У ладу із самим собою - Світ вчителя - Міжнародний освітній інтернет-портал

Казахстан, Акмолинська область, Цілиноградський район, с.

КДУ "Агротехнічний коледж №9"

Нурієва Лариса Миколаївна

Цінність: внутрішній спокій

Якості : совість, доброта, честь, гідність, радість, щирість

Група: Ф-12 УА-12 ОП-12

Мета: розширити уявлення студентів про роль почуттів у здобутті внутрішньої гармонії через внутрішній спокій.

Завдання:

освітня: розкрити значимість гармонії у відносинах із самим собою та навколишнім світом, здатності людини будувати гармонійні відносини з собою та світом на основі якостей добра, честі та гідності, щирості;

розвиваюча – розвивати вміння керувати своїми емоціями та почуттями;

виховна – виховувати потребу бути чесним із собою та навколишнім світом, бути щирим у думках, словах та діях.

Метод посібник, підручник, музика для хвилини настрою на урок, фарби, пензля ватман, текст притчі, текст пісні та музика.

Хід уроку:

  1. Хвилинка тиші (2 хв)

Заплющуємо очі, пропоную всім сісти зручніше, розслабитися. Під музику педагог тихим мелодійним голосом каже текст

Думкова прогулянка в ліс.

З кожним зітханням намагайтеся все більше розслабитися і стати спокійними. Зараз ми йдемо гуляти до лісу. Уявіть, як ви йдете до дверей класу, відчиняєте двері, проходьте коридором і виходьте на вулицю. Вдихаєте свіже повітря, відчуваєте подих вітру на волоссі і промені сонця, м'яко гріють ваше обличчя. Перед вами ліс. Будьте обережні, коли йдете, не наступайте на комах. Зупиніться на хвилину та озирніться навколо.

Відчуйте красу та свіжість природи. Ви нахилилися до квітки і дуже уважнорозглядаєте його. Понюхайте його та вдихніть аромат. Ідіть далі. Заглиблюючись все далі і далі помилуйтеся грою світла та тіні, послухайте шелест листя. Ми виходимо на галявину перед вами дерево, ви підходите до нього і охоплюєте його стовбур. Ви відчуваєте енергію життя, що у ньому. І ви відчуваєте щастя та спокій. Яка дивовижна природа. Пам'ятайте, що це ваше власне дерево, і ви можете повернути його в будь-який час. А зараз приготуйтеся йти назад до школи. Підніміться і подивіться ще раз.

Повільно йдіть назад тією ж стежкою, не наступаючи на комахах. І ось ви дійшли до дверей школи, глибоко вдихніть свіже повітря, відкрийте двері і поверніться на своє місце. Збережіть у собі це почуття тиші, спокою та задоволеності.

Розплющте очі і посміхніться!

  1. Перевірка домашнього завдання.(10 хв)

Д/з. Підготувати міні-твір «Мій характер»

Ми всі люди Землі. Кожен з нас здатний мислити та відчувати, любити та вірити. Людині дано життя для того, щоб людина стала творцем свого життя. І скільки людей, стільки різних життів, доль. Прожити життя треба якнайкраще, яскравіше, цікавіше. Якщо ти замкнешся в собі, у своїх почуттях, і найстрашніше - житимеш тільки для себе, зрікаючись мирської метушні, не чуючи людей, забувши про любов і доброту, то ти - нещасна людина, яка прожила і не впізнала життя. Людина народжена, щоб жити серед людей, любити людей, бути доброю і чуйною, мужньою і шляхетною, бути людиною з відкритим серцем. Жити в ладі із самим собою, у цьому і є краса душі людини.

3.Позитивне висловлювання (цитата)(7 хв)

Світ, світ, світ скрізь. Мир у тобі, мир у мені.

Світло, світло, світло скрізь. Світло, світло, світло в мені.

Кохання, кохання, кохання скрізь. Кохання, кохання, кохання в мені.

  1. Скажіть, як ви вважаєте, розкривають дані слова нашої сьогоднішньої бесіди?
  2. Що означають слова «…мир в тобі, світ в омні»?
  3. Який «Світло» випромінюють люди?
  4. Любовьвезде, Любовьвомне, це…?

Аналізходу уроку

4. Розповідь історії (бесіда). 15 хв

Казка про Чарівника

Давним-давно це було. Жив на світі одна дивовижна людина. Був він гарний і добрий. Важко сказати, скільки йому було років. У нього так задерикувато блищали очі, що багато хто думав: "Він дуже молодий". Але, дивлячись на його довгу сиву бороду та волосся, інші казали: "Він старий і мудрий". Ця людина вміла робити те, чого не вміли інші. Він розмовляв з деревами та квітами, тваринами та рибами, підземними водами та корінцями. Він міг вилікувати хвору рослину, тварину і навіть людину. Багато хто приходив до нього за порадою.

