Маленькі чарівники Заняття з дітьми Ознайомлення з навколишнім світом 3-4 роки Заняття №2

чарівники

Заняття 2

Мета: Збагачувати та вдосконалювати уявлення дітей про іграшки, матеріали, з яких зроблено іграшки.Завдання: Вчити використовувати узагальнююче поняття «Іграшки», Збагачувати словниковий запас за рахунок позначень якостей. Розвивати зорову пам'ять, зв'язкову мову. Виховувати дбайливе ставлення до іграшок.

Матеріали: Лялька, іграшки з різних матеріалів, коробка або кошик для іграшок, розрізні картинки на тему «Іграшки», предметні картинки: барабан, м'яч, дзиґа, матрьошка, дерев'яні матрьошки, лото «Іграшки».

Хід заняття:

1. "У кожної іграшки своє місце".

Лялька приходить у гості до дітей, вітається та знайомиться з ними.- А вашій групі є ляльки? - Де вони живуть? Ходімо в ляльковий куточок, ви мене познайомите з ляльками. Де у вас стоять машини? Як можна грати із машинками? Поставимо машинки в гараж. А ще я люблю грати в конструктор. Візьміть по 1 деталі. Скільки у тебе деталей, Маша, якого вона кольору? Скільки деталей? Багато. Покладемо всі деталі місце. - У вашій групі всі іграшки знають свій будиночок, своє місце. Це добре, отже, у вас завжди порядок. Я принесла вам іграшки. Розгляньте, що це? Виставити іграшки на стіл. Діти називають іграшки.

2. Гра «Що змінилося?».

- Розгляньте, що це? Виставити іграшки на стіл. Діти називають іграшки. Потім діти заплющують очі і вихователь міняє дві іграшки місцями або прибирає одну іграшку. Діти розплющують очі і кажуть, що змінилося. Повторити 3 рази.

3. Гра «Знайди іграшку з такого самого матеріалу»

- З якого матеріалу зроблено це слоненя? З гуми. З гуми,отже, він гумовий. Візьми, Маша слоненя. Який він навпомацки? Холодний, м'який, гладкий. Передай іграшку Вані і скажи: «Слоненя гумове». - Є у нас у групі ще гумові іграшки? Знайдіть та принесіть на цей стіл по 1 гумовій іграшці. - А з якого матеріалу зроблена ця пірамідка? Із дерева. Чи є ще дерев'яні іграшки у групі? Знайдіть у групі та принесіть на цей стіл по 1 дерев'яній іграшці. Які вони на дотик? Теплі, тверді, гладкі. - З чого ще роблять іграшки?

4. Гра в м'яч "Назви одним словом".

Вихователь кидає дітям м'яч і просить назвати одним словом:Іграшка з дерева -дерев'яна,Іграшка з пластмаси - …, з глини - …, з паперу - …, з хутра - …, і т.д.

5. Фізмінка «Лялька з ведмедиком». Польки під музику.

У дітей картки лото із зображенням 3 іграшок, Завдання: запам'ятай картинки, підійди до дошки та знайди такі ж картинки. Візьми їх і закрий парні картинки на великих картках.

7. Гра «Розкладемо іграшки по поличках.»

- Відгадайте загадки про іграшки. 1)Зі мною в похід легко йти, зі мною весело в дорозі. Я - крикун, і я - буян, я дзвінкий круглий... (Барабан) - Покладемо барабан на верхню полицю.

2)Чим б'ють його сильніше, тим скаче веселіше. (м'яч) - Покладемо м'яч на нижню полицю.

3) Веселий Антошка скаче на одній ніжці.

4)Поруч різні подружки, але схожі один на одного. Всі вони сидять один в одному, а всього одна іграшка.

8. «Розрізні картинки» на тему "Іграшки"

У дітей картинки, що розрізають на 3-6 частин або кубики (4 штуки). Завдання:- Збери картинку.

- Назвіть предмети на ційкартинці одним словом. Іграшки. - У які ігри грали? Що сподобалося найбільше?

Заняття 2 Мета: Збагачувати та вдосконалювати уявлення дітей про іграшки, матеріали, з яких зроблені іграшки. Завдання: Вчити...