Тема Жаба-квакушка, Контент-платформа

тема

Мета:виготовити виріб із солоного тіста «жабу-квакушку».

- удосконалювати прийоми роботи з фарбою, виконувати розписи фігур,

відображаючи свій настрій, враження;

-закріпити технологію виготовлення виробів із солоного тіста.

- розвивати вміння оцінювати свої роботи та роботи дітей.

- розширювати кругозір вихованців про земноводні;

-Сприяти формуванню екологічних знань;

- Виховувати екологічну культуру.

Обладнання: малюнки та фотографії жаб, зразок жаби, солоне тісто, стека, гуаш, кисть, клейонка, вода, зубочистки, волога серветка.

I.Організаційний момент.

Щодня – завжди, скрізь

На заняттях, у грі

Сміливо, чітко говоримо

І тихесенько сидимо.

II.Вступна частина.

- Сьогодні на занятті ми дізнаємося багато нового та цікавого. Про кого йтиметься вам підкаже загадка.

І в лісі, і в болоті

Нас завжди, скрізь знайдете

На галявині, на узліссі

Ми зелені…(квакушки)

-За кожну правильну відповідь ви отримаєте жетон у формі жаби.

- Жаба відноситься до земноводних тварин.

Давайте спробуємо самі розібратися, що означає «земноводна» тварина.

- З яких двох слів складається це слово?

- Як ці слова стосуються жаби?(відповіді дітей, жетон)

- Правильно, молодці! Все вірно.

Земноводними називають тих тварин, які мешкають і у воді, і на землі.

- Може тому жаба земноводна, що не зрозуміє, де їй краще жити: у воді чи на землі.

- А ви, хлопці, самі, що знаєте про жаби?

– Де вони живуть, як переносять зиму?

1 дитина.Живуть жаби в річках, озерах, ставках. Зимують жаби в компаніях на дні

водойм або десь під камінням, в трухлявих пнях, в норах гризунів.

Буває взимку, жаби вмерзають у лід, а навесні все одно прокидаються.

живими та здоровими.

- Молодець розумниця!(жетон)

- От цікаво було б дізнатися, як дихають наші жаби?

2 дитина.Дихають жаби як ми. Вдихаючи повітря носом, набирають його у легені та

видихають, але тільки не взимку. У стані зимового спокою вони дихають не

легкими, а шкірою. Саме це допомагає їм пережити важке та голодне

час. Але, а якщо зима видалася тепла, то жаби можуть взагалі зимової.

сплячку не впасти.

- Молодець! Отримай жетон за свої знання.

- А що ще цікавого ви знаєте про жаби?

3 дитина.На початку весни всі заснули жаби прокидаються і починають годуватися.

Як тільки підгодуються і наберуть вагу починають готуватися до весілля. Весілля

і пісні жаб'ячі починаються найчастіше після першої весняної грози.

- Сідай, молодцю, і тобі жетон.

- Хлопці, народна приказка зауважує: «Перший грім розв'язав мову» жабам і

- Як ви розумієте цю приказку, вираз «розв'язав мову»?(Відповіді дітей)

"розв'язав мову" - це коли після мовчання починають багато говорити або як жаби багато співати.

- А як ми називаємо жаб'ячий спів?(квакання)(Відповіді дітей)

- Послухайте, як співають наші жаби.(Прослуховування аудіозапису жаб'ячого співу)

- Давайте самі спробуємо виконати жаб'ячі пісні. Повторюйте за мною.

"а-а-а", "бре-ке-ке", "уорр-уорр-кру"

- Співають пісні тільки самці, і співають на совість, голосно та старанно.

- А вам, хлопці, сподобалася жаб'яча пісня?(Відповіді дітей)

- До співу жаб люди ставляться по-різному. Одним воно подобається і приносить задоволення. У Японії, наприклад, жаб тримають у будинку і слухають їх квакання. А у Франції за старих часів багаті люди змушували своїх слуг бити всю ніч бити по воді палицями, щоб припинити квакання жаб.

- Хлопці, а чим харчуються жаби? Цукерками та печивом? Ні, а чим?(Відповіді дітей)

- Може хтось знає?

