План-конспект уроку фізики у 7 класі

план-конспект

Вчитель фізики Кітова О.В.

«ЩО ВИВЧАЄ ФІЗИКА? ЯК вивчають явища природи. Астрономія.

ЦІЛІ УРОКУ: Ознайомити учнів із новим предметом шкільного курсу; визначити місце фізики як науки; навчити розрізняти фізичні явища та тіла, фізичні величини та їх одиниці, методи вивчення фізики.

ОБЛАДНАННЯ: Портрети відомих фізиків, картинки, фотографії. Лінійки з дерева, пластмаси, заліза, термометр, секундомір, гиря на мотузку і т.п.

Організаційний момент (Техніка безпеки на уроці фізики, підручник, зошити, навчальний план)

Фізика як наука, що вона вивчає. Методи вивчення. Астономія. Пояснення нового матеріалу з використанням презентації та конспектів.

Діти, ви починаєте вивчення нового предмета, який називається фізика. Ви знаходитесь у кабінеті фізики. Це справжнісінька наукова лабораторія, в якій знаходяться фізичні прилади. За період вивчення фізики у 7 класі ви повинні виконати 15 лабораторних робіт самостійно за допомогою приладів та матеріалів, які вам роздадуть. У зв'язку з цим зараз із вами буде проведено інструктаж з техніки безпеки на уроці фізики під час проведення лабораторних робіт.Показ презентації з техніки безпеки.

Навколо нас знаходяться різні предмети: столи, стільці дошка, книги, олівці, зошити і т.д. У фізиці всякий предмет називається фізичним тілом. олівці, зошити є фізичні тіла. Земля, Місяць, Сонце та інші небесні тіла теж є фізичними тілами. У природі із фізичними тілами відбуваються зміни. Наприклад, взимку вода твердне і перетворюється на лід. Навесні сніг і лід плавляться і перетворюються на воду. Вода кипить і перетворюється на пару. Парохолоджується і перетворюється на воду. Земля та інші планети рухаються навколо Сонця. Сонце та всі небесні тіла рухаються у космічному просторі. Усі ці зміни називаються фізичними явищами. Фізика - це наука про фізичні явища природи. Фізика вивчає світ, в якому ми живемо, явища, що в ньому відбуваються, відкриває закони, яким підкоряються ці явища, і як вони взаємопов'язані. Серед великого різноманіття явищ у природі фізичні явища займають особливе місце.

1) механічні явища (наприклад, рух літаків і автомобілів, хитання маятників і перебіг рідин по трубах, звернення Землі навколо Сонця та орбітальної станції навколо Землі);

2) електричні явища (наприклад, тяжіння та відштовхування наелектризованих тіл, електричний струм тощо);

3) магнітні явища (наприклад, дія магнітів на залізо, магнітна взаємодія струмів, вплив Землі на стрілку компаса тощо);

4) оптичні явища (поширення світла в різних середовищах, відображення світла від дзеркал, свічення різних джерел тощо);

5) теплові явища (танення льоду, кипіння води, утворення снігу, теплове розширення металів, дія електронагрівальних приладів тощо);

6) атомні явища (наприклад, вибухи атомних бомб і процеси, що відбуваються в надрах зірок).

Фізика є наукою, яка вивчає всі ці явища. Фізика дозволяє виводити загальні закони виходячи з вивчення простих явищ. На прикладі вільного падіння сталевої кульки можна встановити закони падіння для інших тіл різної форми і маси. Встановивши фундаментальні закони природи, людина використовує їх у своїй життєдіяльності-механіці, будівництві, енергетиці, військовій справі,мореплаванні, навіть у цирку та інших областях.

Отже,фізика-це наука про найбільш загальні властивості тіл і явищ.

Ви знаєте, як відбувається багато явищ і легко закінчіть фрази, передбачте, чим закінчаться наступні події:

Якщо випустити з рук важкий предмет, то він…

Якщо квітка не поливати, то вона….

Якщо блиснула блискавка, то.

Закони фізики є об'єктивним відображенням розвитку природних закономірностей. Будь-які процеси, що відбуваються в природі, тісно пов'язані між собою. Навіть зміна дня і ночі на планетах обумовлена ​​обертанням навколо своєї осі.

Фізика як наука міцно пов'язані з іншими науками. Наприклад, із географією, астрономією, хімією, біологією.

