)
Топ і топ, і топ, і топ (змінюють напрямок і продовжують рух по колу)
Шлеп і шльоп, і шльоп, і шльоп
Крокодил ходив, ходив, крокував, крокував втомився. Бух. (Наприкінці на слово «бух» діти лягають на спину «зірочкою»)
Потім рухи повторюються.
Наприкінці розминки проводиться дихальна гімнастика.
3 частина: Основна частина. Імпровізація
Педагог: Хлопці, а як ви думаєте, кого за допомогоютанців можна показати. (Відповіді дітей). Так хлопці, можна за допомогою танцю можна зобразити і тварин, і різну техніку, наприклад, літаки, машини іт. д. Ну, а ми сьогодні з вами, спробуємо зобразити різних тварин танцювальної країни. (хлопці сідають у коло)
Вірш читається із включенням імен у вірш. Коли дитина чує своє ім'я, вона виходить у середину кола, і зображує почутий рядок за допомогою рухів.
Вірш – імпровізація:
Раз, два, три, чотири, п'ять,починаємо ми грати.
На хвилинку уявимо, що звірятами ми стали.
Дівчата та хлопчики, стрибаємо, як зайчики.
Покажіть-но, хлопці, як ходить ведмедик клишоногий.
Ось болото. Ми, хлопці, стрибаємо, як жабенята.
Ми болото оглянемо і, як чапля, постоїмо.
Тепер до річки підійдемо і, як рибки, попливемо.
Ми виходимо на доріжку, бачимо лагідну кішку.
А ось їжачок, весь у колючках. Як пихкає їжачок-злючка?
Ми виходимо на доріжку, бачимо лагідну кішку.
А тепер мені подружте: як собачка, послужіть.
Лева уявіть швидше. Пам'ятайте, він цар звірів!
Хто ж далі? Це слон, тяжко ступає він.
Метеликами ми пурхаємо і турбот зовсім не знаємо.
Запаси робить хом'як. А щоки надуває як?
Чи не втомилися? Все в порядку. Поскакали, як конячки.
Подивіться: на крижині симпатичні пінгвіни.
Тепер руки підніміть та змію зобразіть.
Як із мультика єнот, посміхніться на весь рот!
Ми, хлопці, молодці, плескаємо всім від душі!
4 частина: Танець - імпровізація.
Педагог: Ну що ж, хлопці, ми сьогодні з вами стільки різних звірів зобразили, а якщо ми з вами звірят зображати вміємо, то й танець у нас буде не простий. Отже, на хвилиночку уявимо,знову звірятами ми станемо. Другу лапку ви подавайте, у парах танець починайте!
Виконуєтеся за показом педагога танцях у парах. - «Танець лісових звірят» (Є. Гомонова)
5 частина: Підбиття підсумків
Педагог: Ну що ж хлопці, от і добігла кінця наша подорож і нам час повертатися в наш дитячий садок. Вам сподобалося у країні танців? А тепер давайте попрощаємось, як справжні танцюристи. Виконується уклін на показ педагога. І звичайно ж, поплескаємо один одному!
«У світі музики та танцю». Конспект сюжетного заняття з танцювально-ігрової гімнастики для дітей середньої групи Завдання: Сприяти розвитку творчих здібностей, які займаються при використанні знайомих рухів у танцювальних композиціях та імпровізаціях.
Конспект ритмічного заняття. Гурток з ритмічної гімнастики «Танцювальна карусель» ХІД ЗАНЯТТЯ: 1 Частина. Розігрів м'язів Розігріваємо основні м'язові групи, розробляємо суглоби і готуємо тіло до виконання.