КВК за темою Прикметник, Уроки з української мови, Розробки уроків
Талгарський район с.Гулдала сш № 21 вчитель української мови та літератури Ібрагімова Куралай Бекенівна КВК за темою Прикметник Мета уроку: Узагальнення та систематизація знань на тему «Прикметник»; Сприяти розвитку пам'яті та уваги учнів; Виховувати культуру мовного спілкування. Тип уроку: КВК Обладнання: малюнки учнів, два кросворди, емблеми, зошити, плакати, конверти з питаннями. Міжпредметний зв'язок: ІЗО, література.
I.Організаційний момент II. 1 тур «Привітання» 1- команда: Здрастуйте, дорогі друзі! Просимо ми трохи – трохи уваги Будуть тут змагання У КВК граємо ми Сто вогнів, сто друзів, КВК ти потрібен всім До всього знайдемо ключі Хай оцінить усі журі.
2-команда: Доброго дня і доброї години КВК зібрав усіх нас Показати хочемо ми вам Комплекс знань частинами Починається гра, Нам: «ні пуху, ні пера» Знайомство з назвами, емблемами команд: 1-команда «Крапельки» «Ми як капели дощу, не втомимося ніколи» 2- команда: «Райдуга» «Ми як веселки кольору, не розлучні ніколи» Девіз : «Якщо штурмуєш знання кручі, вивчи українську мову!» 2 тур: Конкурс «Чи знаєш ти?» Умови конкурсу: Кожна команда підготувала конверти, у яких по п'ять питань. Завдання другої команди полягає в тому, щоб відповісти на них, при їх труднощі відповідь повинна дати протилежна команда.
3тур: Конкурс капітанів. Пропонуються малюнки. Капітани команд повинні скласти по них зв'язковий текст, використовуючи якнайбільше прикметників.
Бесіда: - А навіщо потрібні прикметники? - Чи не можна обійтися без них? Викресліть їх у тексті. Що вийшло? Робимо висновок, що текст після того, як ми прибрали з нього прикметники, ставбідним та невиразним. Підбиваємо підсумки своїм спостереженням: навіщо потрібні прикметники, яку функцію виконують у промови
4тур: Гра – змагання: «Додай слівце» Умова гри, якнайшвидше назвати негідне слово Ялинка, ялинка, Ходить рудий, п'є з калюжі, (Килка) голка. Не боїться (лютої) холоднечі.
А біля цієї ялинки Хвіст кудлатий, чорний ніс бродили (злі) вовки. Хто ж це? (Рудий) пес Як на тоненький льодок Випав (біленький) сніжок Часто до озера напитися, Ходить (руда) лисиця. (Спекотним) днем,(лісовою) стежкою, Звірі йшли на водопій. З гнізда впав шпак, Раптом бачать: стоїть біля коліс А грі настав (кінець) (Великий) скуйовджений пес Проводжу опитування: Слова якої частини мови допомогли вам дізнатися загадані слова? Які загадки здалися вам найвиразнішими?
5тур: «Відгадайка» Гравці обох команд відгадує завдання кросворду 1. Ніжка біла, пряма, капелюшок червоний такий, а на капелюшку, на верхівці, біленькі коноплі. (Мухомор) 2. Маленького зросту я; Тонка та гостра. Носом шлях собі шукаю, За собою хвіст тягну. (Голка з ниткою) 3. На вигляд чорні, криві, Від народження німі А як тільки встануть у ряд, Одразу всі заговорять. (Алфавіт) 4. Це буква широка і схожа на жука. (Ж) 5. У цій літері немає кута, до того вона кругла. До того вона кругла Вкотитися могла б. (О)
6. Круглий і гумовий, різнокольоровий, стрибає і скаче, Що все це означає? (М'яч) 7. Сам червоний, цукровий, Кафтан зелений, оксамитовий. (Кавун) 8. Мордочка вусата, шубка смугаста, Часто вмивається, А з водою не знається. (кішка) 9. Непосида строката, птах довгохвоста, Птах говіркий, найбільш балакучий. (Сорока) 10. Три очі Три накази, Червоний- самийнебезпечний. (Світлофор) 11. Стоять у полі сестрички – жовте вічко, білі вії. (Ромашка) 12. Легкий, а не пух, М'який, а не хутро, Білий, а не сніг, Але одягне всіх. (бавовна)
6тур: «Знайди зайве» 1. Розумний, довгий, низький, золотий. 2. Заячий, татовий, мисливський, великий. 3. Кам'яний, глиняний, пісочний, дядько. У цьому турі повторюються розряди прикметників. І так ми підбиваємо підсумки. Журі виставляють свої оцінки командам. Оголошується переможець.
Всім дякую за увагу, За запал і дзвінкий сміх, За азарт змагання, що забезпечив успіх. Ось настав момент прощання, Буде короткою наша мова: Кажемо ми: досвідання, До щасливих нових зустрічей.