Конспект заняття з валеології «Здрастуйте, здорові зубки! »

НАТАЛІЯ МОСІЄНКОКонспект заняття з валеології «Здрастуйте, здорові зубки!»

муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

дитячий садок«Зірочка»

Конспект НОД з валеології

у середній групі

«Здрастуйте,здорові зубки

Мета: Створити умови для формування уявлень щодо догляду за зубами, закріпити правилаздорового харчування.

Формувати уявлення про будову та функцію зубів, про правила чищення зубів, про здорове харчування.

Сприяти розвитку вміння чистити зуби за алгоритмом (за схемою, послідовно).

Виховувати потребу піклується про своє здоров'я,

дотримуватись правил особистої гігієни(чистити зуби ретельно і регулярно).

Презентація, зубна щітка, зубна паста, мило, мочалка, рушник, книга«Чому треба чистити зуби».

Хід заняття.

Хлопці, ми дуже любимо, коли до нас приходять гості. Подивіться, скільки сьогодні їх багато. Щоранку ми говоримо другдругу:

«Доброго ранку», щоб у нас весь день був добрим, щоб настрій у нас був добрий. Давайте скажемо ці ранкові чарівні слова та нашим гостям. (Діти кажутьгостям:«Доброго ранку»).

- Хлопці, пам'ятаєте доброго доктора Айболита, який лікував хворих людей та звірів?(Відповіді дітей)Сьогодні вранці він надіслав нам листа. Давайте його відкриємо і разом побачимо, що всередині.

«Здрастуйте, мої маленькі друзі! Я сподіваюся, що ви росте здоровими і допитливими, розумними і вихованими. А щоб ви знали ще більше, я вам надіслав лист із завданнями.

Бажаю успіху! Доктор Айболіт, який вас любить!

Читання казки«Чому треба чистити зуби?», розгляд ілюстрацій,розмова:

- Про кого ця казка?

- Що сталося з ним?

- Що потрібно робити, щобзубки були здорові ?

- Скажіть хлопці, у маленьких діток, єзубки ?

– Ви знаєте, як їх називають?

Виховник: Молочними називають дитячі зуби, тому що вони прорізуються в той час, коли дитина харчується тільки молоком і не може їсти тверду їжу.

Зуби є у всіх діточок:

У слухняних пустунь,

У малюків і великих-

Що ви знаєте про них?

- Навіщо нам потрібнізубки ?

- Чому болятьзубки ?

Виховник: В наш час широко поширене захворювання зубів, яке називається карієс. Карієс – це руйнування емалі зуба. Коли руйнування емалі доходить до утворення дірки, хворий зуб починає давати знати себе болем.

Пам'ятайте, що важливо не те, як часто ви чистите зуби, а те, наскільки ретельно їх чистите. Можна чистити зуби хоч десять разів на день, але якщо ви робите це абияк, то користі від такого чищення не буде ніякої.

Треба чистити кожен зуб, верхній зуб та нижній зуб,

Навіть найдальший зуб, дуже важливий зуб.

Зсередини, зовні три, три зовні, зсередини.

Ми чистимо, чистимо зуби і весело живемо,

А тим, хто їх не чистить, ми пісеньку заспіваємо.

Гей, давай, не позіхай, про зуби не забувай,

Знизу вгору, зверху вниз, чистити зуби не лінуйся.

Наші діточки втомилися,

І зі стільчиків усі стали,

Сонечко ми посміхнулися,

Праворуч, ліворуч нахилилися

Швидко до річки ми спустилися,

Льється чиста водиця

Ми вміємосамі митися,

Зубну пасту ми беремо

Міцно щіткою зуби трьом

Моєму шию, моєму вуха

Самі витрішся по суші.

Дивіться хлопці, Айболіт нам залишив якийсь мішечок, що ж там?

Дидактична гра«Чудовий мішечок»

Діти навпомацки вгадують предмети особистої гігієни (мило, гребінець, рушник, дзеркало, зубна паста і щітка) і розповідають для чого вони призначені і як ними користуватися (всі предмети викладаються на столі).

Потім вихователь читає загадки та пропонує знайти відповідь серед предметів, які діти дістали з чудового мішечка.

