Конспект уроку на тему - Хроматичні, ахроматичні кольори - ізо, уроки
Тема: Подорож у світ фарб. "Ахроматичні, хроматичні кольори"
Мета уроку : Розвиток художньо-естетичних умінь
у галузі образотворчого мистецтва.
Завдання : 1. Ознайомити дітей із назвою двох основних груп
квітів, навчити відрізняти ахроматичні кольори від
хроматичні. Формувати графічні навички.
2. Виховувати цілеспрямованість, увагу,
3. Розвивати творчу уяву, почуття
кольори, художній смак.
Устаткування
уроку : а) для вчителя: комп'ютер, інтерактивна дошка,
презентація до уроку або: зразки, таблиця етапів
б) для дітей: альбом, кольорові олівці або
Тип уроку : комбінований
Фронтальний метод роботи
План уроку:
1. Організаційний момент.
2. Пояснення нового матеріалу в ігровій формі.
3. Побудова малюнка // з учителем.
4. Творча практична робота.
5. Закріплення нового матеріалу в ігровій формі.
6. Завершальний етап уроку.
Хід уроку :
1.Привітання. Контроль відвідуваності. Перевірка готовності до уроку. Емоційний настрій.
2. "Сьогодні на уроці ми вирушимо з вами в казку, але спочатку ви вгадаєте, про кого ж буде ця казка: загадуються загадки про півня
Так, казка буде про півника, а ось яка казка ви зараз побачите".
Дітям демонструється, якщо є така нагода, фрагмент мультиплікаційного фільму "Півень та фарби". У разі відсутності обладнання вчитель розповідає про початок цієї казки.
"Ви все знаєте цей мультфільм і знаєте, що буде з півником далі. Тільки унас буде трохи інша казка: вчитель розповідає казку про півника, якого розфарбували спочатку ахроматичними, а потім хроматичними квітами.
«А тепер давайте намалюємо красивого, кольорового півника, розфарбувавши його
1.Голова має форму кола – намалювати.
2. Малюємо півню шию – дві прямі лінії з'єднуємо дугою.
4.У птахів, у півня навіть дві ноги. Лапка птиці має 3 пальці спереду та 1 палець ззаду ноги – намалюємо.
5.Уптиц круглі очі – малюємо
6. Малюємо дзьоб трикутної форми, очей, гребінь та борідку.
7. До тулуба намалювати півнячий хвіст, що складається з довгих.
8. Розфарбуємо півня яскравими квітами.
На дошці вчитель демонструє послідовність побудови півня.
Дітям пропонується не просто намалювати півня, а й доповнити свій малюнок деталями, щоби вийшла казка.
Після завершення практичної роботи дітям пропонується гра - трихвилинка, для закріплення отриманих знань:
Якщо дозволяє час бажано провести міні-виставку найвдаліших дитячих робіт.
Урок апробовано, результативний.
Перегляд вмісту документа «конспект уроку на тему "Хроматичні, ахроматичні кольори" »
Конспект уроку з образотворчого мистецтва в 1 класі
Урок входить у блок уроків з «квітознавства» - «Подорож у світ фарб»
Автор:Макарова Ірина Сергіївна КДУ «середня школа №3 м. Курчатова»
Тема:Подорож у світ фарб. "Ахроматичні, хроматичні кольори"
Мета уроку:Розвиток художньо-естетичних умінь
у галузі образотворчого мистецтва.
Завдання :1. Ознайомити дітей із назвою двох основних груп
квітів, навчити відрізняти ахроматичні кольори від
хроматичні. Формувати графічні навички.
2. Виховувати цілеспрямованість, увагу,
3. Розвивати творчу уяву, почуття
кольори, художній смак.
уроку:а) для вчителя: комп'ютер, інтерактивна дошка,
презентація до уроку, або: зразки, таблиця етапів
б) для дітей: альбом, кольорові олівці,
Фронтальний метод роботи
1. Організаційний момент.
2. Пояснення нового матеріалу в ігровій формі.
3. Побудова малюнка // з учителем.
4. Творча практична робота.
5. Закріплення нового матеріалу в ігровій формі.
6. Завершальний етап уроку.
1.Привітання. Контроль відвідуваності. Перевірка готовності до уроку. Емоційний настрій.
2. "Сьогодні на уроці ми вирушимо з вами в казку, але спочатку ви вгадаєте, про кого ж буде ця казка:
Не їздок, а зі шпорами, Він у яскравому мундирі Я в селі на дворі
Не сторож, а всіх будить. Шпори для краси Прокидаюся на зорі,
Вдень він забіяка «Ку-ка-ріку» – я кричу
Вранці – годинник Розбудити хлопців хочу
Хто це такий?
Так, казка буде про півника, а ось яка казка ви зараз побачите".
Дітям демонструється, якщо є така можливість, фрагмент мультиплікаційного фільму "Півень та фарби". У разі відсутності обладнання вчитель розповідає початок цієї казки.
"Ви все знаєте цей мультфільм і знаєте, що буде з півником далі. Тільки у нас буде трохи інша казка:
Жив-півник був, звали його Петя. Його просто намалювали лінією та не розфарбували.
на дошку кріпиться перший малюнок-зразокслайд 3