4 дитини. Живляться жаби комахами, але при нагоді поїдають пуголовків і своїх і

чужих, риб'ячих мальків, равликів. Але головне їхнє харчування комарі та всіляка

- Правильно, молодець!(жетон)

- Жаби ловлять мух, комарів, жуків, бабок, черв'ячків. Цікаво, але жаби мають навіть зуби, правда тільки на верхній щелепі і дуже дрібні, полюють жаби і вдень і вночі.

- Молодці, хлопці, дякую вам за цікаву розповідь.

- Щоб більше дізнатися про жаби – перегляньте слайди, які види жаб бувають у природі.

- ось ця жаба озерна (Франція)

- скляна жаба (Еквадор)

- отруйна жаба «чорна маска»

- жаба звичайна зелена (Україна)

- жаба ставка (Україна)

- є й літаючі жаби, що живуть у Зондському архіпелазі. У цих жаб між пальцями перетинки, за допомогою яких вони перелітають із гілки на гілку.

Перепонка- Шкіра між пальцями у тварин, що пересуваються у водному середовищі.Перепонкидопомагають жабам швидше рухатися у воді.

- Жаби – чудові мисливці. За ніч вони поїдають цілі хмари комарів та мошок. Ось які вони помічники людям! Адже деякі люди не люблять жаб. Вважають, що якщо взяти жабу до рук, то нав руках з'являться бородавки. По-перше, це неправда, а по-друге, навіщо хапати жаб руками? Температура тіла у них холодніша і наші руки їм здаються гарячими, як печі. А деякі зовсім нерозумні люди вважають, що якщо вбити жабу, піде дощ.

- Що ви можете сказати з цього приводу?(Відповіді дітей)+ (жетон)

- Все, в природі, хлопці створено не випадково, і кожне створення має право на життя. А вбивати когось означає не лише робити зло, а й озлоблювати своє серце, робити його холодним та черствим. Але я впевнена, що ви ніколи так не зробите, тому що серце у вас добре і ви любите природу. А ворогів у жаб і окрім людини вистачає: хижі птахи, ласки, кабани, куниці, змії, і звичайно водні птахи. Жаба треба берегти! Так як у деяких країнах вони навіть стали рідкістю.

- А зараз ми, хлопці, трохи відпочинемо і посуваємося.

На галявині дуб зелений

Потягнувся до неба кроною

Він на гілках серед лісу

Щедро шлунки розвісив

А внизу гриби ростуть

Їх так багато нині тут

Не лінуйся і не соромся

За грибами нахиляйся

Ось жаба прискакала

Тут води їй видно мало

І квакушка бадьоро скаче

Прямо до ставка не інакше

Ну, а ми пройдемо трохи

Піднімаємо вище ногу

І на травицю опустилися!

- Молодці, хлопці, сідаємо на свої місця.

- Хлопці, а де ви ще зустрічалися із жабою?(Відповіді дітей)+ (жетон)

- Правильно, молодці! Ми бачили на фотографіях, у казкових персонажах та на заняттях з малювання.

- Зверніть увагу на виставку ваших робіт, де ви в різних тонах кольору зобразили жаб.

(Вихованець дає готовий зразок виробу і ставить на галявину (тканину)).

- Хлопці, хто може сказати тему сьогоднішнього заняття?(Відповіді дітей)

- З чого вона зроблена?

- Тепер скажіть, будь ласка, яку мету ви можете поставити собі на цьому занятті?(Виліпити жабу-квакушку із солоного тіста)

- Згадаймо, як готується солоне тісто?(Відповіді дітей)

2 склянки борошна, 1 склянка дрібної солі, трохи клею ПВА, можна додати олію, щоб тісто було еластичне.

– Тісто у нас заздалегідь заготовлене. Ми в тісто додали зелену гуаш, бо наша жаба якого кольору?(Відповіді дітей)

-Зверніть увагу на наш зразок та скажіть, з яких частин складається жаба?(Відповіді дітей)

2. Голова з прорізом рота, де ми застосували гуаш і чітко зобразили червоним кольором.

4. Передні лапки.

6. На галявині або на землі, це вже як ви фантазуватимете.

- Що нам потрібне для роботи?(Волога серветка витирати руки, гуаш: чорна, червона, біла, пензлик, вода, зубочистка та стек.)

- Навіщо нам потрібен стек?

