План-конспект уроку (7 клас) на тему Правопис м’якого знака у іменників після шиплячих,
Мета уроку:
Освітні: формувати вміння правильно писати м'який знак у іменників після шиплячих, вміти усвідомлено застосовувати це правило на практиці;
Корекційно-розвиваючі: розвивати мовлення, мислення, орфографічну пильність.
Виховні:виховувати пізнавальну активність учнів.
| урок.doc | 52.5 КБ |
Тема уроку: Правопис м'якого знаку у іменників після шиплячих.
Тип уроку: Урок формування ЗУН
Освітні: формувати вміння правильно писати м'який знак у іменників після шиплячих, вміти усвідомлено застосовувати це правило на практиці;
Корекційно-розвиваючі: розвивати мовлення, мислення, орфографічну пильність.
Виховні: виховувати пізнавальну активність учнів.
Обладнання: інтерактивна дошка, ноутбук, презентація, картки для індивідуальної роботи, офтальмотренажер Зевс.
I. Організаційний момент.
Перевірка готовності до уроку. Вітання. Створення емоційного настрою.
ІІ. Актуалізація знань учнів.
Робота на дошці.
Дані слова: дочка, глуш, лікар, ніч, ківш, дрібниця, меч, річ, миша, плащ.
Визначте рід іменників. Чим схожі ці слова? Чим відрізняються? Чи зможемо сформулювати тему уроку.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні на уроці дізнаємося, чому різні написання у іменників з шиплячою на кінці. Тема уроку «Правопис м'якого знаку у іменників після шиплячих». Записали число, класна робота та тему уроку.
IV. Вивчення нової теми.
Вправа 96. Поставте іменники в однині. Запишіть у два стовпчики: іменники чоловічого роду та іменники жіночого роду. Підкресліть шиплячі на кінці слів.
Сторожі, речі, борщі, миші, дрібниці, промови, конвалії, коржі, багатії, ночі, брошки, циркачі.
Чим розрізняються на листі іменники чоловічого та жіночого роду з шиплячою на кінці?
Висновок: у іменників жіночого роду з шиплячою на кінці пишеться м'який знак (ь), у іменників чоловічого роду з шиплячою на кінці м'який знак (ь) не пишеться.
Читання правила учнями.
V. Фізкультхвилинка. Робота з офтальмотреножером.
VI.Закріплення отриманих знань, умінь та навичок.
1).Робота по групам (за картками)
1-2 група. Списати словосполучення, визначити рід іменників, підкреслити шиплячі наприкінці слів.
Робоча молодь, знаменитий силач, стигле жито, мамина брошка, швидкокрилий стриж, плащ, що не промокає, потрібна річ, українська мова, густий очерет, жирний лящ.
3 група. Списати слова, підкреслити шиплячі на кінці слів.
Тремтіння, сторож, тиша, ківш, піч, лікар, допомога, кліщ.
Скажіть, у яких іменників після шиплячих на кінці пишеться м'який знак (ь), а у яких не пишеться.