Квіткові композиції з атласних стрічок

Розділ: Рукоділля.

Тема уроку: Квіткові композиції з атласних стрічок.

Мета уроку:

- познайомити учнів з одним із видів рукоділля – роботою з атласними стрічками;

- навчити використовувати їх у виготовленні панно;

- виховувати акуратність, старанність, дбайливе ставлення до всього навколишнього світу;

- розвивати фантазію та естетичний смак.

Інструменти та пристрої, матеріали:

Зразки виконаних виробів (панно з квітами), сантиметрова стрічка, лінійка, кравецька крейда, голки, ножиці, атласні стрічки, картон, біла тканина.

Хід уроку.

1.Організаційний момент.

Сподіваюся все, що потрібно до уроку ви принесли.

2. Повідомлення учням теми та цілей уроку.

Тема нашого уроку: «Квіткові композиції з атласних стрічок»

Отже, ми продовжуємо з вами знайомитися з дивовижним розділом рукоділля, який включає різноманітні види робіт, таких як: художня вишивка, в'язання, плетіння, клаптева техніка, аплікація та багато інших. ін.

Епіграфом до нашого уроку я взяла наступні рядки:

Два світи є у людини:

Один, який нас творив.

Інший, який ми від віку

Творимо в міру наших сил.

Цей епіграф я взяла невипадково, т.к. вважаю, що саме уроки технології дозволяють навчитися робити щось своїми руками, допомагають творити.

І сьогодні ми маємо з вами відкрити для себе ще одну сторінку рукоділля -робота з атласними стрічками.

Перегляд вмісту документа «Квіткові композиції з атласних стрічок. »

Тема уроку:Квіткові композиції з атласних стрічок.

-познайомити учнів з одним із видів рукоділля – роботою з атласними стрічками;

- навчити використовувати їх у виготовленні панно;

- виховувати акуратність, старанність, дбайливе ставлення до всього навколишнього світу;

- розвивати фантазію та естетичний смак.

Інструменти та пристрої, матеріали:

Зразки виконаних виробів (панно з квітами), сантиметрова стрічка, лінійка, кравецька крейда, голки, ножиці, атласні стрічки, картон, біла тканина.

Сподіваюся все, що потрібно до уроку ви принесли.

2. Повідомлення учням теми та цілей уроку.

Тема нашого уроку:«Квіткові композиції з атласних стрічок»

Отже, ми продовжуємо з вами знайомитися з дивовижним розділом рукоділля, який включає різноманітні види робіт, таких як: художня вишивка, в'язання, плетіння, клаптева техніка, аплікація та багато інших. ін.

Епіграфомдо нашого уроку я взяла наступні рядки:

Два світи є у людини:

Один, який нас творив.

Інший, який ми від віку

Творимо в міру наших сил.

Цей епіграф я взяла невипадково, т.к. вважаю, що саме уроки технології дозволяють навчитися робити щось своїми руками, допомагають творити.

І сьогодні ми маємо з вами відкрити для себе ще одну сторінку рукоділля -робота з атласними стрічками.

Мета нашого уроку:навчитися шити квіти з атласних стрічок і до кінця уроку скласти з них квіткову композицію.

3. Виклад нового матеріалу.

Квіти ... Серед чудес природи вони по праву займають одне з найпочесніших місць.

Квіти супроводжують людину по всьому її життєвому шляху. З самого народження і до останньої години.

Урочистісвята, радісні події ми зустрічаємо з квітами.

Квітами прикрашають вулиці та житла людей. Вони завжди привертали увагу творчих людей.

Художники писали з них свої картини, композитори присвячували їм свої твори, архітектори використовували у своїх творах.

З давніх часів люди складали легенди, оповіді, перекази та казки. Люди глибоко вірили, що людина після своєї смерті перетворюється на траву, квіти або тварин.

З глибини століть до нас дійшли відомості, що богиня Флора керувала людьми за допомогою добра та мудрості.

Але люди більше дбали про їжу, про будинок, про одяг і мало приділяли уваги красі та користі рослин.

Тоді Флора відправила своїх помічників – ельфів та прекрасних фей до людей, і ті засіяли всю землю квітами.

