Конспект заняття зі знайомства з Кавказькими горами «Як гарна земля осторонь рідної! »

Нелля ЗабігайловаКонспект заняття зі знайомства з Кавказькими горами «Як гарна земля осторонь рідної!»

Конспект заняття на тему :«Яккрасива земля осторонь рідної ».

Мета:познайомити дітей із місцем Кавказьких гір, викликати емоційний відгук накрасу рідного краю. Показати різноманіття лісу по порах року. Розглянути краєвид українських художників.

Хід заняття.

Вихователь. Хлопці, хочете, якнайбільше дізнатися про свійрідний край. Я запрошую вас піднятися на цей літак, високо в небо і з висоти пташиного польоту подивитися на наш край.

Сідайте(звук мотора).

Закрийте очі(макет відкривається). Подивіться вниз, що ми бачимо?

Діти. Гори, водоспади, Чорне море, ліси, пляжі, риби, тварин.

Вихователь. Як ми назвемо, що ми побачили одним словом?

Вихователь. А якщо ця природа оточує нас із дитинства, тут ми народилися, що вона для нас означає?

Діти. Батьківщина,рідний край.

Вихователь. Як називається наш край?

Діти.Краснодарський.

Вихователь. А чому ще можна сказати, що ми живемо на Кавказі?

Діти. Наші гори називаютьсяКавказькими.

Вихователь. Сьогодні ми поговоримо прогори, які омивають Чорне море. Чому вони на макеті зеленого кольору?

Діти. Вкриті лісом.

Вихователь. Хто у нас найспостережливіший? Які дерева ростуть у нашому краї?

Діти. Дуб, платан, береза, верба, каштан і т.д.

Вихователь. Чому не можна знищувати ліси?

Вихователь. Ви чудово розповіли. Але мені сьогодні хочетьсяпоказати ще однубік лісу, його чарівнукрасу. Давайте спустимося наземлю і всі разом насолодимосякрасою лісу.

А ви хочете уявити себе такими ж могутніми, кучерявими та розлогими? Виходьте на галявину.

Уявіть, що ми дерева, на наше коріння – ніжки, піднімається цілюща волога. Наші руки – гілочки тягнуться до сонечка. Ось прилетів вітерець зашелестів, зашепотів з гілочками -ш-ш-ш. заглянув у дубові пензлики, заспівав –у-у-у. папугав осик-о-о-о. смикнув за кіску івушку -і-і-і. награвся і полетів у своїх справах.

А ми підійдемо та подивимося репродукції українських художників, які оспівували у своїх полотнах ліс. Репродукція картини Волкова «український ліс».

Звуковий супровід – спів птахів.

Вихователь. Хочете опинитися на тій сонячній галявині, де дзижчать бджоли, пурхають метелики, цокотять коники?

Ой щось стало спекотно, швидко побігли у прохолоду лісу. Послухаємо співи птахів.

Вірш. Спякою сонячною зігрітий

Ліс запашний і сухий

На узліссі багато світла

Пахне медом та смолою.

Швидко відшуміло літо. І ось ми у картини Левітана «Золота осінь».

Вихователь. Яким ви побачили ліс Левітана?

Діти. Різнобарвною, строкатою, задумливою,красивою.

Вірш Буніна: Ліс точно терем розписний,

Ліловий, золотий, багряний,

Веселим, строкатим натовпом

Стоїть над світлою галявиною.

Вихователь. Тихонечко перейдемо до картини Шишкіна «Зима».

Подивіться – всю ніч йшов сніг, ліс замерз, причаївся. Все в ньому таємниче, казково.

Вірш. Чарівницею Взимку

Зачарований ліс стоїть

І під сніговою бахромою

Чудовим життям він блищить.

Вихователь.Митці дуже любили свою Батьківщину. Вони хотіли показати всьому світу, яккрасива природа в Україні, якпрекрасна наша Батьківщина. Але ж ми теж любимо свій край. Давайте згадаємо все, що ми вміємо робити і намалює картину про свійрідний край.

Самостійна робота дітей.

Виставка дитячих робіт.

конспект
Пізнавально-творчий проект «Ставропілля: що не камінь, то легенда» Мета проекту: познайомити дітей з історією виникнення Ставропольського краю, з музеями Кавказьких Мінеральних вод; творцем Ставропілля.

Презентація «Осінь у віршах» у рамках проекту «Пори року» для дітей з ОНР (старша група) Осінь – чудова пора! Природа стає надзвичайно красивою! У рамках проекту "Пори року. Осінь" я знайомлю дітей із різними природними.