Завдання №3. Відгадування загадок.

1. Вислизає, як живе,

Але не випущу його я.

Білою піною піниться,

Руки мити не лінується.(мило)

2. Щоб довго бути зубастим,

Чистити зуби треба …(пастою)

3. А в пасти є подружка.

Чистить зуби, старається.

Скажи, як називається?(щітка)

4. Витираю я, намагаюся,

Після ванної себе я.

Все намокло, все пом'ялося -

Немає сухого куточка.(рушник)

5. Спинку та животик

У ванній спритно миє

І коліна відтирає

Нічого не забуває(мочалка).

В.: «А тепер, давайте пограємо в гру«Так-ні». Подивимося, чи всі зрозуміли що ж необхідно робити, щоб бути здоровими? Я ставитиму запитання, а ви або погоджуватиметеся зі мною і говоритимемо «так» або не погоджуватиметеся і тоді говоритимете «ні» .

Щоб з мікробами не знатися,

Треба, діти, гартуватися? Так!

Ніколи не хворіти,

Треба цілий день проспати? Ні!

Якщо сильним хочеш бути,

Зі спортом треба дружити? Так!

Щоб зимою не хворіти,

На прогулянці треба співати? Ні.

Будеш їсти цибулю, часник-

Тебе застуда не знайде? Так.

І від грипу та ангіни

Чи рятують нас вітаміни? Так.

Дивіться, Айболіт, на подяку за виконані завдання, залишив вам вітаміни. Давайте витріть руки вологими серветками (вихователь роздає кожному по одній серветці).

В.: Ось ви всі зараз посміхаєтесь. Такі гарні та веселі. І мені хочеться відкрити вам ще один секрет. Знаєте, що ще треба робити, щоб бути завжди здоровими? Треба частіше посміхатися. Адже гарний настрій та посмішка – захист від хвороб. Давайте зараз подаруємо один одному і нашим гостям красиві посмішки. Покажіть, які ви красиві!

МосієнкоНаталя:
для дітей середнього дошкільного віку

Прикріплені файли:

zdorovye-zubki_gk0o6.ppt 3613 Кб Скачан: 104

Конспект бесіди з валеології «Здорові зуби» Мета: Формувати уявлення дітей про значення здорових зубів для здоров'я організму закріплювати подання догляду за зубами та порожниною.

здорові
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з валеології в середній групі «Здрастуйте, здорові зубки!» Провідна освітня сфера: «Пізнавальний розвиток». Мета: Створити умови для формування уявлень щодо догляду за зубами, закріпити.

Конспект розваги з гігієни ротової порожнини «Будуть наші зубки міцними!» Реалізація змісту програми в освітніх сферах: «Художньо-естетичний», «Фізичний розвиток», «Соціально-комунікативний.

Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку «Здорові зуби» Здрастуйте, хлопці! Давайте привітаємось із нашими гостями! -А Яке у васнастрій? Я хочу, щоб воно було ще кращим, тому приготувала.

Конспект заняття з біоадекватної методики «Здорові зуби — здоров'ю будь-який» Конспект заняття за програмою «Посмішка здоров'я» у старшому дошкільному віці Відповідно до ФГОС ДО Розробила: Плюсніна О. В., вихователь.

Конспект НОД з валеології «Міцні, здорові зуби» Конспект НОД з валеології на тему: «Міцні, здорові зуби» для дітей старшої групи №6 Склала та провела: Щербініна З. В. п.

План-конспект заняття з валеології «Як зберегти здорові зуби?» для дітей 5–6 років Мета: формувати елементарні уявлення про призначення та функцію зубів; розвивати логічне мислення; виховувати дбайливе ставлення.

Сценарій музично-пізнавальної розваги «Здрастуйте, бабусі! Здрастуйте, дідусі!» Сценарій музично-пізнавальної розваги «Здрастуйте, бабусі! Здрастуйте, дідусі!» у рамках засідання сімейного клубу «Ми разом!»,.

Заняття для старшої групи «Здорові зубки» Заняття для старшої групи «Здорові зубки» Підготувала: вихователь Дмитруха В. А., вихователь Епремян К. В. Ціль: Сприяти формуванню.