Презентація до уроку з технології (3 клас) на тему Урок-проект з технології – quot; Метелики - quot

Під час уроку відбувається завершення проектно-дослідницької роботи. На уроці діти повинні закінчити створення дитячого журналу про метеликів та виготовити метелика різними способами: складанням, аплікацією, мозаїкою та ін.

На уроці в учнів формуються вміння самостійно аналізувати представлену конструкцію, бачити шляхи її вдосконалення, визначати технологію виконання, вибирати раціональні трудові операції, добиватися якісного виконання.

Вкладення Розмір
urok-proekt_babochki.docx19.92 КБ
babochki.ppt2.97 МБ

Муніципальний загальноосвітній заклад

«Середня загальноосвітня школа №10»

Села Орлівки Кіровського району Ставропольського краю

Тема: «Робота з папером. Виготовлення метелика різними способами: аплікація, складання, мозаїка».

Вчитель початкових класів

Тема: Робота із папером.

Виготовлення метелика різними способами: аплікація, складання, мозаїка.

Цілі: Завершити проектно-дослідницьку роботу, закінчити створення дитячого журналу про метеликів.

Завдання: Формувати вміння учнів самостійно аналізувати представлену конструкцію, бачити шляхи її вдосконалення, визначати технологію виконання, вибирати раціональні трудові операції, добиватися якісного виконання роботи.

Розвивати увагу, абстрактне мислення, трудові навички, навички пошукової діяльності.

Виховувати любов до природи, вчити бачити красу природи.

Обладнання: медіапроектор,картинки метеликів, книги з видами метеликів, квіти, інструменти та матеріали.

  1. Яка пора року настала?
  2. Що відбувається із неживою природою?
  3. Що відбувається із живою природою?
  4. Але нам хочеться, щоби було тепло, світло, яскраво. І сьогодні ми створюватимемо веселий, яскравий настрій.
  5. А які яскраві барви є у природі?
  6. Я загадаю загадку і ви скажіть, що ще тішить наше око яскравістю.

Спала квітка і раптом прокинулась

більше спати не захотів

Здійнявся вгору і полетів

Медіа заставка

На екрані з'являються різні види метеликів, звучить музика.

Одним повітряним контуром

Весь оксамит мій з його живим миготінням

Чи не питай, звідки з'явилася.

Тут на квітку я легка опустилася

Чи надовго, без мети, без зусилля

Ось-ось, зараз блиснувши, розкину крила

На нашому сьогоднішньому занятті ми з вами створюватимемо, а точніше закінчуватимемо проектно – дослідницьку роботу. Якось, гуляючи в парку, на квітковій галявині ми побачили зграйку метеликів. Ми зупинилися та задивилися на красу навколо нас. Один сміливий метелик опустився на рукав дівчинки. Усі завмерли у захопленні, розглядаючи її.

У нашому журналі є різні розділи: «Наш вернісаж», де ми зібрали малюнки, які ми малювали на уроках малювання. Є розділ "Це цікаво", тут зібраний матеріал про те, які бувають метелики (з різних джерел).

  1. З дитячої енциклопедії ми дізналися, що метелик відноситься до загону комах, найчисленнішій групі тварин. Усі комахи – шестиногі. Більшість із них мають крила. Покрив у комах дуже легкий, але міцний. У книзі "Я пізнаю світ" я прочитала. що вони буває 2,4,5 і навіть 10 очей. Органислуху (вуха) вони можуть перебувати будь-де. Наприклад, коник слухає «ногами».
  2. Людина відчуває смак язиком, а метелики – передніми лапками. Для багатьох комах та їх личинок немає нічого смачнішого за рослини. Але є серед них і хижаки. Так сонечко полює на попелиць, жужелиця – на дрібних гусениць, бабка їсть мух.

  1. Які ще є розділи? Що цікавого у цих розділах? «Цікаве про метеликів», «Краса під загрозою».
  2. А ще в нашому журналі є розділ "Зроби сам", але цей розділ порожній. Сьогодні на уроці ми заповнюватимемо ці сторінки.

  1. Повторення техніки безпеки, про матеріали та інструменти.

Ми розділилися на групи і кожна група створюватиме свого метелика. Найвдаліші ми помістимо до нашого журналу.

Перед вами лежать інструменти та матеріали, з якими ми працюватимемо.

  1. Назвіть матеріали.
  2. Назвіть інструменти.
  3. Для безпечної роботи з ножицями повторимо правила роботи з інструментами, що ріжуть.

Вранці метелик прокинувся

Раз – росою вона вмилася

Два – витончено покружляла

Три - нахилилася і присіла,

На чотири – відлетіла.

Робота у групах

1 група робитиме метелика способом складання з геометричних фігур

2 група буде робити метелика способом мозаїка, тобто наклеювати шматочки кольорового паперу

3 група робитиме метелика способом складання з фантиків від цукерок

4 група робитиме метелика способом аплікації

Ви працюватимете за технологічними картами, доклавши свою фантазію, творчість, вигадку. Час виконання роботи обмежений. Після закінчення роботи ви повинні скласти захист свого виробу за планом,доданого до карти.

Готові метелики діти кріплять на дошці.

  1. Ось яка яскрава галявина у нас з'явилася. Які метелики вам подобаються більше?

  1. Що робили? (Використовуваний матеріал)
  2. Як це робили? (Спосіб виготовлення)
  3. Розподіл обов'язків у групі
  4. Значення проведеної роботи (Моє ставлення до роботи)

Я думаю, що ви хлопці намагалися, всі метелики вийшли дуже красиві і ми їх усіх метеликів помістимо до нашого журналу.

