Конспект уроку - Автоматизація звуку Ш

Індивідуальне логопедичне заняття

Тема: Автоматизація звуку [Ш]. «Казка про дружбу кішки та мишки». Мета: автоматизація звуку [Ш] на етапах «пропозиція, казка».

Обладнання:предметні картинки (кішка, мишка, курінь, хатинка), лічильні палички.

1. Організаційний момент. Логопед пропонує дитині назвати картинки та визначити одну зайву: кішка, мишка, хатинка. Дитина виділяє хатинку, пояснює свій вибір. Закріплюється узагальнююче поняття «тварини».

2. Введення у тему.

Сьогодні ми разом розповімо казку про кішку та мишку. Логопед показує площинне зображення кішки та мишки: - Познайомся – це кішка Шуша та мишка Шумелка.

Логопед: Давним-давно в одному покинутому курені жили двоє друзів: мишка Шумелка та кішечка ШуШа. Жили вони дуже дружно. Вдень вони шуміли, жартували, лоскотали один одного. А ночами вони шепотіли в тиші.

- Давай спробуємо пошептатися: шу-шу-шу. Як ти думаєш, який звук на занятті ми намагатимемося вимовляти чітко і правильно? (Звук [ш]).

Логопед: Кішечка весь час захищала крихітну мишку Шумелку. Вона дуже любила мишку Шумелку. Кішечка Шуша забороняла ходити мишці в чужу хатинку, що була у лісі. Мишці це не дуже подобалося. Якось кішка заснула і Шумелка вирішила не послухатися Шушу і втекла від кішки в ліс, щоб зайти в хатинку.

3.Автоматизація звуку (Ш) у складах.

Логопед: І в страшному нічному лісі на неї чекали страшні події. Страшні гілки весь час шаруділи: шур-шур-шур. А страшний вітер увесь час шумів: ШШШШШШШШШ-ШШШШШШШШШ.

(Давай разом пошумимо: ШШШ-ШШШ) Давай ще раз пошипимо: ША-ШО-ШУ-ШИ

Логопед: Страшшшшшшшно, побіжу кращедо Шуші! Мишка спритно кинувся в курінь до матінки — подружки Шуші. Коли мишка повернулася, кішка Шуша дізналася, що мишка Шумелка була в лісі, і страшенно розлютилася на мишку. І тут спритна мишка пропищала:

-Кітка, кішка, хочеш кашки?

-МЯУ! ... Мені за смаком пташки!

-Кітка, кішка, хочеш пампушка?

-МЯУ! Дайте краще мишку!

Пограй зі мною трошки, — запропонувала мишка кішці. І сказала кішка мишці: Ах, яка ти дурненька! Якби зустрілися злі кішки на доріжці, не врятувала б мишка ніжки! І тут мишка Шумелка прошепотіла: — Перепрошую, Шуша! Тепер я слухатимусь старших! Так мишка та кішка помирилися. І з того часу вони ходили в страшний ліс за шишками та горішками тільки разом.

4.Автоматизація звуку (Ш) у зв'язному мовленні.

Розмова за текстом:

-Сподобалася тобі казка?

-А як звали кішку та мишку?

-Куди втекла мишка?

-Що хотіла зробити кішка?

-Як помирилися кішка та мишка?

— А як ти гадаєш, чи добре закінчилася казка?