Конспект заняття у середній групі дитячого садка «Що нам осінь принесла»

Даша КочубеєваКонспект заняття в середній групі дитячого садка «Що нам осінь принесла?»

Мета: Розширювати уявлення дітей про овочі та фрукти;

Закріплювати знання про сезонні зміни у природі;

Дати уявлення про користь природних вітамінів.

Обладнання: картини із зображеннямсаду та городу, кошик із фруктами та овочами, зроблені з картону банки, овочі та фрукти.

Попередня робота: розучування віршів проосінь, овочі та фрукти; ліплення та аплікація натему:«фрукти та овочі».

Персонаж:Осінь

Хід заняття:

Ведуча: Послухайте, хлопці, загадку і спробуйте їївідгадати:

Вранці ми на подвір'я Листя сиплються дощем,

Під ногами шелестять,

І летять, летять, летять.

– Коли це буває?(Восени ). Хлопці, які зміни відбуваються з приходомосені ? (листя змінюють свій колір, часто йдуть дощі, на полях, городах, у садах збирають урожай і т.д.)

Під музику«Здрастуйтеосінь »входить чарівна героїня.

Осінь : Здрастуйте, хлопці. Напевно, ви вже здогадалися, хто я?(Осінь ). Яку пору року я змінюю?(літо)

Вихованець: ПривітОсінь ! Ми на тебе все чекали, і хлопці для тебе приготували вірші.

1 дитина: Ходитьосінь по доріжці,

Промочила в калюжах ніжки.

Лють дощі і немає просвіту.

Загубилося десь літо.

2 дитина: Ходитьосінь у нашому парку

Даруєосінь усім подарунки

Намисто червоне - горобині,

Фартух рожевий – осині,

Парасолька жовта – тополі,

Фруктиосінь дарує нам.

Осінь : Які молодці! А я те саме прийшла не з порожніми руками.(дістає кошик з овочами та фруктами)

Гра«Відгадай, що загадала»

Цей смачний, жовтий плід

Прям з Африки пливе,

Мавпкам у зоопарку

Їжу цілий рік дає.(банан)

Він схожий на апельсин,

З грубою шкірою, соковитий.

Недолік є один -

Кислий він дуже вже...(лимон)

Цей фрукт як неваляшка,

Одягнений у жовту сорочку.

У саду спокій порушивши,

З дерева зірвалася...(груша)

Саме воно з кулачок,

Має червоний бочок,

А відкусиш – солодко.(яблуко)

Ведучий: Хлопці, як одним словом можна назвати всі ці предмети?(фрукти)Де ростуть фрукти?(на деревах, усадах )

Сидить бабуся на грядках,

Вся вона в латках,

А латку відірвеш -

Заплачеш і підеш.(цибуля)

Хто дуже любить щи

Мене в них знайди.(капуста)

Зростаю в землі на грядці я,

Червона, довга, солодка.(морква)

На грядці довгий та зелений,

А в банку жовтий та солоний.(огірок)

Як на нашій грядці

Соковиті та великі,

Ось такі круглі.

Доосені червоніють.(помідор)

Ведучий: А як ці предмети можна назвати одним словом?(овочі)Де ростуть овочі?(на грядках, на городі)

Осінь : Я пропоную виконати веселу зарядку. Фізкультурна хвилинка«Прибираємо город»

Багато чого росте.

І капуста, і морква, і веселенький горох.

Гарбуз, ягода, картопля.

Зберемо всепотроху.

Осінь : А тепер, хлопці, мені час іти, адже в мене ще дуже багато справ до приходу зими.(діти прощаються зВосени )

Ведучий: ХлопціОсінь принесла нам дуже багато фруктів та овочів. Вони не лише смачні, а й дуже корисні. Яку користь нам дають фрукти та овочі?(вітаміни)Правильно, у них міститься багато вітамінів так необхідних для нашого організму. Для життя та здоров'я потрібно їсти велику кількість овочів, фруктів, пити соки. Вітаміни – це речовини, які містяться в овочах і фруктах: вони корисні для організму людини.

Вітамін А -(капуста, морква, помідор). Якщо ви хочете добре рости, добре бачити і мати міцні зуби.

Вітамін В -(буряк, яблука, редиска, зелень). Якщо ви хочете бути сильними, мати хороший апетит і не засмутиться через дрібниці.

Вітамін С -(лимон, цибуля, смородина). Якщо ви хочете рідше хворіти, то бути бадьорими.

А як можна зберегти корисні властивості овочів та фруктів у зимову пору року?(їхконсервують у банках, бочках і т. д.)

Гра«Розклади по банкам»

(на дошці 2 банки зкартону: у першу діти складають овочі, у другу – фрукти).

- Хлопці, скажіть про що ми сьогодні на занятті розмовляли?(проосені, і що вона нампринесла ).

- І що ж осінь нам принесла?(прохолоду, яскраві фарби, багато овочів та фруктів).

Конспект інтегрованого заняття в середній групі дитячого садка «Подорож до країни гномів» Тема: «Подорож до країни гномів» Мета: Узагальнити та закріпити знання дітей за наступними освітніми областями: розвиток мови, пізнання.

Конспект комплексного заняття з образотворчої діяльностісередній групі дитсадка «У гості до весни» Освітня область: Творчість + комунікація. Розділ: Малювання + розвиток мови. Тема: «У гості до весни» Мета: Розповісти про прикмети.

Конспект логоритмічного заняття «Муха-Цокотуха» в середній логопедичній групі дитячого садка. Тема: "Муха-Цокотуха". Цілі: 1. Вчити дітей рухатися під музику, вправлятися.

Конспект НОД для середньої групи дитячого садка на тему «Осінь» Тема: “Осінь” Завдання: 1. Активізувати використання в мові назв квітів 2. Вчити відповідати на запитання повними відповідями; 3. Вчити узгоджувати.

Конспект відкритого інтегрованого заняття у середній групі дитячого садка «Як Матрешці допомагали, Ми вбрання їй малювали…» Мета заняття: • Знайомство дітей з народною іграшкою – матрьошком через інтеграцію музичного.

Конспект відкритого заняття з математики у середній групі дитячого садка «Прямокутник» Конспект відкритого заняття з математики у середній групі дитячого садка. Тема: "Прямокутник". 1) сформувати уявлення про прямокутник.

Конспект відкритого заняття в маломобільній групі: Що нам осінь принесла? Конспект відкритого заняття у маломобільній групі «Що нам осінь принесла?» Конспект відкритого заняття у маломобільній групі «Що нам осінь.

Конспект комплексного заняття в середній групі дитячого садка «Зимовий ліс» Завдання: Освітні: • актуалізувати та розширити уявлення дітей на тему "зимовий ліс" (яких тварин та птахів можна зустріти).

"Осінь". Конспект заняття вчителя-дефектолога (тифлопедагога) у середній групі дитячого садка Конспект відкритого заняття з розвитку сприйняття глибини простору. Середня група. Форма організації: підгрупова Виконала: Ромашова.