Фізика допомагає більш глибоко вивчити процеси, на перший погляд, що не належать до фізики. Це перебіг різних хімічних та біологічних процесів, будова різних небесних тіл та інші.

Будь-яка наука використовує свої спеціальні слова-наукові терміни. Фізик , говорячи про рух тіл (машин, літаків, м'яча, планети ...), зазвичай не зважає на те, що рухається, т.к. вивчення механічного руху це несуттєво у багатьох задачах. Тому в цих випадках говорять профізичне тіло, розуміючи під цим будь-який предмет.

Наведіть приклади фізичних тіл.(м'яч, стіл, олівець)

Слід сказати, що це об'єкти, й у тому числі фізичні тіла єматерією.Усе, що оточує, матеріально. Вода, повітря, зірки-будь-які фізичні тіла матеріальні. Факт існування не залежить від нашої свідомості. Матерія є об'єктивною реальністю, даною нам у відчуттях.

Матерія у світі існує у виглядіречовиниіполя.Будь-який матеріальний предмет (фізичне тіло) складаєтьсяз речовини, і ми можемо її доторкнутися і побачити. поле, яке ми не відчуваємо, і завдяки якому ми ходимо по землі і не відлітаємо з неї, незважаючи на те, що вона обертається зі швидкістю 30 км/с., але виміряти його ми не можемо, поки що. А ось електромагнітне поле поле людина може як відчувати, а й вимірювати.

Наші думки вважатимуться матеріальними, т.к. це продукт нашої свідомості. Давайте подумаємо про те, як можна вивчати фізику? Звідки беруться у людини знання? Багато первинних знань з'являються з повсякденних спостережень. З цього, власне, і починалася фізика. інше явище, що спостерігається, і поставити знання встановленого закону на службу людині. Очевидно, багато хто чув ім'я Архімед, якому приписують такі слова: «Дайте мені точку опори, і я переверну світ», або «Еврика»

Далі див. поурочні розробки Волкова В.А. стор.9

3.Д.З §1-2 відповісти на запитання після параграфів.

Якщо завантаження матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Вчитель фізики Кітова О.В.

«ЩО ВИВЧАЄ ФІЗИКА? ЯК вивчають явища природи. Астрономія.

ЦІЛІ УРОКУ: Ознайомити учнів із новим предметом шкільного курсу; визначити місце фізики як науки; навчити розрізняти фізичні явища та тіла, фізичні величини та їх одиниці, методи вивчення фізики.

ОБЛАДНАННЯ: Портрети відомих фізиків, картинки, фотографії. Лінійки здерева, пластмаси, заліза, термометр, секундомір, гиря на мотузку і т.п.

1. Організаційний момент (Техніка безпеки на уроці фізики, підручник, зошити, навчальний план)

2. Фізика як наука, що вона вивчає. Методи вивчення. Астономія. Пояснення нового матеріалу з використанням презентації та конспектів.

3. Домашнє завдання

1. Діти, ви починаєте вивчення нового предмета, який називається фізика. Ви знаходитесь у кабінеті фізики. Це справжнісінька наукова лабораторія, в якій знаходяться фізичні прилади. За період вивчення фізики у 7 класі ви повинні виконати 15 лабораторних робіт самостійно за допомогою приладів та матеріалів, які вам роздадуть. У зв'язку з цим зараз із вами буде проведено інструктаж з техніки безпеки на уроці фізики під час проведення лабораторних робіт. Показ презентації з техніки безпеки.

2. Навколо нас знаходяться різні предмети: столи, стільці дошка, книги, олівці, зошити і т.д. У фізиці кожен предмет називається фізичним тілом. Отже, столи, стільці дошки, книги, олівці, зошити є фізичні тіла. Земля, Місяць, Сонце та інші небесні тіла теж є фізичними тілами. У природі із фізичними тілами відбуваються зміни. Наприклад, взимку вода твердне і перетворюється на лід. Навесні сніг і лід плавляться і перетворюються на воду. Вода кипить і перетворюється на пару. Пара охолоджується і перетворюється на воду. Земля та інші планети рухаються навколо Сонця. Сонце та всі небесні тіла рухаються у космічному просторі. Усі ці зміни називаються фізичними явищами. Фізика - це наука про фізичні явища природи. Фізика вивчає світ, в якому ми живемо, явища, що в ньому відбуваються, відкриває закони, яким підкоряються ці явища, і як вони взаємопов'язані. Середвеликого різноманіття явищ у природі фізичні явища займають особливе місце.

