Площа. Формула площі.
Мета уроку:
1. сформувати поняття квадратного сантиметра, площі фігури; навчити знаходити площу прямокутника, складної фігури, навчити визначати рівні фігури.
2. Розширити уявлення учнів про зміну геометричних величин
3. Вироблення вмінь застосовувати знання в іншій ситуації
4. удосконалювати обчислювальні навички
5. Закріплення та осмислення засвоєних знань
Перегляд вмісту документа Площа. Формула площі прямокутника»
Тема уроку:«Площа.Формула площі прямокутника»
Підручник:Математика. 5 клас. Н.Я. Віленкін, підручник для загальноосвітніх установ. Менімозіна. Москва – 2011 р.
1. сформувати поняття квадратного сантиметра, площі фігури; навчити знаходити площу прямокутника, складної фігури, навчити визначати рівні фігури.
2. Розширити уявлення учнів про зміну геометричних величин
3. Вироблення вмінь застосовувати знання в іншій ситуації
4. удосконалювати обчислювальні навички
5. Закріплення та осмислення засвоєних знань
1.Освітня: закріплення умінь і навичок знаходження площ квадрата, прямокутника, трикутника, навчитися обчислювати площі різних фігур, закріплювати навички розв'язання задач.
2. Розвиваюча: розвиток мови при введенні нових понять, розвиток мислення учнів.
3.Воспитательная: виховання вміння вчитися, дисциплінованості, зібраності та вимогливості до себе, виховання навичок співробітництва.
-за джерелом знань: словесний, наочний, практичний
-за характером пізнавальної діяльності: проблемний,частково-пошуковий
Форми організації уроку:фронтальна, групова
Обладнання та джерела інформації:підручник, зошит з опорними конспектами, вирізані моделі трикутників, картки з самостійною роботою.
Тип уроку:Урок вивчення нового матеріалу
I. Організаційний етап
II. Етап підготовки до активного свідомого засвоєння знань
III. Пояснення нового матеріалу.
IV. Етап закріплення нових знань
V. Етап інформації учнів про домашнє завдання та інструктаж для його виконання
V. Етап підбиття підсумків уроку
II.Етап підготовки до активного свідомого засвоєння знань
1. Розкрити дужки:
5 (6+а) 8( k -12) ( z +23)4
2. Обчислити, використовуючи розподільну властивість множення:
98+9822 156678-156578
3. Знайти значення виразу: 2 3 +3: 11 3 2; (12-8) 2
Робота з підручником(стор.108-109).
Вчитель за допомогою різних фігур з'ясовує, як діти засвоїли поняття про рівність фігур (фігури вирізані з картону, є рівні).
-Які фігури називаються рівними?
(учні досвідченим шляхом, спираючись правило, намагаються порівняти постаті) №709 стор. 109.
У зошиті:Властивості площ:
Площі рівних фігур рівні.
Площа всієї фігури дорівнює сумі площ її частин.
Площа квадрата дорівнює квадрату його сторони. S квадрата = a 2
S прямокутника = a · b
Практична робота. Знайти площі фігур (прямокутника та квадрата), зроблених учнями заздалегідь.
IV. Етап закріплення нових знань
-Який квадрат називається поодиноким? Дивлячись, яку одиницю виміру вибрати. Нехай квадрат зістороною 1см буде поодиноким. Накресліть його у зошиті.
-Що означає виміряти площу фігури? Виміряти площу фігури, отже знайти число, що показує, скільки одиничних квадратів міститься у цій фігурі.
1. №710 стор. 110 № 711 (усно), № 713 (усно), 110, №714, №7152.Фізкультхвилинка
-Підручник стор.110 № 718
- Про що йдеться у даній задачі?
-Що треба знати, щоб обчислити площу?
-Що сказано про довжину прямокутника?
-За якою формулою обчислимо площу прямокутника?
-На які фігури поділяє відрізок КМ прямокутник?
-Що Ви можете сказати про площі трикутників?
-Як знайти площу трикутника?
1). 26+14=40(см) – довжина другої сторони прямокутника
2). 26 * 40 = 1040 (см 2) - площа прямокутника
3). 1040:2 = 520 (см 2) - площа трикутника
Варіант 1. Прізвище, ім'я ___________________________________
1. Знайти площу прямокутника, довжина якого 7см, а ширина 2см.
2. Знайти площу квадрата зі стороною 12см.
3. Чому дорівнює довжина прямокутника, якщо його площа - 1170 см2, а ширина -26см.