Конспекти занять з малювання для дітей у ДНЗ на тему «Зима»

Зимові заняття з малювання для дошкільнят. Конспекти занять стануть у нагоді педагогам у зимовий період роботи.

Заняття із малювання пейзажу для дітей старшого дошкільного віку «Зимовий ліс»

Мета:

Розкрити творчу індивідуальність дітей старшого дошкільного віку.

Завдання:

Навчальні:

  1. Вчити дітей створювати картину зимового лісу, передаючи красу природи та різноманітність дерев у своєму малюнку.
  2. Закріплювати знання про жанр живопису - пейзаж.
  3. Формувати композиційні вміння та навички при малюванні пейзажу, виділяючи лінію горизонту, ближній та далекий план.
  4. Удосконалювати вміння робити малюнок олівцем, потім розфарбовувати фарбами гуашевими і аквареллю.
  5. Заохочувати дітей втілювати у художній формі свої уявлення про природу взимку.

Розвиваючі:

  1. Розвивати естетичні переживання та почуття.
  2. Розвивати словник, пов'язану мову.
  3. Розвивати уяву.

Виховні:

  1. Виховувати акуратність та самостійність.
  2. Виховувати любов до природи.

Матеріали:

  • Звичайний олівець;
  • Гуаш білий;
  • Акварель;
  • Палітри;
  • Листи паперу світло-блакитного, світло-рожевого, синього, бузкового кольору (затоновані попередньо);
  • Щітки різних розмірів;
  • Баночка із водою;
  • Серветки.

До початку освітньої діяльності вивішуються на дошці знайомі дітям репродукції картин І. Грабар "Зимовий пейзаж", І. Шишкін "Зима" та інші ілюстрації на тему "Зима".

Вихователь читає вірш М. Пожарової «Розмалювала зима…»

  1. Який настрій викликаєце вірш. Чому?
  2. Які картини природи ви уявляєте, слухаючи цей вірш?
  3. Подивіться, будь ласка, уважно на нашу виставку картин. Що ви бачите на цих картинах? (Дерева, кущі, сніг, хмари тощо).
  4. Як одним словом можна сказати про те, що зобразили митці? (Ліс, природу, пейзаж)

Підходять до виставки репродукцій на тему "Зима"

  1. А що таке краєвид? (Пейзаж зображує природу. Природу в різні пори року. Наприклад, взимку).
  2. Хлопці, а вам подобається зима? Чому? (Відповіді дітей).

Усі раді приходу зими! Ми спостерігаємо, як падає сніг, який покриває всю землю пухнастим блискучим килимом. Стають ошатними дерева, кущі, будинки. Художники, поети, композитори, як і ми, милуються цими порами року та присвячують зимі свою творчість: вірші, картини, музику.

  1. Стисло опишіть образи природи цих художників (відповіді дітей).
  2. Які різні картини природи створили ці художники: засніжені поля та ліси, мереживні вбрання на деревах. Кожен із них зобразив образ зимової природи по-своєму, відбив свій настрій.
  3. Які основні кольори використовували художники? (Відповіді дітей: білий, блакитний, бузковий).
  4. Який настрій викликають ці пейзажі? (Відповіді дітей: сумне, задумливе, спокійне, радісне)

Фізминутка "Пейзаж" "Якщо бачиш на картині ..."

Давайте і ми з вами сьогодні станемо художниками і теж намалюємо зимовий пейзаж, який радуватиме вас та ваших батьків.

Минулого заняття ми з вами виконали першу частину роботи — фон. Тепер раджу вам почати картину із зображенням простим олівцем, а потім – фарбами.

  1. Роздати тоновані листи.
  2. Показ на дошці.

Беремо тонку кисть і темною фарбою промальовуємо їй стовбури та гілки дерев та чагарників.

