План-конспект з ОБЖ на тему Конспект заняття – quot; Прогулянка лісом

Вкладення Розмір
konspekt_vneklassnogo_zanyatiya_po_prirodovedeniyu.doc51.5 КБ

Тема: Прогулянка до лісу…

Мета: формування уявлення про значення та роль лісу в житті людей, про охорону лісу, правила поведінки в лісі.

Завдання: 1.Сприяти формуванню у учнів цілісної

картини про значення та роль лісу в житті людини.

2. Виховати у учнів загострене почуття найбільшої

цінності лісу та необхідності дбайливого до нього

відносини; прищепити учням правила поведінки в

3. Забезпечити різнобічний розвиток особистості дитини

(розвиток інтелекту, емоцій, допитливості,

творчих здібностей учнів та їх моральне

  1. Організаційний момент (1 хвилина)
  2. Повідомлення теми уроку (3 хвилини)
  3. Роль людини в природі та в житті людей (12 хвилин)
  4. Чи правильно ми використовуємо ліс? (11 хвилин)
  5. Правила поведінки у лісі (15 хвилин)
  6. Підбиття підсумків (4-5 хвилин)

I.Організаційний момент(1 хв.)

-Привіт, діти. Мене звуть Тетяна Валеріївна.

II. Повідомлення теми уроку (3 хвилини)

Я вам зараз прочитаю вірш С.Нікуліна «український ліс», а ви спробуйте здогадатися, про що ми з вами сьогодні говоритимемо.

Немає нічого милішого

блукати і думати тут

нагодує український ліс.

А спрага мучитиме,

то мені лісовичок

серед заростей колючих

Нагнуся до нього напитися-

і видно все до дна.

Тече вода-водиця,

смачна та холодна.

Нас чекають у лісі горобина,

на кущах густих.

Шукаю грибів галявину

а якщо і втомлюсь-

присяду на пеньок.

Ліс дуже любить піших,

їм зовсім він свій.

Тут десь блукає лісовик

із зеленою бородою.

Життя здається іншим,

і серце не болить,

коли над головою,

як вічність ліс шумить.

-Так, про що ж ми з вами поговоримо, куди ж ми сьогодні вирушимо?

-Так. Ми живемо з вами в зоні лісів і сьогодні ми вирушимо у подорож лісом.

Ліси України... Широко розкинувся на Землі зелений океан лісів. Плещуються в цьому величезному океані білоствольні

березки, темні похмурі ялинники, світлі соснові бори, глухі тайгові нетрі. Одним із чудових багатств,

яким наділена наша Батьківщина, є ліс.

ІІ. Роль лісу в природі та житті людей. (12 хвилин)

-Чим же саме дорогий нам ліс?

- Чому ми з лісом дружимо, навіщо він людям потрібен?

(Діти кажуть, відповідаючи на запитання: «Яке значення ліс має для нас?»)

будинок для рослин, тварин,

захисник повітря, водойм

значення місце для відпочинку людини

лісу джерело ягід, грибів, ле-

(Під час бесіди можна ставити запитання.)

- А чи знаєте ви, що ліси називають "легкими" нашої планети?

- Може, хтось знає: чому його так називають?

Лісові рослини виділяють безліч кисню і поглинають дуже багато вуглекислого газу. Ліс очищує повітря

від пилу. Вона осідає на листя, а потім дощами змивається на землю. Добре очищають повітря лісу, розташовані біля міст та вздовж доріг.

- Скажіть, будь ласка, чому ліс-захисник водойм, ліс-захисник ґрунту?

Справа в тому, що в лісі тала і дощова вода повільно просочується вґрунт і звідти поступово потрапляє в річку, «живить» її. Якщо ж ліс вирубаний, вода швидко потоками стікає в річку по поверхні ґрунту. Може виникнути повінь. Зате потім у річку довго нема припливу води, і вона меліє. Ліс-захисник ґрунту. Вітер і потоки води швидко руйнують ґрунт у тих місцях, де вирубано ліс.

-Чи знаєте ви, що ліс допомагає зберегти врожай?

Якось у Ростовській області кілька днів вирувала буря. Вітер підхопив верхній родючий шар ґрунту і чорними хмарами погнав його над рівнинами. Було знесено шар

грунту та разом з ним насіння. Все треба було сіяти наново. Але в деяких місцях буря не торкнулася ґрунту. Буря виявилася безсилою там, де поле оточував «зелений друг». Ліс, немов казковий богатир, підставив свої могутні груди бурі, прикрив поле і врятував урожай.

