План-конспект заняття з малювання (середня група) на тему quot; Бублики та кренделя - quot; НІД щодо

"Бубліки та кренделя" НОД з образотворчої діяльності (малювання) для дітей 4-5 років

Вкладення Розмір
risovanie_bubliki_i_krendelya.docx353.64 КБ

для дітей 4-5 років

Малювання на тему «Бубліки та калачі».

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання» (формування цілісної картини світу), «Художня творчість» (малювання).

Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально-дослідницька.

Цілі: закріпити знання дітей про хлібобулочні вироби, про те, з чого їх печуть; як борошно потрапляє у пекарні, працювати фарбами та олівцями; розвивати логічне мислення; закріплювати вміння чисто промивати кисть перед використанням іншого кольору фарби.

Матеріали та обладнання: картинки із зображенням хлібобулочних виробів.

Зміст організованої діяльності дітей

1. Організаційний момент.

Вихователь загадує дітям загадку:

Ріс спочатку на волі у полі.

Влітку цвів і колосився,

А коли обмолотили,

Він на зерно раптом перетворився.

Із зерна – у борошно та тісто,

У магазині зайняв місце.

Вихователь: Молодці правильно відгадали загадку. А зараз послухайте маленьку розповідь Я. Тайця, яка називається «Все тут».

«Надя з бабусею пішли в поле. Колосся на ньому дуже багато. Надя спитала:

-Бабусю, а що тут росте?

-Хліб?! А булки де?

-І булки тут, онученько.

-І бублики тут.

-І пряники тут. Все тут, онученько.

Надя дивиться на вусаті колосся. Хоче вгадати: де тут хліб, де булки, а депряники?

Вихователь проводи розмову щодо змісту оповідання. (Про кого розповідь? Куди пішли бабуся та онука? Про що питала онука бабусю? Що відповідала їй бабуся?)

Вихователь: Чому бабуся сказала онучці, що все росте на цьому полі?

Діти: бо хліб, бублики та пряники печуть із борошна, а борошно одержують із зерна, а зерна ростуть і зріють у колосках на полі.

Вихователь: А як можна назвати одним словом хліб, булки, бублики та пряники?

Діти: хлібобулочні вироби!

Вихователь: Правильно! А які ще хлібобулочні вироби ви знаєте?

Діти: бублики, пиріжки, печиво, кекси.

Вихователь показує дітям картинки із зображенням хлібобулочних виробів. Діти називають виріб та дають короткий опис зовнішнього вигляду (форма, величина, колір).

-А Де всі ці вироби випікають?

- А хто випікає хліб, булки…?

Вихователь: Я пропоную організувати нашу пекарню та «спекти» свої хлібобулочні вироби, які ви захочете. Для цього нам з вами необхідно взяти чисті аркуші паперу, подумати який виріб ви хочете намалювати і вибрати малюнок: фарби або олівці і можна приступати до роботи.

Вихователь роздає чисті аркуші паперу, діти обирають засоби малювання та приступають до роботи. Вихователь за потребою надає допомогу у роботі дітей.

Після закінчення роботи, малюнки дітей виставляються на набірне полотно, розглядаються та обговорюються.