Прикраса предметів у техніці декупаж

Розділи: Технологія

Мета уроку:

  • Корекційно-освітні:
  • ознайомлення дітей із технікою декупаж;
  • ознайомлення з можливістю використання предметів виконаних у техніці декупажу в інтер'єрі житла;
  • вдосконалення навичок безпечного застосування інструментів (ножиць).
  • Корекційно-розвиваючі:
  • розвиток самостійності та здатності учнів вирішувати творчі завдання;
  • розвиток пам'яті та уваги у процесі обговорення послідовності виготовлення зразка;
  • розвиток дрібної моторики рук під час роботи інструментами;
  • розвиток пов'язаного мовлення в процесі проговорення операцій з виконання роботи;
  • розвиток уміння самостійної роботи з технологічної та інструкційної карти.
  • Корекційно-виховні:
  • виховання акуратності, вміння організувати робоче місце;
  • виховання культури поведінки, дисциплінованості, доброзичливих взаємин у колективі;
  • виховання естетичних якостей у учнів;
  • виховання працьовитості, цілеспрямованості.
  • 1. Організаційний момент

    – Здрастуйте, дівчатка та наші гості. Я рада вітати вас на нашій творчій майстерні. Сьогодні у нас буде незвичайне заняття, ви станете майстрами і створите своїми руками виріб, який зможете використовувати в домашніх умовах. А працюватимемо ми з вами у новій техніці, яка називається декупаж.

    2. Виклад програмного матеріалу

    Декупаж (фр. decouper вирізати) декоративна техніка за тканиною, посудом, меблями та ін., що полягає у вирізуванні зображень, які потім наклеюються або прикріплюються іншим способом на різні поверхні. Ця техніка вкрай копітка,потребує великого часу, терпіння.

    Як вид мистецтва, декупаж, вперше згадується наприкінці XV століття, де вирізані малюнки почали використовуватиме прикраси меблів.

    – Зараз ця старовинна техніка знову стала модною і широко поширена у різних країнах при прикрашанні різних предметів (підносів, ялинкових прикрас, скриньок, посуду та предметів інтер'єру). Ці предмети прикрашають наше життя, роблять його яскравим та красивим. – Подивіться на свої робочі місця, які інструменти ви бачите? (Ножиці, пензлі)

    – Найнеобхідніші інструменти для декупажу – дуже гострі невеликі ножиці. Щітки – зручно використовувати плоскі синтетичні пензлики шириною 1-2 см. Для великих предметів краще використовувати пензлі більшої ширини або валик. Часто зручніше наносити фарбу та лак не пензлем, а поролоновою губкою. - А які матеріали ви бачите на столі? (серветки, фарби, клей, заготівлі)

    – Нині картинки частіше вирізуються із тришарових серветок. Перед приклеюванням із серветки вирізають потрібний малюнок, потім акуратно знімають два зайві шари, залишаючи лише третій із малюнком. - Давайте згадаємо як називається техніка в якій ми з вами сьогодні працюватимемо? (У техніці декупаж) - На яких матеріалах можна застосовувати техніку декупаж? (На різних: прикраса підносів, ялинкових прикрас, скриньок, посуду та предметів інтер'єру) Ми з вами познайомилися з технікою декупаж. А зараз послухайте завдання. Сьогодні ми з вами прикрашатимемо виріб у техніці декупаж. Працюватимемо ми, використовуючи інструкційні карти, вони у кожного є на столі і виведені на екран. Давайте проговоримо етапи виготовлення виробу.

    Етап 1: виберете серветку, що вам сподобалася; Етап 2: виберете малюнок, що сподобався; Етап 3: виріжте малюнок (абодекілька малюнків); Етап 4: розділіть серветку на шари і залиште лише верхній, кольоровий шар;

    Етап 5: нанесіть клей на поверхню заготовки та накладіть вирізаний малюнок; Етап 6: покрийте малюнок клеєм; Етап 7: дайте висохнути виробу та прикрасьте його контур.

    – Уважно подивіться на ваші інструменти і скажіть, з якими інструментами вам треба бути особливо обережними? (ножиці).

    3. Повторення техніки безпеки під час роботи з ножицями

    – Давайте повторимо правила безпечної роботи з ножицями (якщо не зможуть сказати, правила потрібно вивести на екран).

    1. Кладіть ножиці праворуч, зімкнутими лезами, спрямованими від себе; 2. Передавайте ножиці кільцями вперед і лише зі зімкнутими лезами; 3. Не закривайте ножиці іншими предметами

    А тепер подивіться на готові вироби в руках. У них однакова форма, використовується однакова серветка, але вони такі різні. Так і у вас у кожного вийде свій неповторний виріб.

    4. Фізмінка

    Перш ніж розпочати роботу, давайте розімнімо пальчики. Стиснути кулачок, розтиснути, ще раз стиснути, розтиснути. Швидше, ще швидше. Ну ось, розім'яли руки, а тепер можна приступати до роботи, дотримуючись усіх правил безпеки.

    5. Виконання самостійної роботи з інструкційної картки (Додаток 2 )

    6. Підсумок уроку, виставка робіт

    – Закінчуємо наші роботи, хто не встиг закінчити свій виріб, той закінчить його вдома. - Подивіться, у кожного вийшов свій неповторний виріб. А ви вигадали йому застосування?

    – Чи сподобалася вам техніка декупаж та чому? (Техніка декупаж мені … тому, що…) (Додаток 1. Слайд 9) - Що нового дізналися на уроці? (Сьогодні на уроці я дізналася…) (Додаток1. Слайд 9) Що навчилися робити? (На уроці я навчилася…)

    7. Прибирання робочих місць

    – Дякую вам за те, що добре сьогодні попрацювали. Я бажаю вам подальших творчих успіхів та удачі. Дякую за урок.