Тема уроку С

уроку

Мета уроку:

1. Донести гумор казки до дітей, викликати в них непідробну веселість, сміх і задоволення від її читання. 2.Працювати над виразним читанням казки. 3. Вчити дітей передавати під час її читання різні інтонації

Тип уроку: комбінований

Методи та прийоми: бесіда, читання з зупинками

I. Організаційний момент

ІІ. Тема урока

Учитель: Героєм нашого уроку буде та, у якої шубка дивовижної краси, про її прокази є казки та оповідання. Ви, звісно, ​​здогадалися, хто це.

Діти: Лисиця!

Учитель: Якою зображена лисиця в казках?

Діти: Хитрою, підступною.

Учитель: А як же вона цього домагалася?

Діти: Нахвалювала, співала заманливо, вкрадливо і говорила «так солодше трохи дихаючи»

Учитель: Ось який ми знаємо лисицю: притворниця, розбійниця, шахрай. Лисицю іноді звуть Патрикеевна, знаєте, чому? Давним-давно, років 700 тому, жив-був новгородський князь Патрікей Нарумунтович, який так прославився своєю спритністю, що з того часу ім'я Патрікей стало рівнозначно слову «хитрун». Оскільки лисиця здавна вважалася найхитрішим звіром, то й отримала по батькові Патрикеевна. (Вчитель виразно читає казку С. В. Михалкова «Заєць-ошуканець»).

Учитель: Що здалося смішним у цій казці? (Діти називають смішні уривки, вчитель їх перечитує.) Що ви дізналися? Що зрозуміли про ведмедя, зайця та лисицю?

Діти: Ведмідь виявився дуже дурним і довірливим, а ще й чуйним.

— Ведмідь підкорився, танцював під чужу дудку.

— Заєць жорстокий і безсердечний, дуже зухвалий. Він прикидався, хитрував.

— Лисиця у цій казці виявилася дужедоброю, чуйною до чужої біди, її хитрість пішла на користь, допомогла ведмедеві позбутися зайця-трутня.

ІІІ. Аналіз казки

Учитель: Як ведмідь говорив із зайцем, коли віддавив йому лапку?

Діти: Він просив у нього прощення. Тон був винним, ведмідь говорив тихим голосом. У. А як говорив заєць із ведмедем?

Діти: Скаржився, вередував, плакав.

Учитель: Як же він поводився, коли залишався один?

Діти: Радів, танцював і співав, що вправно провів величезного ведмедя.

(Даючи відповіді питання, діти обов'язково читають ці уривки.)

Діти: Примхливим.

Учитель: А як лисиця говорила з ведмедем, із зайцем?

Діти: З ведмедем насмішкувато, а з зайцем ласкаво, ніби співчувала йому, шкодувала.

Діти: Ланцюжком, за ролями.

Учитель: Давайте прочитаємо по ролях. (Діти виконують завдання). Хлопці, що нагадує ця казка?

Діти: Байку.

Учитель: Правильно. Але в кожній байці є мораль – повчання. А де в цій казці захована найголовніша думка?

Діти: «Століття живи — вік навчайся» (Учитель відкриває запис на дошці.)

IV. Підсумок уроку

Учитель: Кого і за що висміює С. Михалков у цій казці?

Діти: Він сміється над зайцем, який спочатку був героєм, домігшись цього обманом, а потім злякався. Над простофілем-ведмедем, незграбним, некмітливим, але добрим.

Учитель: А який зображений тут лис?

Діти: У цій казці ми вперше бачимо лисицю, коли її хитрість та обман допомагають відновити справедливість.

V. Домашнє завдання

Учитель: С. Михалков написав багато таких смішних казок, пошукайте в бібліотеці інші його казки тапрочитайте до наступного уроку.