Метод геометричних місць - ГЕОМЕТРІЯ - Уроки для 7 класів - конспекти уроків - План уроку -

Мета: домогтися засвоєння учнями схеми дій, які покладено основою методу геометричних місць.

  • відтворювати схему, що є основою методу геометричних місць;
  • виконувати дії, передбачені цією схемою.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок.

Наочність та обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя.

I. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Виконання усних вправ перевіряємо під час фронтальної розмови, письмових вправ – за зразком.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети та завдань уроку

Для мотивації пропонуємо учням виконати завдання:

1) знайдіть ГМТ, рівновіддалені від точок A і B;

2) знайдіть ГМТ, віддалених від точок A та B на певну відстань a;

3) знайдіть ГМТ, рівновіддалені від точок A, B, C (точки A, B, C не лежать на одній прямій).

Порівняння умов запропонованих завдань призводить до формулювання проблеми, яку треба вирішити: як побудувати геометричне місце точок, які задовольняють одночасно дві (а чи не одну) умови?

Пошук відповіді це питання і є основний дидактичної метою уроку.

IV. Засвоєння нових знань

Міркування, що лежать в основі методу геометричних місць, є досить простими і зрозумілими учням. Викладення цих міркувань вчитель може проводити індуктивним або дедуктивним методом, тобто на прикладі однієї з запропонованих на третьому етапі завдань продемонструвати хід міркувань, а потім узагальнити ці міркування або навпаки сформулювавши загальні твердження, потім розглянути приклади його застосування.

VI. Первинне усвідомлення нового матеріалу

В умовах наступних завдань усно виділити дві умови,які мають задовольняти шукане ГМТ.

1. Точки A, B, C не лежать на одній прямій. Побудуйте точку, рівновіддалену від точок A, B, C.

Відповідь. Шукана точка, по-перше, рівновіддалена від точок A і B, по-друге, рівновіддалена від точок B і C.

2. Дані точки A, B, C. Побудуйте точку, яка рівновіддалена від точок A та B і лежить на заданій відстані від точки C.

3. Побудуйте точку, рівновіддалену від сторін даного кута, що лежить на відстані d від його вершини.

4. Точка A лежить на колі радіуса R. Побудуйте точки даного кола, віддалені від точки A на відстань R.

Після виконання такого аналізу умов задач, починаємо письмове рішення задач №1 та №3.

На малюнку сформулюйте задачу, розв'язанням якої є точки A і B.

метод

VIII. Домашнє завдання

Розв'язати задачі №2, 4 класної роботи.

Розв'язати методом геометричних місць завдання.

Завдання. Знайдіть геометричне місце центрів кіл радіуса R, що проходять через цю точку A.

1. Уроки геометрії. 7 клас. / С. П. Бабенко - Х.: Изд. група «Основа», 2007. – 208 с.