План-конспект заняття (2 клас) на тему Позаурочне заняття – quot; Книжкина лікарня - quot,

Тема: "Книжкина лікарня".

Цілі: -

освітні: навчити учнів простого ремонту книг;

розвиваючі: розвивати логічне мислення, координацію рухів, повторити правила роботи з інструментами;

виховні: виховувати дбайливе ставлення до книги, повагу до праці людей, які видають книги.

Обладнання: готовий виріб, книги, таблиця з правилами роботи, книга для роботи, пергамент, листи паперу, олівець, лінійка, ножиці, кисть клей.

Методичні прийоми: ігрова ситуація, бесіда-діалог, фізхвилинка, продуктивна діяльність дітей, аналіз підбиття підсумків.

Хід заняття.

Орг.момент: - Здрастуйте хлопці!

Спочатку перевіримо чи все готово до нашого заняття. На парті повинні лежати пергамент. Альбомні листи.

- сьогодні ми з вами займатимемося. втім ви зараз самі мені скажіть чим.

- Я вам загадаю загадки і якщо ви відгадаєте, то дізнаєтеся тему нашого заняття.

- Але що це за конверт на дошці? (Лист з написом "ДОПОМОЖІТЬ!")

- Хто ж міг попросити допомоги? (відкривається конверт. там загадки)

- №1. Я все знаю, все хочу.

а сама завжди мовчу.

Щоб подружитися зі мною

Потрібно грамоті вчитися.

-№2 каже вона беззвучно.

А зрозуміло і не нудно. Ти розмовляй частіше з нею-

станеш у четверо розумнішим.

- Про що ці загадки? ( Про книги)

- Правильно. сьогодні у нас у гостях книги. Подивіться.який жалюгідний вигляд у наших книг.Вони потребують нашої допомоги. А чим ми можемо їм допомогти? (Заклеїти порвані листи)

– Ви готові їм допомогти?

- А навіщо? Може легше їх віднести на смітник?стануть у пригоді людям, в них вкладена праця людей.

-Вірно. не випадково наша країна одна з тих, що найбільше читають у світі. Адже чим більше читаєш- тим. закінчіть прислів'я.

- А хіба можна щось дізнатися ось по цій книжці? Подивіться якою вона стала. Постаріла, витріпалася.

- Хто їм допоможе? може, це будемо ми?

Діти отримують "хворі" книжки.

- Подивіться та скажіть з якого матеріалу зроблені книги? (папір, картон, тканина на палітурці)

- З яких деталей зроблено книги?

За допомогою чого скріплені?

- А ось які основні хвороби книжок. "Розрив корінця", "Розрив сторінки", "Підклеювання кутів", "Вклеювання сторінок".

– А тепер визначимо правила для операції.

1. знаходимо "хворе" місце.

2 Вимірюємо довжину розриву.

3.Вирізаємо з прозорого паперу смужки потрібної довжини та приклеюємо.

- А чому папірець прозорий потрібний? (щоб просвічувалися літери)

- називається вона пергаментом. або калькою.

- Щоб приступити до роботи. Залишилося повторити правила роботи з ножицями:

1. Не тримати кінцями нагору.

2. не передавати у відкритому вигляді.

3.Слідкуй за пальцями рук.

- Виберіть інструменти для лікування. Ось тепер ви можете приступити до допомоги.

- Ось і добігає кінця час роботи нашої "Книжкової лікарні!. Пацієнтів пора виписувати.

Відбувається виставка відремонтованих книг.

- Як ви думаєте. ви заслуговуєте сьогодні на подяку?

- Молодці. Хлопці. І сьогодні ви отримуєте сертифікати "Книжкового лікаря".