НОД з художньо-естетичного розвитку у старшій групі «Пінгвіни»

Батьківщина Олена ЮріївнаНДП з художньо-естетичного розвитку у старшій групі «Пінгвіни»

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

Центррозвитку дитини дитячий садок № 30«Зірочка»

безпосередньо освітньої діяльності

зхудожньо-естетичного розвитку

на тему«Пінгвіни »

для дітейстаршого дошкільного віку

Виконала вихователь МБДОУ ЦРР д/с № 30Зірочка

Мета - познайомити дітей з пінгвінами і середовищем їх проживання.

• Освітня: закріплювати вміння працювати з пензлем та фарбами

Розвиваюча :розвивати пізнавальний інтерес та творчі здібності дітей

• Виховна: виховувати любов до природи та навколишнього світу

Методи та прийоми: слухання, розгляд, обмацування, розфарбовування, відщипування, приклеювання.

Обладнання: мультимедійне обладнання, акварель, пензлі, баночки з водою, аркуші паперу з нанесеним малюнкомпінгвіна, магнітофон, серветки, вата, клей, пензлі для клею.

Здоров'язберігаючітехнології: пальчикова гімнастика, фізкультхвилинки

Хід заняття

Привіт, сонце золоте, Привіт, небо блакитне!

Привіт, вільний вітерець, Привіт, маленький друже!

Ми живемо в одному краю – Я вас вітаю!

- Хлопці, сьогодні ми дізнаємося багато цікавого про незвичайних птахів.

Розвалочку йде, як моряк.

Біла краватка, чорний фрак.

В Антарктиді серед крижин

Проводить свої дні(пінгвін )

-Покажіть, як це вони ходять«вразвалочку »?

-Ми з вами вирушимо в холодний край, уАнтарктида.

-А, як ви вважаєте, де знаходиться Антарктида?

-Давайте знайдемо її на глобусі.

Розгляд глобусу. Розмова із дітьми.

-Як ви думаєте, що відмічено на глобусі зеленим кольором?

-А Блакитним кольором?(моря, океани, річки, озера).

-А що ж білим кольором відмічено на глобусі?(сніг, льоди).

-А як ви вважаєте, де знаходиться Антарктида?

-Чим вона відрізняється від інших материків?

-А Ви хочете побувати в Антарктиді?

Зараз ми перенесемося з вами до Антарктиди. Сідайте зручніше, приготуйтеся.

(Діти сідають на підлогу в купку, вихователь накриває їх чарівним сніговим покривалом, звучить музика).

Діти: Чарівне покривало над нами розправ, І в Антарктиду нас відправ!

- Де ж ми опинилися?

Це якась невідома земля. Виявляється, що тут є життя.

- А хто тут мешкає?

- дивіться, хто нас зустрічає? Давайте з ним привітаємось.Пінгвіни - древні птахи. Вони мешкають в Антарктиді. Біля Антарктиди, з боку Африки, є невеликий острівець. Він самий скелястий, покритий льодами. Навколо у холодному океані плавають крижини. Всюди круті скелі, тільки в одному місці берег низький - це пінгвін пляж . Взимку тут буває дуже холодно -80°С.

- Хлопці, а як ви думаєте? Люди тут мешкають? - А чому? - А чи бувають тут люди? Хто це може бути?(вчені). - Як вони сюди дістаються?

- Завдяки цим відважним людям ми дізналися дуже багато цікавого про тваринний світ Антарктиди.

Фізмінутка«Пінгвінята ».

Біло-чорніпінгвіни

Далеко видно на крижинах.

Ось вони крокують дружно,

Для порядку це потрібно.

І пострибали трошки.

Крила вгору трохипідняли

І швидше побігли

- Хлопці,пінгвіненя прилетіло разом з нами. Але, дивіться, щось він засумував. Напевно, йому самотньо без друзів. Давайте намалюємо їх. Сідайте на свої місця.

Малювали снігову грудку Крила зробимо потім.

Замість очей – Вугілля знайшлися у нас.

Пінгвіненя як живе : І з хвостом, і з головою.

Ти за крила не тягни – Чорно-білі вони!

- Давайте згадаємо з вами, яких квітів бувають пінгвіни?(Відповіді дітей)

– А тепер сядьте правильно, розправте спинки, ніжки поставте рівно, щоб було зручно малювати.

- А тепер давайте згадаємо, як треба працювати з пензликом.

Пензлик візьмемо осьтак:

Це важко? Ні, дрібниця.

Вгору – вниз, вправо – вліво

Гордо немов королева,

Пензлик пішов кругом,

А потім по колу ходить,

Як дівиця у хороводі.

Ви втомилися? Відпочиньмо

І знову малювати почнемо.

Ми малюємо: раз, раз…

Все вийде у нас.

(Звучить музика. Діти самостійно малюють на альбомному аркуші. На початку діти зафарбовують тулуб, а потім за допомогою клею і вати прикрашають пінгвінів).

Хлопці, Віра знає вірш про пінгвінів.

Там, де є сніги та крижини, Весело живуть пінгвіни.

У шатах біло-чорних, Незграбно, але швидко,

Як смішні чоловічки З крижин на крижину, як з крильця,

Скачуть весело та жваво. Бачити це просто диво!

