Конспект уроку по живому світу - Кімнатні рослини

Конспект уроку живого світу в 0 класі. Вчитель Есаулова І.І.

Предмет:живий світ

Тема:Кімнатні рослини. Полив рослин.

Мета:познайомити дітей з кімнатними рослинами та правилами догляду за ними.

-освітні —розширити коло знань дітей про кімнатні рослини, навчити дітей доглядати кімнатні рослини;

- корекційно-розвиваючі - розвивати інтерес до кімнатних рослин; розвивати зв'язне усне мовлення, пам'ять, увагу;

-виховні- виховувати у дітей дбайливе ставлення до рослин та догляду за ними.

Обладнання:лійки, клейонки, горщики з квітками, таз з водою, ганчірочки, пульверизатори, ганчірочки для протирання пилу, моделі - схеми, картинки квітів, розмальовки.

Організаційний момент – 3 хв.

Мета:організація уваги учнів, створення мотивації до уроку.

-Вгадайте, хто до нас прийшов у гості?

Кіт: Я-Кіт Котофійович. Ви любите загадки?

Повітря очищають, створюють затишок. На вікнах зеленіють і взимку цвітуть.

Кіт: Так, правильно. Це кімнатні рослини. Отже, ви мені сьогодні можете допомогти!

Заходить вчитель, переодягнений у кота.

Діти відповідають: кохаємо.

Вступ до теми – 4 хв.

Мета: підготувати дітей до засвоєння нового матеріалу

Учитель:Хлопці, допоможемо Коту Котофійовичу?!

Сьогодні ми з вами вирушимо у світ кімнатних рослин.

А які рослини ми називаємо кімнатними?

Хто має кімнатні рослини? Як вони звуться?

Діти: рослини, що живуть удома.

Діти піднімають руки.

Діти по можливості відповідають,показують фото рослин.

Вивчення нової теми16 хв.

Мета:познайомити дітей з кімнатними рослинами та правилами догляду за ними.

Кіт:Я вам приніс свої квіти (показує квіти на столі), але ніяк не можу вивчити їхні назви. Чи допоможете мені?

Учитель:допоможемо тобі, Кіт Котофеєвич.

Учитель:Це фіалка, герань, кактус, хлорофітум.

Гра «Співвіднеси картинку з квіткою».

Завдання: картинку із зображенням квітки покласти поряд із живою квіткою.

Гра «Знайди квітку»

Завдання: серед зображень квітів на дошці необхідно знайти герань, фіалку, хлорофітум та кактус.

Діти повторюють за учителем хором.

Діти беруть картинки з дошки та співвідносять із живими квітами.

Діти виходять до дошки та вибирають серед картинок потрібні зображення.