Йогоніхто не любив, ніхто з ним не грав, усі його ображали. Набридло йому таке життя, і вирішив він стати кольоровим. Пішов він шукати фарби; щоб його розфарбували. Ішов, він ішов і зустрів три фарби. Зрадів Петя і попросив його розфарбувати. Розфарбували фарби півня, і він задоволений пішов додому. Але, підійшовши до озера, він побачив свій відбиток і дуже
на дошку кріпиться другий малюнок – зразок на якому півник розфарбований чорними, сірими та білими фарбами.Слайд 4

Чому засмутився півник?
Та тому що хоч фарби його й розфарбували, але він, як і раніше, був не кольоровим і не гарним.
Значить і фарби ці кольорові, а називаються вони ахроматичними, що у перекладі і означає кольорові. Запам'ятайте, три фарби: чорна, сіра та біла – ахроматичні. Вони завжди окремо від інших кольорів».
Діти за учителем 2-3 разу повторюють важке їм слово.
«А що ж з нашим півником було далі?
Засмутився він і пішов, куди очі дивляться. Ішов, ішов і побачив гарний кольоровий будиночок. Хто ж живе в такому гарному будиночку? - подумав Петя і пішов туди. А жили там усі інші фарби, гарні та різнокольорові.
І називаються вони – хроматичні, що у перекладі означає – кольорові.
Це все фарби, крім чорної, білої та сірої.
Поспівчували фарби півника та розфарбували його різними кольорами. І став Петя дуже гарним».
на дошку вивішується третій малюнок-зразок, де
півень розфарбований різними квітами.Слайд 5

Який півник вам більше подобається? –питання до класу
Тепер, коли Петя став таким гарним і кольоровим, він повернувся до себе додому і потоваришував з усіма, і ніхто його не ображав.
А вам, діти, який із цих трьох(на дошці, на зразках) півників більше
А тепер давайте намалюємо красивого, кольорового півника, розфарбувавши його
Голова має форму кола – намалювати.

2. Малюємо півню шию – дві прямі лінії з'єднуємо дугою.


3. Малюємо тулуб.

4.У птахів, у півня навіть дві ноги. Лапка птиці має 3 пальці спереду та 1 палець ззаду ноги – намалюємо.

5.Уптиц круглі очі – малюємо

6. Примальовуємо дзьоб трикутної форми, гребінь та борідку.

7. До тулуба намалювати півнячий хвіст, що складається з довгих.



8. Розфарбуємо півня яскравими квітами. Слайд 17

На дошці вчитель демонструє послідовність побудови півня.
(педагогічний малюнок на дошці, або, при можливості, на інтерактивній дошці).
Дітям пропонується не просто намалювати півня, а й доповнити свій малюнок деталями, щоб вийшла казка.


По завершенні практичної роботи дітям пропонується гра - трихвилинка, для закріплення отриманих знань:
Береться великий набір кольорових олівців або фломастерів, дітям показується якийсь із кольорів і якщо цей колір ахроматичний, то діти аплодують у долоні 2 рази, якщо хроматичний – 1 раз. Гра повторюється 3-4 рази, востаннє діти вже практично не помиляються.
На завершення роботи діти прибирають свої робочі місця.Якщо дозволяє час бажано провести міні-виставку найбільш вдалих дитячих робіт.