Їхню ходуперевалку Хто не бачив – тих нам шкода.

Розвесела картина - Спостерігати на льодупінгвінів !

(малюнкирозвішуються на мольберті ).

- Давайте подивимося, які малюнки вийшли у вас. _ Якийпінгвіненявийшов у Тані, Маші?(задумливий, кумедний, веселий)

- Діти, подивіться, як сподобалися ваші малюнкипінгвіненку.

- Хлопці, чуєте, знову залунала чарівна музика. Нам час повертатися до дитячого садка.

(Діти сідають. Вихователь накриває їх чарівним сніговим покривалом).

Чарівне покривало Над нами розправи.

Назад додому Нас відправ.

- Ось і опинилися ми з вами у дитячому садку.

-Де ж ми з вами побували? - Кого ми там побачили? -Пінгвіни звірі чи птиці ? - Як виглядають пінгвіни? - Де знаходяться пташенята після народження? -Пінгвіни вміють літати ? - Чим вони харчуються? – Як вони висиджують яйця? - Де виховуються пташенята? - Як пінгвіни оберігають своїх пташенят у негоду? - Як дізнаються пінгвіни своїх пташенят?

- Де вони живуть? - Чим же ці птахи незвичайні?(не літають).

1. Біда Г. В.«Основи образотворчої грамоти»- М.: Просвітництво, 1981р.

2. Венгер Л. А., Пілюгіна Е. Г.«Вихування сенсорної культури дитини»- М.: Просвітництво, 1988р.

3. Гусарова Н. Н.«Техніка ізоніті для дошкільнят»- СПб.: Дитинство Прес, 2000р.

4. Давидова М. А.«Музичне виховання в дитячому садку»- Москва«Вако»2006р.

5.«Дидактичні ігри та вправи з сенсорного виховання дошкільнят»за ред. Угора Л. А. – М.: просвітництво, 1978р.

6.«Живопис. Уроки образотворчого мистецтва »сост. Шитов Л., Ларіонов Ст Н. – М.: Просвітництво, 1955г.

7. «7 Образотворче мистецтво в школі» під ред. Колокольникова У. У. – М.: Просвітництво, 1975г.

8. Ізманов А. С.«Юним любителям кисті та різця»- М.: Просвітництво, 1975р.

9. Казакова Р. Г.«Малювання з дітьмидошкільного віку »- М.: Творчий центр СФЕРА, 2004р.

10. Комарова Т. З., Антонова А. У., Зацепіна М. Б. «Програма естетичного виховання дітей 2-7 років. Краса. Радість. Творчість» - М.: Педагогічне суспільство України, 2000р.

11. Комарова Т. З.«Образотворча діяльність у дитсадку»- М.: Педагогіка, 1990г.

12. Космінська В. Б., Халезова Н. Б. «Основи образотворчого мистецтва та методика керівництва образотворчою діяльністю дітей» - М.: Просвітництво, 1981р.

13. Кузіна В. С. «Образотворче мистецтво та методика його викладання в початкових класах» - М.: Просвітництво, 1984р.

14.«Світ дитинства: Молодший школяр» сост. Захарова А. В., Слобідчик В. І. - М.: Педагогіка, 1981р.

15. Мухіна В. С.«Психологія дошкільника»М.: Педагогіка, 1975р.

16. Пантелєєв Р. М., Максимов Ю. У., Пантелєєва Л. У.«Декоративне мистецтво дітям»- М.: Просвітництво, 1976г.

17. Пілюгіна Е. Г.«Заняття з сенсорного виховання»- М.: Просвітництво, 1983р.

18. Полуянов Ю. А.«Діти малюють»- М.: Педагогіка, 1988р.

Інтегроване заняття у старшій групі з художньо-естетичного розвитку «Райдуга» Інтегроване заняття у старшій групі з художньо-естетичного розвитку на тему «Райдуга» Цілі: Згуртування групи, розвиток витримки.

"Казка Орігамі". Конспект НОД з художньо-естетичного розвитку у старшій групі ТЕМА: "КАЗКА-ОРІГАМИ". МЕТА: познайомити дітей із новою художньою творчістю-орігами. ЗАВДАННЯ:-навчити дітей виготовляти іграшку-лисицю.

Конспект ООД з художньо-естетичного розвитку у старшій групі «Літня галявина» Цілі: Розвивати вміння зображати предмети з пам'яті, розвивати спостережливість,здатність помічати характерні риси предметів.

Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку у старшій групі «Димківська слобода» Мета ІОС: розширити та закріпити знання дітей про димківську іграшку, елементи розпису. Попередня робота: читання вірша Джанні.

НОД з художньо-естетичного розвитку (ліплення) «Золота рибка» у старшій групі Освітня область: Художньо-естетичний розвиток (нетрадиційна техніка малювання пластиліном на склі). Інтеграція освітніх.

НОД з художньо-естетичного розвитку у старшій групі. Аплікація «Весняний килим» Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад Центр розвитку дитини – д\с «Золотий ключик» м. Зерноград Конспект безпосередньо.

Конспект НОД з художньо-естетичного розвитку «Зимовий ліс» у старшій логопедичній групі Конспект безперервно-освітньої діяльності у старшій логопедичній групі з художньо-естетичного розвитку Тема: «Зимовий.