Розробка уроку ІЗО на діяльнісній основі - з, уроки

Урок образотворчого мистецтва на тему: «Пейзаж» спроектований на основі системно-діяльнісного підходу з метою формування компетенцій учнів з малювання води. На уроці використовуються ІКТ технологія та технологія проблемного навчання. Цей урок сприяє розвитку творчих здібностей учнів.

Перегляд вмісту документа «ІЗО в 5 класі Пейзаж»

Розробка уроку образотворчого мистецтва

вчитель образотворчого мистецтва першої

Муніципальний загальноосвітній державний заклад «Середня загальноосвітня школа № 1 п. Кіровський» Кіровського району Приморського краю

Кардашова Ольга Альбертівна

Тип уроку:комбінований

Вигляд уроку:тематичне малювання, освоєння художньої техніки

Мета:формувати компетенції учнів у техніці малювання води

Освітня: сприяти формуванню у учнів знань з малювання води

Розвиваюча: сприяти розвитку умінь учнів у техніці малювання води, творчих здібностей, уяви, зорової пам'яті, уміння пов'язати знання між предметами

Виховна: виховувати акуратність, толерантність, патріотизм

Форма організації:фронтальна, групова, самостійна

Прийоми організації:міркування аналіз,

Пояснювально-ілюстративний: бесіда, спостереження

Репродуктивний: повторення та закріплення

Частково-пошуковий: самостійна робота, знаходження рішень

Методичне забезпечення уроку:презентація

Обладнання:комп'ютер, проектор, фарби (гуаш), 2 пензлики, баночка з водою, 2 аркуші паперу.

Формувати пізнавальниймотив під час виконання рисунка:

Інформація про роботи художників

1.Організаційний момент Слайд 1

Перевірка готовності до уроку

2. Введення у тему:

Загадки:море, річка, струмок, джерело, вода Слайд 2-8

З нього вода не п'ється,

Тому що не смачна –

І гірка, і солона

Біжу, я як по драбинці,

По камінчиках ланок,

Здалеку по пісеньці дізнаєтесь мене

Біжу, я як по драбинці,

По камінчиках ланок,

Здалеку по пісеньці дізнаєтесь мене

річка, струмок, джерело

Я і хмара, і туман, і струмок, і океан,

І скляною бути можу

Наша Земля – Блакитна планета.

Запитання: «Чому так кажуть?»

Вода займає ¾ поверхні Землі

Ось як зображували знамениті художники на своїх картинах пейзажі, де велику роль приділяли якійсь водойми.

Аналіз картин художників, що зобразили море, річки тощо.

Айвазовський Іван Костянтинович

Бріг МеркурійСлайд 9

Бріг Меркурій після перемоги над туркамиСлайд 10

Спокійне мореСлайд 11

Левітан Ісаак ІллічСлайд 12

Волга після дощу

Похмурий день на Москві-ріці

Що поєднує ці пейзажі?

Самостійна робота дітей

Діти на листках №1 намагаються малювативоду.

Аналіз виконаних робіт

Закінчили роботу, підняли малюнки, повернулися ліворуч, праворуч, назад і показали мені

Аналізуючи свої роботи, діти виявляють найкращі, визначають, як вони це зробили.

Визначення теми та мети урокуСлайд 14

Що малюватимемо? - воду

Діти висловлюються та визначають тему уроку

Темауроку: ПейзажСлайд 15

А чого будемо вчитися?Мета:Вчитися малювати воду

(Учні ціль промовляють самі.)

Складання плану роботи

За допомогою презентації діти складають план роботи:

Проводимо лінію горизонтуСлайд 15

Розфарбовуємо фонСлайд 16

Малюємо вони чи відблиски з урахуванням перспективиСлайд 17

Додаємо відтінки кольору на хвилях або відблискахСлайд 18

Доповнюємо малюнокСлайд 19

Закріплення алгоритмуСлайд 20

Перш ніж розпочати виконання роботи, необхідно повторити.

Запитання. Що таке лінія горизонту?

Відповідь.- Це лінія, що відокремлює видиме небо від видимої землі.

Запитання. Що означає зобразити у перспективі?

Відповідь.-Все, що знаходиться далі від спостерігача буде менше.

Запитання. Які кольори використовують для малювання води?

Відповідь.-Білий, різні відтінки синього (блакитний, фіолетовий)

3. Творча діяльність учнів за складеним планом

На листках №2 учні за планом виконують роботу

Можна включити музику (шум прибою, дощ, плескіт води тощо)

4.Виставка робіт - Слайд 21

Вибираються найкращі роботи, проводиться аналіз (що вийшло, а що ні).

5.Рефексия - Слайд 22

Мені було важко.

Хто зміг відповісти на ці запитання, ставить собі «5».