  1. Які дерева намалюємо? (березу, сосну або ялина, клен, горобину).
  2. Намагаємося малювати одні дерева далеко, біля лінії горизонту, інші — близько. Поки дерева підсихають акуратно, легкими рухами малюємо снігопад, хмари (можна використовувати ватяні палички, або кисть «щетинку»).
  3. Потім - сніг на деревах і чагарниках (тонким пензлем або товстим або щетиною - методом стукання) зображуємо сніговий покрив.

Практична робота дітей

Під час самостійної роботи дітей включаю уривок «Ялиновий ліс узимку» з балету П.І. Чайковського «Лускунчик».

Аналіз робіт

Вивішуємо роботи на дошку.

Хлопці подивіться, на чиїй роботі намальовано:

  • найгустіший ліс;
  • найбільш засніжений ліс;
  • найрізноманітніший ліс;
  • зимовий сонячний день;
  • зимовий похмурий день.
  1. На чиїх малюнках «кружляє» хуртовина?
  2. На чиїх малюнках ми можемо побачити далекий та ближній план?
  3. На чиєму малюнку ліс схожий на казковий?
  4. На чиїх малюнках можна побачити диких звірів?

конспекти

дітей

занять

Конспект зимового заняття з малювання для старших дошкільнят «Снігуронька»

(Цей матеріал буде корисний вихователям старших та підготовчих груп, конспект діяльності спрямований на навчання дітей малюванню казкового персонажа Снігуроньки з кількох частин знайомої форми).

Завдання:

Освітні:

  1. Викликати в дітей віком інтерес до казкового образу, бажання передавати їх у малюнку.
  2. Вчити дітей створювати зображення предмета із кількох частин знайомої форми.
  3. Вчити малювати фігурулюдини, дотримуючись елементарних пропорцій між частинами фігури, передавати характерні особливості вбрання Снігуроньки.

Розвиваючі:

  1. Розвивати зв'язкову монологічну мову: вчити дітей складати описову розповідь по картині, точно і правильно підбирати слова, що характеризують особливості персонажа.
  2. Розвивати вміння розрізняти настрій та емоційний стан, виражений у міміці персонажа (сум, радість).
  3. Удосконалювати моторні характеристики умінь дітей – свободу рухів, точність, ритмічність, плавність, силу тиску та інші.

Виховні:

  1. Виховувати літературно-мистецький смак.
  2. Підтримувати прояв ініціативи дітей у висловлюваннях, естетичних судженнях та оцінках.
  3. Заохочувати прагнення дітей до вдосконалення вмінь, продуктів діяльності, бажання прислухатися до оцінки та думки дорослого.

Інтеграція освітніх областей :

  • "Безпека";
  • "Здоров'я";
  • "Соціалізація";
  • "Пізнання";
  • "Художня література";
  • «Художня творчість»;
  • "Музика".

Обладнання та матеріали:

  • репродукція В.М. Васнєцова «Снігуронька»;
  • лялька Снігуронька;
  • музична композиція П. Чайковського "Снігуронька";
  • образотворчі матеріали щодо кількості дітей.

Хід:

1. Організаційний момент

Педагог: Хлопці, подивіться, у нас в ізостудії один з мольбертів накритий тканиною. Напевно, під нею незвична картина. Бажаєте знати, хто на ній намальований? (Відповіді дітей).

Тоді відгадайте загадку: Приходить до нас на Новий рік, У ялинки водить хоровод. Її кличе Морозковнученькою. Вії, очі - в снігових промінчиках. Красиві шубка і фігурочка. І тане від тепла... (Снігуронька)

Педагог (відкриває репродукцію): Дійсно, сьогодні у нас у гостях красуня Снігуронька. І так її бачив великий художник Віктор Михайлович Васнєцов. Як ви вважаєте, чому він вирішив написати цю картину? Яку казку він почув? Про що в ній йдеться? (Відповіді дітей).

Педагог: Так. Цей митець почув казку про Снігуроньку і вирішив написати цю картину? Якою вийшла його Снігуронька? (Діти описують Снігуроньку).

