Конспект заняття з діяльності - Малюємо орнаменти - з, уроки
Мета: познайомити дітей із правилами, прийомами та способами зображення рослинних орнаментів.
Перегляд вмісту документа Конспект заняття з ізодіяльності "Малюємо орнаменти"»
по предмету «Образотворча діяльність»
за додатковою загальнорозвиваючою освітньою програмою
«Світ очима дітей»
Педагог:Давидова Н.І.
Об'єднання:№ 1, II-рік навчання, вік 6-7років.
Тема: «Дивовижне поруч» (Тема № 3 за навчально-тематичним планом; № 35 за робочою програмою)
Підтема:Малюємо орнаменти (бордюри з листя рослин)
Мета: познайомити дітей із правилами, прийомами та способами зображення рослинних орнаментів
- Вчити зображати орнамент у смузі.
- удосконалювати навички зображення листя різних рослин
- розвивати композиційні вміння, спостережливість, увага, кругозір, творчу активність
- формування морально-естетичної чуйності на прекрасне у житті та мистецтві, художніх знань, умінь та навичок
- Виховання естетичного смаку.
ОБЛАДНАННЯ: презентація «Орнаменти», таблиці (орнаменти рослинні), зоровий ряд (малюнки бордюрів) лист паперу А-4, прості олівці, акварельні фарби, пензлики, баночки з водою, серветки.
Зміст навчального заняття
I. Організаційна частина
2.Ритмування групи: (виконання вправ під читання педагога, пальчикова гімнастика)
Прийняли позу слухача
Введення у діяльність
II. Повторення пройденого матеріалу.
2. Розмова про орнаменти за таблицею
Навіщо потрібен орнамент?(Для прикраси предметів, одягу, домашнього посуду використовують різні види орнаментів.)
Що таке орнамент? ( Орнамент - це візерунок, заснований на повторі і чергуванні складових його елементів.)
З яких елементів можуть складатися орнаменти?
(Орнаменти бувають геометричні, рослинні, тварини (зооморфні), антропоморфні (з переробкою фігури людини), символічні, комбіновані.)
За характером композиції можна виділяти такі типи орнаменту: стрічковий, орнамент у колі, квадратній або прямокутній формі, сітчастий (звичайний для тканини).
Розвиток уміння синтезувати знання.
Створення мотиваційного фону сприйняття нового матеріалу.
III.Пояснення нового матеріалу.
Отже, орнамент можуть становити візерунки, геометричні фігури (трикутник, чотирикутник, коло), а також фігури на основі рослин та тварин. Серед них найпоширенішим є рослинний орнамент. Можна малювати візерунки рослинного орнаменту усередині смуги, квадрата, прямокутника чи кола. При правильному компонуванні їх елементів можна отримати чудові орнаменти. (Демонстрація рослинних орнаментів усередині кола, смуги, квадрата.)
На попередніх заняттях ви навчилися малювати листя рослин. Разом з цим ознайомилися з будовою, видом та кольором листя різних рослин. З них можна виконати різні візерунки. Тепер давайте спробуємо намалювати візерунок, поєднуючи ягоди смородини та її листя. Візерунки намалюємо всередині смуги.
2. Динамічна пауза. (Діти виконують вправи під читання віршів педагогом) (Додаток 2)
Тренування різних видів пам'яті: образної, вербальної, моторно-слухової.
Активізація розумової та фізичної працездатності.
4.Робота над завданням.
А) Детальний аналіз майбутньої роботи (форма, колір, характерні риси).
Б) Самостійна робота учнів.
1) продумати сюжет;
2) визначити обмежувальну рамку;
3) виконати ескіз у олівці;
4) виконати ескіз у кольорі
5. Дидактична гра «Вгадай за описом, який орнамент». Педагог тримає картинку з орнаментом перед собою та описує деталі орнаменту (листя, квіти, ягоди; трикутники, кола, квадрати; тварини, птахи)
Створення ситуації успішності.
