НОД у другій молодшій групі
Мета: познайомити дітей з тваринами (котом та мишкою). Познайомити із будовою тіла тварин, вчити порівнювати зовнішні ознаки кота та мишки.
Матеріал до заняття: заготівлі різнокольорових квадратів з вирізаними всередині колами (норок) і таких же розмірів кола (дверцята від норки), маска для вихователя кішки, кіт і миша іграшки, фонограма писку мишей, маски мишей на кожну дитину.
Хід заняття:
Діти сидять на стільчиках і ляскають у долоні.
Ад бабуся оладки,
Звучить запис м'яукань кота, педагог бере іграшку сірого кота та показує дітям.
Вихователь: А тут котик прийшов і жалібно замяукав, просить він почастувати його оладками зі сметаною.
- "Мур-Мур, дайте мені, будь ласка сметани."
Вихователь: як котик чемно просить сметани, йому важко відмовити. Почастуємо хлопці? (Відповіді дітей: так, звичайно).
Вихователь: Ось тобі котик миска, а в мисці сметана пригощайся на здоров'я. А поки наш гість пригощається, ми його розглянемо: Як у нашого кота, шубка дуже гарна, (діти підходять до вихователя і погладжують іграшку кота) Як у котика вуса, дивовижної краси, (пальчиком показують, вуса. Очі, лапки). Очі сміливі, лапки білі
Вихователь ставить питання дітям:
-Хто прийшов до нас гості? (відповіді дітей: котик) А якого кольору в нього шубка? (Відповіді дітей: сіра). А якого кольору лапки у нашого гостя? (Відповіді дітей: білі). А скільки очей на мордочці у котика? (Відповіді дітей: два). А скільки вушок у котика? (Відповіді дітей: два). А скільки вусів у котика? (Відповіді дітей: багато). А скільки лапок у котика? (Відповіді дітей: чотири). А скільки хвостів у котика? (Відповіді дітей: один). Молодці хлопці відповіли на всі мої запитання. А заразми з вами пограємо «Кисонька-мурисонька»:
Кисенька-мурисонька, де була? (вихователь ставить запитання)
- На млині, (діти промовляють і показують рухи)
Кисенька-мурисонька, що ти там робила?
— Борошно мололо. (Руками показують жорна)
Кисенька-мурисонька, а що з муки робила?
- Пряники пекла. (Показують ліплення пряника)
Кисенька-мурисонька, а де пряники?
- З'їла. (Погладжують себе по животу)
Вихователь включає фонограму «писк мишей», Діти, це хто так пищить, давайте подивимося на всі боки (хлопці обертаються і знаходять мишку, показують її вихователю). Вихователь бере іграшку мишки та намагається її сховати. Хлопці боїться нашого гостя котика, давайте ми їй допоможемо сховатися в нірці. У вас на столах лежать нірки з різними дверцятами, але нам необхідно знайти дверцята за кольором і за формою.
Вихователь бере іграшку кота і промовляє слова, проходить групою: Котик по двору йде,
Шукає мишок Васька - кіт,
Мишка в нірці сидить,
І на котика дивиться. (Діти ховають свою мишку в нірку, підбираючи за кольором і формою дверцята для нірки).
Хлопці, наш Васька-кіт, хоче потоваришувати з мишкою і він не стане її хапати своїми лапками.
(Діти ритмічно згинають і розгинають пальці спочатку на одній руці, а потім на двох руках одночасно.) Наші лапки не дряпки, У хованки пальчики грали, І головки прибирали, Ось тат, ось так, І головки прибирали.
Вихователь садить кота і мишку поряд і разом з дітьми знаходять схожість та відмінності у двох тварин.
— У мишки шубка якогось кольору? (відповіді дітей: сіренького)
— А у кота шубка якогось кольору? (відповіді дітей: сіренького)
— А в чому різниця шубок кота та мишки? (відповіді дітей: у кота вовна довша, а у мишки коротша)
— А в чому схожість наших гостей? (відповіді дітей: у кота два вічка, у мишки теж два вічка, у кота один ніс і у мишки один ніс, у кота чотири лапки і у мишки чотири лапки, у кота два вушка і у мишки два вушка, у котика один хвіст і у мишки один хвостик).
Рухлива гра «миші водять хоровод»
А зараз ми з вами пограємось.
Всі дітки одягають маски мишей, а вихователь одягає маску «кисоньки - мурисоньки». Миші водять хоровод,
На лежанці дрімає кіт,
Тихіше миші, не шуміть
І кота ви не будите,
Ось прокинеться Васька - кіт,
Розіб'є ваш хоровод. (Гра проводиться двічі).
Вихователь: На цьому наше заняття добігло кінця, нашим гостям сіренькому котику і сіренькій мишці пора повертатися додому. Котик промяукал, а мишка пропищала, що їм дуже сподобалося в дитячому садку, і вони пообіцяли приходити частіше до нас. Тому ми говоримо їм до побачення, до нових зустрічей.
Автор: Гончаренко Ольга Миколаївна Посада: вихователь Місце роботи: МБДОУ дитячий садок №5 Місцерозташування: Білгородська область, м.Білгород, вул. Широка, б. 61