1) механічні явища (наприклад, рух літаків та автомобілів, хитання маятників та перебіг рідин по трубах, звернення Землі навколо Сонця та орбітальної станції навколо Землі);

2) електричні явища (наприклад, тяжіння та відштовхування наелектризованих тіл, електричний струм тощо);

3) магнітні явища (наприклад, дія магнітів на залізо, магнітна взаємодія струмів, вплив Землі на стрілку компаса тощо);

4) оптичні явища (поширення світла у різних середовищах, віддзеркалення світла від дзеркал, світіння різних джерел тощо. буд.);

5) теплові явища (танення льоду, кипіння води, утворення снігу, теплове розширення металів, дія електронагрівальних приладів тощо);

6) атомні явища (наприклад, вибухи атомних бомб та процеси, що відбуваються у надрах зірок).

Фізика є наукою, яка вивчає всі ці явища. Фізика дозволяє виводити загальні закони виходячи з вивчення простих явищ. На прикладі вільного падіння сталевої кульки можна встановити закони падіння для інших тіл різної форми і маси. Встановивши фундаментальні закони природи, людина використовує їх у своїй життєдіяльності-механіці, будівництві, енергетиці, військовій справі, мореплаванні, навіть у цирку та інших областях.

Отже, фізика-це наука про найбільш загальні властивості тіл і явищ.

Ви знаєте, як відбувається багато явищ і легко закінчіть фрази, передбачте, чим закінчаться наступні події:

1) Якщо випустити з рук важкий предмет, він…..

2) Якщо квітка не поливати, то він….

3) Якщо блиснула блискавка, то….

Закони фізики є об'єктивним відображенням розвиткуприродних закономірностей Будь-які процеси, що відбуваються в природі, тісно пов'язані між собою. Навіть зміна дня і ночі на планетах обумовлена ​​обертанням навколо своєї осі.

Фізика як наука міцно пов'язані з іншими науками. Наприклад, із географією, астрономією, хімією, біологією.

Фізика допомагає більш глибоко вивчити процеси, на перший погляд, що не належать до фізики. Це перебіг різних хімічних та біологічних процесів, будова різних небесних тіл та інші.

Будь-яка наука використовує свої спеціальні слова-наукові терміни. Фізик , говорячи про рух тіл (машин, літаків, м'яча, планети ...), зазвичай не зважає на те, що рухається, т.к. вивчення механічного руху це несуттєво у багатьох задачах. Тому в цих випадках говорять про фізичне тіло, розуміючи під цим будь-який предмет.

Наведіть приклади фізичних тіл. (м'яч, стіл, олівець)

Слід сказати, що це об'єкти, у тому числі фізичні тіла є матерією. Все, що нас оточує, є матеріальним. Вода, повітря, зірки-будь-які фізичні тіла матеріальні. Факт існування не залежить від нашої свідомості. Матерія є об'єктивною реальністю, даною нам у відчуттях.

Матерія в нашому світі існує у вигляді речовини і поля.Будь-який матеріальний предмет (фізичне тіло) складається з речовини, і ми можемо його доторкнутися і побачити. можемо тільки зареєструвати його наявність якимсь приладом, і то не завжди. Наприклад, існує гравітаційне поле, яке ми не відчуваємо, і завдяки якому ми ходимо по землі і не відлітаємо з неї, незважаючи на те, що вона обертається зі швидкістю 30 км. /с., але виміряти його ми не можемо, поки.А ось електромагнітне поле людина можене лише відчувати, а й вимірювати.

Наші думки вважатимуться матеріальними, т.к. це продукт нашої свідомості. Давайте подумаємо про те, як можна вивчати фізику? Звідки беруться у людини знання? Багато первинних знань з'являються з повсякденних спостережень. З цього, власне, і починалася фізика. інше явище, що спостерігається, і поставити знання встановленого закону на службу людині. Очевидно, багато хто чув ім'я Архімед, якому приписують такі слова: «Дайте мені точку опори, і я переверну світ», або «Еврика»

Далі див. поурочні розробки Волкова В.А. стор.9