Розвиток аналітико-синтетичних здібностей
ІІІ. ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ
1. Вербальна оцінка робіт вихованців.
«Хлопці у вас вийшли дуже красиві та різноманітні орнаменти»
2. Самоаналіз (рефлексія). Давайте проаналізуємо, на столі лежить смуга паперу, але вона порожня. Потрібно її заповнити. Якщо вам сподобалося заняття, і ви добре попрацювали, візьміть червоні листочки. Якщо ви вважаєте, що не зовсім впоралися із завданням, то можете взяти зелені листочки. Діти прикладають на смугу вої листочки
3. Закінчення заняття. Подяка один, одному (бавовна в долоні)
Створення позитивного внутрішнього балансу та впевненості у собі.
Щоб заняття почати потрібно пальчики розім'яти. (Кулачки стиснуті, починаючи з мізинця розкриваємо пальці)
Пальчикова гімнастика:Наші червоні квіти розпускають пелюстки- Вітерець трохи дихає, пелюстки колишає. Наші червоні квіти закривають пелюстки, Тихо засинають, головою хитають.
(похитування кистями рук уперед, на себе)
Привіталися пелюстки (з'єднали пальці обох рук)
Потерли долоні, все зайве струсили.
Ми старалися, ми вчилися. Ми старалися, ми вчилися І трохи втомилися. Зробити ми тепер повинні Вправа дляспини.
(Обертання корпусом вправо та вліво.)
Ми працюємо руками. Ми летимо під хмарами. Руки вниз і руки вгору. Хто летить найшвидше'?
(Діти імітують рухи крил.)
Щоб ноги не хворіли. Раз - присіли, два - присіли. Три. Чотири. П'ять і шість. Сім та вісім. Дев'ять десять.
Поряд із партою йдемо,
(Ходьба на місці.)
І сідаємо ми потім.
(Діти сідають за столи.)
Самоаналіз навчального заняття
Заняття проведено на загальноестетичному відділенні, в об'єднанні №1, ІІ-го року навчання. Кількість осіб у групі-15, вік-6-7 років. Тривалість навчального заняття відповідала нормам СанПіН для УДОД. Основний вид діяльності – ігровий.
Тема навчального заняття відповідала навчально-тематичному плану та календарно-тематичному плануванню.
У процесі заняття передбачалося:
1.Повторити види орнаментів, правила побудови орнаменту.
2. Вчити, у практичній роботі приділяти увагу послідовності та правильному зображенню листя та ягід смородини, акуратності у роботі з фарбами.
3. Закріпити поняття про орнамент, їх використання у житті людей.
- активізація пізнавального інтересу
- Мотивація для сприйняття навчального матеріалу
- тренування різних видів пам'яті
- активація розумової та фізицької працездатності
- Створення ситуації успішності та позитивного внутрішнього балансу.
З метою підвищення пізнавальної активності та працездатності на навчальному занятті реалізовано синтез видів мотивації:
- комунікативна – міжособистісна взаємодія з діадами (учень-педагог)
- пізнавальна – подача нового матеріалу
- естетична –ілюстративне оформлення заняття.
Структура заняття дотримана, робота будується відповідно до принципів:
доброзичливість та позитивність
від простого до складного
від знання до вміння
Поставлена мета досягалася через використання технологій: наочно-ілюстративної, інформаційно-комунікаційної, оздоровлення.
У процесі пояснення нового матеріалу використано такі прийоми навчання: повторення вивченого, повідомлення, оздоровчі прийоми, наочність, постановка проблеми.
Велика увага приділялася створенню успіху. p align="justify"> Контроль засвоєння знань проводився протягом всього заняття в активній взаємодії по тріаді "спостереження - показ педагог - повторення". Діти показали хорошу працездатність, активність, емоційність, дисциплінованість. Це підтвердило і вправу з самоаналізу (рефлексії). Завдання було вирішено, і, отже, досягнуто мети.