План-конспект уроку на тему Види медичних закладів
Матеріал знайомить учнів із видами медичних закладів, вчить правильно звертатися з проханнями до медичного закладу.
Правила поведінки у театрі.
Знайомство з картою півкулі.
| med._uchr.docx | 101.04 КБ |
Конспект уроку з СБО у корекційній школі 8 виду вчителя Фідченка Ірини Іллівни.
Тема: «Види медичних закладів»
Мета: - познайомити з видами медичних закладів,
-дати поняття про поліклініку, лікарню, диспансер, аптеку.
Завдання: - повідомлення відомостей про види медичних установ, їх призначення;
-збагачення словникового запасу, розвиток здатності до узагальнення;
-Знайомство з життєвими ситуаціями.
Обладнання: фігурка людини, словникові слова, ігри-завдання, набір лікарських засобів.
Я хочу, щоб у вас у вас сьогодні був гарний настрій.
Домалюйте деталі, що бракують.
А) Домалюйте фігурку людини.
Б) Яка це людина (щаслива, добра, сумна, хвора, інвалід)? Опишіть, домалюйте.
А може, в нього щось болить? Куди він має звернутись?
3. Повідомлення теми уроку. Вивчення нового матеріалу.
Сьогодні ми з вами познайомимося з медичними закладами, до яких може звернутися хвора людина.
ЛІКАРНЯ Запишіть назви в зошит, поясніть їх значення.
А) Закінчи пропозиції:
Швидка допомога – це…….
Б) Гра-завдання «Куди звернутися?»
1. Піднялася висока температура, треба викликати лікаря. Твої дії (зателефоную в швидку допомогу, сам дам ліки, зателефоную до магазину)
2.Лікар виписав рецепт. Твоїдії (піду на ринок, піду в аптеку, подивлюся в домашній аптечці)
Фізхвилинка – завдання. Лікар відправив вас перевірити зір (вивісити таблицю з перевірки зору або прислів'я (У ЗДОРОВОМУ ТІЛІ – ЗДОРОВИЙ ДУХ),
або різні геометричні фігури)
В) Бувають такі випадки, коли до лікарні далеко, швидку допомогу не викличеш. Щоб надати першу допомогу, потрібна домашня аптечка.
ДОМАШНЯ АПТЕЧКА – в ній зібрані ліки, необхідні для надання першої допомоги.
1.Складання домашньої аптечки.(У кожного свій набір, треба вибрати і правильно скласти в коробочку).
Схема: мазі-перев'язувальні засоби-серцеві-термометр-таблетки-антисептики.
2.Ситуація - хтось порізав палець, надайте першу допомогу., використовуйте домашню аптечку.
Якщо я захворів, звернуся в ……….
Якщо мені потрібна операція, покладуть у ……..
Якщо потрібні ліки, я піду у ……….
Якщо треба пройти серйозне обстеження, я звернуся до ……….
Якщо піднялася висока температура я зателефоную до ………
Слова довідок: поліклініка, диспансер, аптека, швидка допомога, лікарня.
Тепер ви знаєте, куди треба звернутися за медичною допомогою.
Конспект позакласного заняття з СБО у корекційній школі 8 виду вчителя Фідченка Ірини Іллівни.
Тема заняття: «Йдемо до театру»
Мета заняття: - Формування правил поведінки в театрі,
- знайомство з новим поняттям «театр»,
-Розвиток та корекція уваги, корекція розвитку логічного мислення.
Завдання: - Формування уявлення про театр;
- формування інтересу, культури поведінки;
-виховання почуття прекрасного.
Обладнання: ширма, ляльки для спектаклю, фантики від цукерок, жетони, словникові слова, квитки на автобус,макет світлофора, плакат з краєвидами зачіски.
1. Організаційний момент. Психологічна установка успіху.
2. Оголошення теми заняття.
Сьогодні ми маємо незвичайне заняття. Перш ніж почати його, я хочу задати вам кілька питань. Ви знаєте, що таке театр? Ви там бували? Що показують у театрі? Хто створює хвилююче, дивовижне, незабутнє свято-вистава? Я запрошую всіх до театру!