А богиня стала носити на голові вінок з живих квітів, і в цьому вінку знайшлося місце будь-якій квітці.

квіти супроводжують нас від народження до кінця.

Звісно, ​​приємно, коли квіти живі.

але їх не завжди можна купити.

зате їх можна завжди зробити своїми руками!

Такі квіти ніколи не в'януть! У них є свій шарм, неповторність, чарівність, погодьтеся.

Взагалі, квіти з тканини були за всіх часів. Але останнім часом інтерес до виготовлення квітів із тканини та атласних стрічок зріс. І все частіше на вулицях можна зустріти людей, які прикрасили свій образ квітами з тканини.

Будь-якої пори року, будь-якого дня, приколів квітку на сукню або на капелюшокможна створити атмосферу маленького свята.

Виготовлення кольорів з атласних стрічокдуже цікавий і захоплюючийпроцесі ви самі переконаєтесь у цьому.

Створюючи квіти своїми руками, отримуєш масу задоволення і позитивних емоцій відствореного прикраси. Немає нічого кращого, ніж зробити панно або кошик з квітами для друзів і близьких своїми руками.

Що для цього потрібно запитаєте ви?

Лише кілька яскравих атласних стрічок, трохи фантазії, щире бажання принести радість, а також кілька хвилин.

От і все! І ось вже замість порожнього кошика, а також картону, обтягнутого тканиною, вийдуть чудові творіння! А творцями ви будете!

Таким чином, ви зможете створити ні з чим незрівнянну чарівність.

Фантазія, посидючість і терпіння- ось чим сьогодні нам необхідно запастися на уроці.

І пам'ятайте!Кожна виконана робота – особамайстрині!Тому намагайтеся виконувати роботу дуже акуратно!

Подивіться, будь ласка, на ці квіти, вони чудові! Вони зроблені вашими руками! Вони анітрохи не гірші за справжні, бо ви виявили фантазію і надали їм гарної форми.

Ці квіти зроблені з тонкої стрічки. І вони теж чудові!

А квіти, які зробимо ми з вами, повірте, будуть не менш красиві. І перш ніж розпочати роботу, давайте згадаємо ручні шви, які ви знаєте? (Відповіді дітей)

Сьогодні нам знадобиться лише одиншов «вперед голка».

4. Інструктаж з техніки безпеки.

Перш ніж розпочати роботу, давайте згадаємо правила техніки безпеки під час виконання ручних робіт.

Які можуть бути небезпеки у роботі?

- Пошкодження пальців голкою, шпильками.

– травма руки ножицями.

Що потрібно зробити на початок роботи?

-порахувати кількість голок та шпильок у голниці.

- покласти інструменти та пристрої в спеціальну коробку.

Що потрібно робити під час роботи?

-користуватися, якщо потрібно наперстом.

- працювати голки і шпильки тільки в голки.

- класти ножиці праворуч із зімкнутими лезами, спрямованими від себе.

Що потрібно зробити після закінчення роботи?

- порахувати кількість голок та шпильок у голниці (їх має бути стільки ж, скільки спочатку)

- Прибрати своє робоче місце.

5.Фізкультхвилинка. (для очей)

Практична частина.Виконання кольорів з атласних стрічок, використовуючи інструкційні карти, що супроводжуються особистим показом вчителя.

Підбиття підсумків уроку. Виставлення оцінок.

Закріплення нової теми

- Чи сподобалося вам виконувати цю роботу?

– Назвіть етапи виконання квітки?

- З якого боку треба розпочинати роботу?

- Якою має бути довжина стібка?

- Якою довжиною має бути стрічка?

- Який шов ми використовували під час виконання квітів?

- У чому зазнавали труднощів?

- Чи зумієте виконати роботу самостійно?

Закінчити урокмені хочеться словамиписьменника Лева Кассіля:

« Всі можуть, всі вміють, з усім справляються людські руки. Тільки треба привчати їх до доброї справи. Щоб вони стали спритними, вмілими, слухняними доброго серця і точного розуму».

Хочу побажати вам ніколи не зупинятися на досягнутому, не лінуватися і пам'ятати, що секрет будь-якої майстерності – це насамперед працьовитість!

На цьому урок закінчено. До побачення! (Прибирання робочих місць)