Конспект заняття для старшої групи з математики «Складання предмета із трикутників»
Тамара ЛісоваКонспект заняття для старшої групи з математики «Складання предмета з трикутників»
Конспект заняття для старшої групи.
Пізнавально-дослідницька діяльність(математика ):
Тема:«Складання предмета з трикутників ».
Мета: навчанняскладання конструкції з чотирьох рівнобедренихтрикутників.
Хід заняття.
Вос. – хлопці сьогодні вранці коли я прийшла до дитячого садка я знайшла ось цю скриньку, ви хочете дізнатися що там? Зараз подивимося …. Ой, що це?(це цифри)Правильно це цифри, давайте повісимо їх на мольберт і розглянемо та назвемо їх(1 2 3 4 5 6)правильно.
-Для чого треба вчитися рахувати?
- У якому напрямі ми завжди рахуємо?(зліва направо.)
- Сьогодні ми з вами подивимося, чи можна вважатипредмети в інших напрямках. І знову нам допоможе скринька, побачимо що там?(матрьошки)Давайте порахуємо скільки матрьошок(6)
Вихователь пропонує одній дитині порахувати зліва направо, потім іншій дитині - з права на ліво.
- У якому напрямі ви рахували?
– Скільки іграшок вийшло у вас?
Аналогічну роботу проводять з іншими іграшками: рахунок - зверхувниз: знизу вгору.
- У якому напрямі ви рахували?
– Скільки іграшок вийшло у вас?
Чи можна одні й саміпредмети вважати у різних напрямах?
- Чи зміниться при цьому кількість?
Гімнастика для очей
1. Швидко поморгати, заплющити очі і посидіти спокійно секунд 5.
2. Міцно заплющити очі на кілька секунд, відкрити їх і подивитися в далечінь.
3. Витягти праву руку вперед. Слідкувати очимаза повільними рухами вказівного пальця : вліво - вправо, вгору-вниз.
4. Поставити руки на пояс, повернути голову праворуч і подивитися на лікоть лівої руки, і навпаки.
Вос. - Хлопці здається, там у скриньці ще щось залишилося, давайте подивимося.
Вихователь дістає геометричні фігури 4-етрикутника однією загадка.
Крила є, та не літає.
Очі є, та не моргає.
Ніг немає, та не наздоженеш.(Рибки).
- Япропоную вам із 4 трикутників скласти відгадку. Робота за столами.
Діти самостійно складають рибок ізтрикутників. Якщо дітям важко, можна показати зразки.
-Скільки рибок склали?
- В який бік пливуть рибки?
Чи схожі рибки? Якщо схожі, то чим?
Рибки в озері купалися,
У чистій, тепленькій воді,
То стиснуться, розпаляться,
То зариються у піску.
- Молодці тепер заберітьтрикутники в тарілочки, візьміть одинтрикутник і покладіть його в середину листа, у правий верхній кут, у лівий нижній кут, у лівий верхній, у правий нижній, у середину правої сторони, у середину лівого боку….і. т.д.
- Молодці хлопці втомилися треба розім'ятися трохи, відпочитипропоную фізхвилинку, проходьте на килим.
Рас - піднятися, потягтися,
Два – зігнутися, розігнутися,
Три – у долоні три бавовни,
Головою три кивки.
На чотири – руки ширші.
П'ять - руками помахати,
Шість – на місці крокувати.
1. Скільки вух у двох мишей?
2. Яка цифра сховалася у слові “сім-я”?
3. Скільки пальців на одній руці?
4. Який сьогодні день тижня?
5. Скільки разів на рік буває день народження?
6. Яке заразпора року?
7. На ганку сидить щеня,
Гріє свій пухнастий бік,
Прибіг ще один
І сів поруч із ним.
Скільки стало щенят?
8. Скільки кутів утрикутнику ?
9. Скільки днів на одному тижні?
10. Що буває раніше: ранок чи вечір?
Гра«Хто більше запам'ятає?»
На дошці розміщуються різні геометричні фігури (7-5 штук). Діти розглядають їх та запам'ятовують.
Вихователь пропонує дитині відвернутися і назвати якомога більше фігур, які були на дошці.
Можна змінювати кількість фігур, називати як фігури а й її колір.
-Чи можна одні й ті самі предмети рахувати в різних напрямках?
- Чи зміниться при цьому кількість?
- З яких геометричних постатей ми сьогодні робили рибку?
- Скількитрикутників нам знадобилося ?
- З якими ще геометричними постатями ми з вами сьогодні працювали?
Молодці хлопці ви сьогодні добре попрацювали!
Маша та Ведмідь на занятті у середній групі з математики Конспект заняття По формуванню елементарних математичних уявлень середнього дошкільного віку 4-5 років Попередня робота:.
Перспективне планування з урахуванням ФГТ за програмою «Дитинство», старша група № тижня 1 тиждень Тема: Я серед людей Вид безпосередньоосвітньої діяльності Понеділок Комунікативна Розвиток мови «Що.