Методична розробка майстер-класу «Виготовлення декоративної фоторамки»

розробка

Корміловський МОУ ДОД «Дитячий дім творчості»

«Виготовлення декоративної фоторамки»

У кожного, напевно, є цікаві фотографії, які дуже хочеться повісити на стіну або поставити на стіл. Фотографія у гарній оригінальній рамці для фото – прикраса будь-якого приміщення. Звичайно, у магазинах продаються рамки для фотографій на будь-який смак, але захоплення та захоплення у дітей та дорослих часто викликають вироби, виконані своїми руками.

Метою даної методичної розробки є поетапне виготовлення рамки для фотографії.

Для виготовлення рамки будуть потрібні недорогі матеріали. Ефект після створення виробу перевершує всі очікування.

Дана методична розробка розрахована на будь-який вік без вимог до рівня підготовки.

Тема:Робота з папером, картоном та природним матеріалом. Способи розмітки заготівлі. Прийоми виготовлення мозаїки із природного матеріалу.

Виріб:Рамочка для фотографії.

Мета:Ознайомити з технологією виготовлення рамочки для фотографії. Зацікавити дітей виготовленням рамок для фотографій.

Завдання заняття:

Ознайомити учнів із одним із видів практичного застосування непотрібних матеріалів, таких як пакувальний картон, залишки шпалер.

виховувати терпіння, старання та акуратність у роботі уважність, дбайливе ставлення та економне використання матеріалу.

Розвивати трудові вміння та навички, окомір, дрібну моторику пальців, уяву, пам'ять, мислення, фантазію, художній смак.

Тип заняття:повідомлення нового матеріалу.

Форма заняття:заняття-гра.

Словні:бесіда, пояснення, художнє слово.

Наочні:демонстрація готових зразків.

Практичні:показ способів виготовлення виробу.

Матеріали та інструменти:

- папір для ескізів

- готові роботи, виконані педагогом та учнями.

- технологічна карта «Порядок виготовлення рамки»

- зразки виробів у зборі та в деталях.

- скетчі для фотографій

- плакат ТБ (при роботі з ножицями)

Хронометраж навчального заняття:

Організаційний момент – 2 хвилини

Теорія (постановка цілей та завдань хвилин

Практична робота (опис дій, поясненням

Виставка робіт – 5 хвилин

Підсумок роботи – 3 хвилини

  • Організаційний момент, вітання.
  • Озвучування теми заняття.
  • Розмова про фоторамки.
  • Розмова про призначення пропонованих виробів.
  • Визначення матеріалів та інструментів, необхідних для роботи.
  • Пояснення технології виготовлення виробу.
  • Правила роботи з картоном та папером.
  • Техніка безпеки під час роботи з ножицями.
  • Аналіз конструкції виробу. Складання усного плану роботи Можливі помилки.
  • Практична робота. Виготовлення рамки для фотографії. Оформлення виробу.
  • Робота із технологічними картами.

3. Заключна частина.

  • Колективний аналіз робіт
  • Прибирання робочих місць.

Доброго дня, шановні гості. Я дуже рада бачити вас тут, у нашій маленькій студії. У своєму об'єднанні ми з хлопцями майструємо різні іграшки з паперу, картону, солоного тіста, бісеру, виконуємо аплікаційні та мозаїчні роботи з паперу, тканини, крупи, шкаралупи та інших матеріалів. Подивіться, які гарнікартини, панно, іграшки діти роблять власноруч.

(Розглянути з дітьми виставку іграшок) Ну от, здається, і все про нас, а зараз я запрошую вас відвідати фотовиставку.

(Педагог запрошує пройти до виставки фотографій, оформлених у різні фоторамки)

Подивіться скільки різних фотографій! Фотографія дає нам можливість відобразити найбезцінніші моменти нашого життя. Кажуть, що фотографія має душу і вона жива. Так це чи ні, але в кожному будинку ви знайдете сімейний фотоальбом, перегортаючи який, вас відвідають найтепліші почуття та приємні спогади. Це може бути фото ваших батьків у молодості, бабусь, дідусів, ваші дитячі фотографії, фото ваших друзів. Найцінніші фотографії люди часто обрамляють у гарну рамку та ставлять на видному місці.

Спочатку фоторамки виготовлялися як суворої класичної прямокутної оправи з дерева. Згодом їх стали виготовляти з металу, скла, пластику і т. д. В даний час у магазинах ви можете знайти фоторамки, виготовлені з будь-якого матеріалу, будь-якого дизайну та всіляких прикрас.

Навіщо потрібна рамка для фотографії?

  • Щоб поставити улюблену фотографію на полицю
  • У фоторамці красиво виглядає фотографія
  • Можна за сюжетом фотографії підібрати фоторамку.