А для того, щоб весь світ наш був яскравим, ми повинні зберігати та берегти все живе на землі. Адже багато метеликів занесено до Червоної книги.

На екрані з'являються метелики із Червоної книги. Звучить музика.

Пташки, метелики, жаби, комахи, звірятка.

Усі звикли жити на волі.

Дуже погано їм у неволі!

Не можна їх у баночки садити

Їм треба повзати, співати, літати

І плавати, у тепленькій водиці,-

Тиснути, топтати їх не годиться

Я дуже, діти вас прошу:

Любити все живе,

Адже в нас одне на всіх

Підписи до слайдів:

проектно-дослідницька робота Підготувала вчитель початкових класів МОУ ЗОШ № 10 Дерев'янченко Наталія Олександрівна

Привернути увагу до одного з видів комах Показати красу метеликів, їх користь для природи Довести необхідність охорони деяких видів метеликів Навчити учнів формувати групи за інтересами, працювати в групах Вчити користуватися додатковою літературою та здійснювати відбір необхідної інформації Розвивати дослідницькі вміння (проводити спостереження, аналізувати результати, узагальнювати, робити висновки) Виховувати почуття любові до рідної природи та всього живого на землі

Ввести учнів у курс роботи з реалізаціїпроекту, обумовити весь обсяг роботи. Запропонувати поділити роботу між групами. Допомогти дітям сформувати групи та розділити завдання між кожною з груп. Виявити ставлення учнів до даного методу роботи та даної теми. Залучити до роботи батьківський колектив. Створити дитячий журнал про метеликів

ПОСТРИЙ СВІТ МЕТЕЛЬ

Привернути увагу до одного з видів комах Показати красу метеликів, їх користь для природи Довести необхідність охорони деяких видів метеликів Навчити учнів формувати групи за інтересами, працювати в групах Вчити користуватися додатковою літературою та здійснювати відбір необхідної інформації Розвивати дослідницькі вміння (проводити спостереження, аналізувати результати, узагальнювати, робити висновки) Виховувати почуття любові до рідної природи та всього живого на землі

Ввести учнів у курс роботи з реалізації проекту, обумовити весь обсяг роботи. Запропонувати поділити роботу між групами. Допомогти дітям сформувати групи та розділити завдання між кожною з груп. Виявити ставлення учнів до даного методу роботи та даної теми. Залучити до роботи батьківський колектив. Створити дитячий журнал про метеликів

Подивившись на ці малюнки, ти зможеш сказати, чим відрізняється метелик від молі. Розглянь їх вусики-антени. У метеликів на кінці вусика завжди є головка. Вусики ж молей таких головок не мають і формою нагадують пташине перо чи волосся. Інша відмінність полягає в тому, що метелики, відпочиваючи, складають свої крила над тілом вертикально, щільно притискаючи їх один до одного. Більшість же молей складають крила над тілом горизонтально на зразок тенту або так, що кожне крило трохи заходить на інший бік тіла.

На території краю відомі чотири популяції поліксени. Поліксену можна зустріти вСтаврополі та його околицях практично щороку вздовж українського лісу та до цвинтаря. Існування метелика у величезному степу залежить від наявності його кормової рослини – кірказону. Крім того, щорічні пожежі вбивають лялечок поліксени. Метелики ведуть осілий спосіб життя. Вони не схильні до далеких міграцій. Все це викликає велике занепокоєння за існування цього виду на Ставропіллі. ПОЛІКСЕНА

Цей метелик із сімейства ведмедиць входить до складу групи різноусих метеликів. Поширена вона у Центральній та Південній Європі, на Кавказі та у Закавказзі, а також у Туреччині, Ірані, Сирії. Ведмедицю Геру можна зустріти на прогрітих сонцем південних узліссях, у чагарниках, на галявинах у широколистяних лісах, на рясних схилах. Гусениця харчується на різних травах - яснатке, кіпрєї, кропиві, а також на чагарниках - жимолості, ліщині, малині та ожині. У своєму розвитку гусениця проходить стадію зимівлі. Метелик названо на честь давньогрецької богині сімейного вогнища Гери. Рідкісний, локально поширений вид, що вимагає суворої охорони, внесений до Червоної книги. ВЕДМЕДИЦЯ ГЕРА

Численні роди голуб'янок, куди належить цей вид, належить до денних метеликів сімейства голуб'янок. Голуб'янка красива поширена по Центральній та Південній Європі, у Криму та на Кавказі, а також у Туреччині та Ірані. Вона віддає перевагу різнотравним степам, південним узліссям і галявинам широколистяних лісів. Гусениця харчується на різних бобових рослинах - підковнику, в'язелі, дроку, лядвенце та інших. У своєму розвитку гусениця проходить стадію зимівлі. Заслуговує на охорону як вид, що прикрашає нашу природу. ГОЛУБ'ЯНКА ЧУДОВА

За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Урок традиційний, але цікавий багатьом. Використовується журнальний папір.Відеофрагмент "Народження метелика". Відеофрагмент, який знайомить із плавальним стилем батерфляй. Оригінальне підбиття підсумку.

Дано перебіг уроку з виготовлення новорічної іграшки "Рибка".

Вчити розмітку та вирізування деталей за шаблоном; самостійної орієнтування у завданні та роботі за планом.

Конспект уроку технології у 1 класі.

Урок технології на тему "Робота з папером та картоном, виготовлення літака".

Клас 1 Тема: «Робота з папером. Аплікація з паперу».

Відкритий урок математики в першому класі "Подорож до Мультляндії".