(Щоб прорізати рот та перетинки)

- А навіщо потрібна зубочистка?(Щоб скріпити для міцності наші деталі)

- Як ви думаєте, чи потрібно нам дотримуватись ТБ при роботі зі стеком та зубочисткою?

Спочатку:Беремо тісто і ділимо на три кульки: дві однакові, одна менша.

Візьмемо одну з однакових кульок і продавимо тісто: це буде галявина, де

сидітиме жаба (фото). На галявину ми ставимо другу кульку - це буде

тулуб жаби (фото), далі беремо третю кульку трохи приминаємо її з

двох сторін - це буде голова, її ставимо на тулуб жаби і все це

скріплюємо зубочисткою (фото)

Потім:Розкочуємо чотири однакові кульки, готуємо задні лапки (фото).

Беремо дві однакові кульки, надаємо йому форму пелюстки, приплющуючи її

великим і вказівним пальцями, а іншою рукою прищипуємо тісто

формуючи кут, кріпимо ці деталі для задніх лапок, а дві кульки, що залишилися.

кладемо зверху це у нас буде гомілка жаби (фото)

Після цього:Розгортаємо дві кульки і надаємо йому форму ковбаски (фото).

Витягуємо їх – це будуть передні лапки жаби (фото). Також ми всі

це скріплюємо зубочистками. (Фото). Далі розкочуємо два однакові

кульки. Надаємо форму очей жаби. Кульки розколюємо на

зубочистки, які стирчать із голови (фото).

І нарешті: Беремо стек, змочуємо у воді. Прорізаємо на лапках перетинки (фото), на

голові прорізаємо рота (фото). Далі беремо гуаш, промазуємо жаби рота

(Фото). Відзначаємо виразність очей, користуємося білою та чорною гуашшю

(Фото). Наша жаба готова.

- Якщо включити фантазію і згадати наші малюнки, то можна додати цятки або смужки на тулуб жаби, тим самим ви зробите її єдиною і неповторною.

VI.Пальчикова гімнастика.

Дві веселі жабиЛіти стискають руки в кулачки і кладуть їх на стіл

Ні хвилини не сидятьРізко розпрямляють пальці (руки як би

підстрибують над столом.)

Спритно стрибають подружкиКладуть долоні на стіл.

Тільки бризки вгору летятьРізко стискають кулачки і знову кладуть їх на стіл.

VII.Повторення плану роботи.

– Хто скаже послідовність виготовлення жаби?

(Діти повторюють поетапне виконання виробу: спочатку, потім, після цього, інарешті)

- Почнемо роботу з перетворення нашого солоного тіста на жабу. Працюватимемо дружно і постараємося зробити правильно і красиво.

VIII.Практична робота.

Самостійна робота вихованців. Індивідуальна допомога в ході роботи дітям, які зазнають труднощів у ліпленні фігури жаби. Взаємодопомога, допомога керівника.

- Наше заняття, хлопці, закінчується, несіть своїх жаб до нас на лужок.

– Скажіть, чим ми сьогодні займалися на занятті?(Відповіді дітей).

- Подивіться, які жаби вийшли різні, красиві, навіть вирази в кожної жаби вдалися різні.

Самостійна оцінка вихованців.

- Підніміть руки, хто вважає, що роботи вийшли добрі?

– А хто вважає, що робота ще не готова?

– Що було складного у роботі?

- Хто не впорався із роботою?

- Чи змінилося ваше ставлення до жаб?(Відповіді дітей).

- Чи ми досягли мети нашого заняття?( Ми зліпили із солоного тіста хороші роботи, дізналися, що жаби потрібні та корисні тварини і повинні жити в природі).

- Давайте підрахуємо, скільки жетонів ви отримали за роботу на занятті.

(Похвалити кожну дитину)

- Хлопці, сподобалося вам заняття?(Відповіді дітей)

Ми про жаби багато дізналися

Не дарма ми заняття їм присвячували

Бережіть ми її, вам усім обіцяємо.

– Мені дуже сподобалося, як ви сьогодні працювали. Усі працювали захоплено, намагалися зробити виріб правильно, акуратно. Тому такі чудові роботи ви отримали. Ми оформимо виставку наших робіт та назвемо їх «Жаби – квакушки».

- Дякую за роботу.

На знак подяки та впевненості, у тому, що жабображати ніхто не буде, я вам дарую листівки із зображенням жаб із написом: «Жаби – наші друзі!»