ІІІ. Чи правильно ми використовуємо ліси? (11 хвилин)

-Немає на землі людини, чиє життя не було б так чи інакше пов'язане з лісом, з життям дерева.

-Чому люди вирубують ліси?

-Що одержують з деревини?

(Діти перераховують дошці з'являється

-Раніше людям здавалося, що лісів багато і вирубати їх все просто неможливо. Але це не так.

(Треба дбайливо, по-господарськи використовувати ліси, а вирубані обов'язково відновлювати.)

Заготовлену деревину необхідно вчасно вивозити з лісу та повністю використати. Багато зрубаної деревини

залишається в лісі, пропадає без будь-якої користі. Не завжди йдуть у справу та відходи: коріння, суки, гілки.

(Не можна вирубувати ліси на берегах річок, навколо міст і вздовж доріг; знищувати лісові смуги, які захищають поля від вітрів.)

IV. Правила поведінки у лісі. ( 15 хвилин )

-Хлопці, подорожуючи лісом, ми з вами з'ясували, що життя лісу, життяйого мешканців залежить від кожного, хто буває у лісі. Ніхто не повинен забувати, що він тут у гостях у природи та зобов'язаний виконувати певні правила поведінки.

-Давайте розділимося на 3 групи (по рядах), кожна група нехай подумає і скаже, що станеться: «Горе – туристи прийшли до лісу».

(Наприклад: витоптують траву, лісові квіти рвуть для букетів і вінків, джгуть багаття, залишають сміття, шум лякає тварин, ламають дерева.)

Після цього можна показати знаки, що «забороняють», які не були названі.

(Рослина-це жива істота, гілки разом з

листям відіграють важливу роль у його житті.)

2.Не пошкоджуйте кору дерев.

(Через ранку витікає сік, туди можуть проникнути

мікроби, які викликають захворювання і навіть

3.Не рвіть у лісі квітів.

(До квітів прилітають комахи, які

харчуються нектаром. Після цвітіння з'являються

плоди з насінням. Вони потраплять у ґрунт, де з

насіння виростуть нові рослини.)

4.З лікарських рослин можна збирати

тільки ті, яких у вашій місцевості багато. (Частина рослин обов'язково треба залишати в

5. Їстівні ягоди, горіхи збирайте так, щоб

не пошкоджувати гілочок.

6.Не збивайте гриби, навіть неїстівні.

Пам'ятайте, що гриби потрібні у природі.

(Грибницею вони зростаються з корінням дерев,

чагарників, трав, забезпечуючи їх водою,

мінеральними солями, ростовими речовинами.

Для тварин гриби служать їжею та ліками.)

7.Не обривайте в лісі павутиння і не вбивайте

(Мережі павуків і самі павуки по-своєму красиві.

Вони знищують безліч комарів, мух, попелиць і

інших комах, які завдають шкоди людині та

8.Не розоряйте мурашники.

9.Не ловіть диких тварин і не несіть їх

(Такі спроби закінчуються загибеллю тварин,

оскільки умови неволі не можуть замінити їм

природного природного середовища.)

10.Не підходьте близько до гнізда птахів.

(Якщо випадково опинитеся біля гнізда, не

торкайтеся до нього, відразу йдіть. Інакше

птахи батьки можуть назовсім залишити

11.Не розоряйте пташині гнізда.

12.Не ловіть метеликів, джмелів, бабок та інших

13.Не залишайте у лісі сміття.

14.Не розводьте в лісі багаття.

(На місці багаття трава не росте 3 роки.)

V. Підбиття підсумків. (4 хвилини)

-Що ми дізналися з сьогоднішньої подорожі лісом?

(Ліси очищають повітря, підтримують повноводність річок, захищають ґрунти від вітру та потоків води. Люди милуються красою лісу, відпочивають у ньому, збирають гриби, ягоди, лікарські рослини. Ліси треба берегти.)

За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Інтегрований урок подорожі в лісі. Математика+навколишній світ+читання. На уроці відпрацьовуються навички додавання та віднімання в межах 20. Різні види робіт, наприкінці уроку тестування. Учні зак.

Конспект заняття екологічної спрямованості, мета якого – виховання дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Нетрадиційна форма проведення – засідання КОАП.

Даний матеріал допоможе вчителю провести цікавий урок закріплення матеріалу на тему "Ліс". Можна використовувати матеріал для проведення позакласного заходу.

Проблема підготовки дитини до школи є однією з найактуальніших проблем у сучасній дошкільній та початковій освіті. Особливо гостро стоїть питання передшкільної підготовки.