А) З чого починається відвідування театру?
Культурна людина завжди думає, наскільки її зовнішній вигляд відповідає тому місцю, куди він іде. Зверніть увагу, як виглядають артисти (фото). Суворість та урочистість – це традиція. Як ми маємо виглядати? Може бути так? (Плакат з зачісками та видами одягу).
Підсумок: ми підібрали собі одяг, привели свій вигляд у порядок і тепер вирушаємо до театру.
Б) На чому можна дістатися театру?
Ми з вами поїдемо автобусом, для цього треба згадати правила дорожнього руху (розігрується сценка), купити квитки для проїзду (розігрується сценка), згадати правила поведінки, ввічливості та вихованості, коли ми їдемо в автобусі.
Ситуації: - Увійшли в автобус мама та син. Мама посадила на вільне сидіння сина, а сама стояла поряд. На наступній зупинці в автобус важко увійшла бабуся і теж стала поруч з хлопчиком. Їй було важко стояти, вона переступала з ноги на ногу. А хлопчик дивився у вікно і з апетитом їв грушу.
- Ви увійшли в автобус із заднього майданчика і побачили, що біля передніх дверей стоять ваші друзі. Чи треба привітатись з ними, а якщо треба, то як це зробити.
-Водій відкрив двері автобуса. Хто має першим увійти - бабуся, юнак, дівчина? А якщо всі одного віку?
В) І ось перед нами театр (на дошці слова ТЕАТР, АПЛОДИСМЕНТИ).
Ситуація: - Нам треба перейти вулицю. На який знак світлофора це робитимемо?
Фізхвилинка: знайти розкидані слова (театр, гардероб, каса, зал, спектакль).
Г) Гра «Купуємо квитки»
Згадуємо правила покупки квитка, як правильно зайняти чергу.
Що це таке? Навіщо він потрібен? (Здаємо речі, отримуємо номерок).
Е) Проходимо в зал для глядачів.
- якщо ваше місце знаходиться в середині ряду,
- Ви не доїли морозиво,
- У вас з другом місця на різних рядах, вам хотілося б сидіти разом.
Ж) Фізмінутка (всі сидять із заплющеними очима).
«…І, звившись, завіса шумить». Ви чуєте в цьому пушкінському рядку шелестіння шовку, що відкриває таємничу глибину сцени? Ви бачите в ній згасаючі вогні ошатних люстр і сірий сутінок залу для глядачів, наповнений диханням і легким шурхотом гарних одягів? Ви відчуваєте у ній радісне очікування дива, ім'я якому – мистецтво?
А зараз я запрошую вас на лялькову виставу (можна взяти невеликий уривок чи невелику сценку)
3. Закінчився спектакль.
Ситуації: - фантики від цукерок,
- чи всі збереглися номерки.
4.Підсумок заняття. Згадаймо всі правила (на дошці)
* Одяг повинен відповідати своєму призначенню.
*До початку спектаклю краще не спізнюватися.
*Непристойно під час вистави є цукерки, жувати, розмовляти.
Давайте подякуємо всім оплескам.
Конспект уроку з географії у корекційній школі 8 виду вчителя Фідченка Ірини Іллівни.
Тема уроку: «Карта півкуль»
Цілі:- познайомити із зображенням Землі на карті,
- закріпити поняття «глобус» шляхом повторення,
Завдання; - розвиток мислення шляхом порівняння глобуса та карти,
- Поповнення словникового запасу,
- Корекція довільної уваги (робота по карті, перфокарт),
- Корекція моторики (контурні карти, робота з пластиліном).
Обладнання: фізична карта півкуль, глобуси, перфокарти, контурні картки, пластилін, олівці, ІКТ.
1. Організаційний момент. Встановлення успіху.
2.Повторення: а) Гра «Чомучка» (за кожну правильну відповідь-жетон)
* Як люди уявляли Землю в далекі часи?
*яку форму має Земля?
*Чи може бути у Землі край?
* Як люди дізналися, що Земля – куля?
*що зображує глобус?
Б) Робота на комп'ютерах.
*позначте на контурі Земної кулі полюси, екватор.
що позначено умовними квітами на глобусі.