Люди називали його Чарівником. Ніхто не знав, звідки він прийшов, але казали, що раніше він був звичайною людиною, такою, як усі.

Змінювалися покоління, а Чарівник усе мешкав серед людей, і вони відчували, що знаходяться під його захистом.

Якось Чарівник сказав людям:

- Я довго мешкав серед вас. Відчуваю, що настав час мені вирушати в дорогу.

- Навіщо ж ти залишаєш нас? - сумно сказали люди. - Нам буде нелегко без твого захисту та доброї поради. Передай нам бодай частинку твоєї мудрості,— попросили вони.

- Подивіться навколо, - сказав Чарівник, - ви живете у чудовому світі. Щодня ви можете зустрічати і проводжати сонце, слухати, як шумлять дерева і плескає вода, потріскують поліни в багатті і дихає земля. Давайте на хвилину помремо і прислухаємося. Відчуваєте? Все, що нас оточує,живе у своєму Ритмі. І свій ритм у кожного із нас.

Люди завмерли, заплющили очі і почули, як дихає земля – рівно і спокійно, як хлюпаються об берег хвилі – то швидко, то не поспішаючи. І головне, кожен із них почув власний ритм: спокійне биття серця, вільне дихання. І раптом людей охопило почуття, що з ними відбувається щось нове та незвичайне.

- Дивне і Чарівне росте всередині нас, - із захопленням сказали вони Чарівнику.

- Схоже, ви відкрили найголовніший мій секрет, - посміхнувся Чарівник. - Адже Чари - це вміння чути і відчувати Ритм Природи, все, що нас оточує, і жити відповідно до нього, здійснюючи дивовижні перетворення навколо, творячи навколишній Світ. Треба тільки почути свій Ритм і розбудити Творця, що живе всередині кожного, і почнеться чаклунство.

- А як ми ним користуватимемося? - Запитали люди.

- Можна уявити себе здоровою і красивою людиною, розглянути свій образ і сфотографувати його у своєму серці, а потім виліпити його з глини, - відповів Чарівник. - І поступово, навіть непомітно для себе, ви почнете змінюватись. Можна навчитися чути внутрішній Ритм іншої людини, знаходити відповідність зі своїм Ритмом, і тоді щодня даруватиме радість порозуміння. Можна навчитися бачити в кожній події Урок для себе, і тоді на зміну тривогам та хвилюванням прийдуть спокій та ясність. І вирушив Чарівник у дорогу. А люди залишилися. Вони добре запам'ятали слова Чарівника. Жили, слухаючи свій внутрішній ритм, і дуже скоро в кожному з них прокинувся Творець. Спокійно і з любов'ю вони щодня створювали своє життя, вивчаючи довкола добро та розум.

  1. У чому сенс цієї казки?
  2. Який секрет відкрив Чарівник людям?
  3. У чому секрет гармонії із самим собою та світом
  4. Якви вважаєте, чи всі знають цей секрет?
  5. Чи всі люди живуть у гармонії із самим собою?

5. Творча діяльність, групова робота. (15 хв)

Робота в міні-групах

Скласти поради: «Як жити в гармонії із самим собою».

Обговорення та узагальнення.

Інструкція

3. Не порівнюйте себе з іншими. Подібне порівняння не приносить користі, особливо якщо це люди, з якими ви мало близько спілкуєтеся. Можливо, вони лише створюють ілюзію успіху, а насправді нещасніші за вас. У вас своє життя, свої переваги та радості: навчитеся цінувати себе, не проводячи паралелей з іншими людьми.

4. Перестаньте критикувати себе та шукати власні недоліки. Зовнішність, рівень доходу, кар'єрне зростання та інші характеристики повинні влаштовувати вас, адже це ваше досягнення. Ви дійшли того, що зараз маєте, і зможете досягти більшого. А поки що насолоджуйтесь досягнутим.

5. Хваліть себе, повторюйте, яка чудова ви людина і частіше посміхайтеся у дзеркало. Налаштовуйтесь на позитивний настрій, заряджайтесь впевненістю. Навчіться цінувати себе та не знижуйте планку.

6. Приділяйте час своїм бажанням. Навіть якщо ви хочете просто полежати на ліжку та послухати музику, дайте собі насолодитися цим моментом, не відволікаючись на переживання та занепокоєння. Виділіть певний час, який присвятите собі: годину на день або три години на тиждень – залежно від вашої зайнятості.

Подарунок від вчителя (3 хв)