Педагог: І справді, його Снігуронька виглядає переляканою, блідою, здається, що очі її сповнені сліз, але їх немає, адже Снігуронька не може плакати, вона зроблена зі снігу. Як ви думаєте, чим налякана Снігуронька? Який час доби у лісі? Чи можна ходити до лісу одному без дорослих? На що схожі вогні села, зображені праворуч від Снігуроньки (Відповіді дітей).

Педагог: Ви маєте рацію, Снігуроньці страшно однієї в темному лісі, вогні села схожі на чиїсь очі, що горять у темряві. Адже одному в лісі страшно і ходити туди без дорослих не можна, можна заблукати. А ще художник намалював Снігуронькою сумною, бо хотів показати нам її смуток, адже зовсім скоро вона розтане, бо прийде весна. Скажіть, ця Снігуронька схожа на ту, яку ми звикли бачити з вами на наших святах? Чим вони відрізняються? (Відповіді дітей).

Педагог (показує дітям ляльку Снігуроньку): Погляньте, Дід Мороз До нас Снігуроньку привіз. У Снігуроньки шапочка, У Снігуроньки коса Нижче пояса.

У Снігуроньки рукавички, З білим пухом невеликі. У Снігуроньки валянки - Маленькі - маленькі. У Снігуроньки шубка А до п'ят, як спідниця.

Педагог: Хлопці, скажіть, у що одягненаСнігуронька? Як ви думаєте, чому вона так одягнена? Чому взимку потрібно одягатись тепло? Як прикрашена її шубка? Що в неї на голові? Які деталі роблять її одяг ще ошатнішим? (Відповіді дітей).

Педагог: Так, у Снігуроньки особливе вбрання: на ній довга шубка і ошатний кокошник. На шубці хутряні пухнасті коміри, узлісся, манжети. Взимку потрібно одягатися тепло, щоб не захворіти. Як прикрашена шубка Снігуроньки? (Відповіді дітей).

Педагог: Шубка прикрашена візерунками зі сніжинок, завитків. Ці візерунки схожі на ті, що малює мороз на вікнах. А давайте ми з вами намалюємо своїх Снігуроньок? З чого ми почнемо малювати Снігуроньку? Що намалюємо потім? (Відповіді дітей).

2. Пояснення та показ педагога

Педагог:Малювати Снігуроньку ми почнемо так: Зображуємо обличчя - світло-рожевий овал. бокам два маленькі трикутники, вийшло тулуб і рукави. брови, вії). Прикрашаємо кокошник візерунками. Прикрашаємо шубку хутряним коміром, галявиною, манжетами. Зображуємо на ній візерунки. За бажанням можна домалювати косу.

А зараз я включу вам музичну композицію Чайковського «Снігуронька» і ви намалюєте своїх казкових героїнь.

3. Самостійна робота дітей

Кожна дитина самостійно вибирає крейду холодного кольору. У ході роботи педагог нагадує, що зафарбовувати шубку та кокошник Снігуроньки, потрібно слабко натискувати. Візерунки на шубці треба малювати сильним натиском. Так само нагадує, що сильним натиском потрібно малювати контур шубки та кокошника,щоб вся фігурка Снігуроньки добре виділялася на малюнку.

Педагог може показати дітям, як контурно-блакитним олівцем зобразити сніг, що лежить на землі. Він спонукає дітей вносити у свій малюнок доповнення, щоб він став цікавішим (засніжені кущики, снігурі, зайчики, гілки горобини в руці Снігуроньки тощо).

4. Обговорення та оцінювання робіт

Джерела: 1. Книга «Малуємо казкових героїв», видавництво «Росмен», 2003 рік.

Автор: Коротина Ірина Павлівна Посада: педагог додаткової освіти Місце роботи: МБОУ ДОД «ЦЕНТР ДОДАТКОВОЇ ОСВІТИ ДІТЕЙ» Місце розташування: місто Ачинськ, Красноярський край