Фоторамка - це чудовий подарунок, в якому можна розмістити фото коханої людини, рідних, друзів. А фоторамка, зроблена своїми руками, буде цінуватися набагато більше, ніж магазинний варіант.

Я пропоную вам сьогодні на занятті зробити фоторамочки. Спробуйте створити власний шедевр. Зробити власну фоторамку дуже легко. Головна наявність бажання та політ вашої творчої фантазії.

Перед вами зразки фоторамок. А тепер давайте розкажемопро ці фоторамки. З яких основних частин вони складаються?

-Рама, основа, підставка.

Техніка безпеки.Тепер давайте згадаємо основні правила роботи з інструментами. Хто з вас нагадає правила поводження з ножицями.

1. Леза ножиць у неробочому стані повинні бути зімкнуті.

2. Передавати ножиці потрібно кільцями вперед із зімкнутими лезами.

3. Не розмахувати ножицями – щоб не поранити сусіда.

Виготовити фоторамку нам допоможе така технологічна карта.

Технологічна карта допомагає зрозуміти, з якої геометричної форми та в якій послідовності потрібно робити той чи інший виріб. Також технологічна карта допомагає дізнатися про форму, розміри деталей, матеріал, з якого вони зроблені і способи з'єднання деталей між собою.

1. На коробковому картоні у центрі обводимо фотографію.

2. За допомогою лінійки визначаємо ширину рамки.

3. У центрі, де ми обвели фотографію відзначаємо по 0,5 см, щоб надалі фотографія не випала з рамки.

4. Підкладаємо під картон обробну дошку. Вирізаємо рамку канцелярським ножем. Дотримуємось техніки безпеки.

5. Вирізаємо основу для рамки, для цього обводимо отриману рамку та вирізаємо.

6. Накладаємо рамку на лист ксероксного паперу або шпалери (приблизно розміром 2126 см) і обводимо контури рамки.

7. Приклеюємо рамку до паперу (намазуємо клеєм та рамку та папір).

8. Обрізаємо кути ксероксного паперу по периметру рамки із зовнішнього боку.

9. По внутрішній стороні рамки на папері робимо розмітку, як показано на схемі та прорізаємо папір лініями.

10. Приклеюємо папір до рамки із внутрішньої сторони.

11. Приклеюємо папір до рамки із зовнішнього боку.

12.Розмітимо і зробимо на основі посередині верхньої сторони виріз для пальця.

13. З'єднуємо раму з основою, наносимо клей так, як показано на схемі (на нижню та бічні сторони). Чорна лінія - це межа, за яку не повинен виходити клей (місце для того, щоб потім вставити фотографію).

14. Робимо з картону підставку-опору, на яку спиратиметься рамка, приклеюємо підставку на основу рамки або з дроту петельку.

15. Приступаємо до декорування рамки на свій смак.

16. Рамочка готова.

Педагог:Хлопці, а зараз приступаємо до роботи.

(Самостійна робота, під час якої педагог в індивідуальному порядку цікавиться, допомагає тим, хто не може).

Фізкультхвилинка:

Біля річки росла горобина

Біля річки росла горобина, (З положення упор присівши поступове випрямлення тулуба, руки вперед нагору.)

А річка текла, горобіла. (Повороти вправо, вліво з плавними рухами рук.)

Посередині глибина. (Нахили вперед, руки прямі.)

Там гуляла риба. (Присіди.)

Ця риба - риб'ячий цар (Стрибки.)

Називається – піскар. (Ходьба на місці.)

Отже, найважче за, і наша фоторамка майже готова. Діти, залиште фоторамку, нехай вона трохи підсохне. А зараз найцікавіше повний розгул фантазії – ми почнемо прикрашати фоторамочку. Способів прикрасити фоторамку існує безліч - все залежить від вашої фантазії та спритності рук. Мабуть, найпопулярніший спосіб прикраси фоторамок – наклеювання різноманітних аксесуарів. Як прикраси можна використовувати все що завгодно: намистини, квасоля, гарбузове і кавунове насіння, паєтки, крупу і багато іншого.

Усі закінчили роботу? Погляньмо, що в нас вийшло. Поставте, будь ласка, своїфоторамки на столі.

Сподобалося працювати із незвичайними матеріалами? Ви всі сьогодні успішно впоралися із завданням. Фоторамки вийшли оригінальними. Адже кожен із вас по-своєму оформив фоторамку, виявивши творчу ініціативу.

Говорю вам від душі:

Результати ваші добрі!

Багато чого ви навчилися,

Активно та дружно працювали!

Швидкі ви та вмілі,

Кожен заслуговує на оцінку «п'ять»!

Молодці вчитеся працею перемагати!

Наше заняття добігло кінця. Перед вами лежать симпатичні мордочки, зараз ви оберете ту, яка відповідає заняття на якому ви були. Давайте приберемо інструменти і приведемо своє робоче місце до ладу. Наше заняття закінчено.